Zájezdy k Valentýnu patří

Den sv. Valentýna je u nás poměrně moderní svátek, který se u nás těší oblibě v posledních letech. I když se na první pohled může zdát, že tato tradice se k nám dostala ze Spojených států, tak její kořeny najdeme v Evropě. Jedná se tedy o ryze Evropský svátek. Proč si tedy v tento den nezajet po evropských městech a nepodívat se na oslavy svátku zamilovaných z mezinárodního hlediska... Naše nabídka je vám plně k dispozici a jistě nezklame. 

Do dnes není jasné, kdo vlastně byl Valentýn, kde se narodil a kdy, kdy zemřel... Nicméně vše začalo roku 496, kdy papež Gelasius I. (492-496) poprvé stanovil uctívání svatého Valentýna na datum 14. února, prohlásil, že patří mezi ty, jejichž jména jsou právem uctívána. Valentýn se asi těšil velké popularitě, jelikož do první poloviny 20.století byste našli v kalendáři hned 11 dní, na které spadal svátek sv. Valentýna.

Proč se vlastně slaví sv. Valentýn? Za vším v tomto případě hledejme ne ženu, ale muže. Přesněji kněze Valentina. Ten totiž pomáhal zamilovaným tak, že je tajně oddával. Proč tajně? Den 14.února je spojen s oslavou lásky, zamilovanosti a partnerských vztahů. Protože těm mladým bylo bráněno v jejich lásce a jejich sňatky byly zakázány. Bohužel mu jednoho nepřálo štěstí , byl za své praktiky zadržen a dne 14.února popraven stětím. Proto na jeho počest připadá na tento den svátek zamilovaných.

Co je na této legendě pravdy nemůžeme posoudit, ale můžeme si ten den prostě užít. Běžně si tak páry dávají drobnosti, čokoládu, květiny... Ale co si takhle dát něco hodnotnějšího? Třeba zážitek!

Pestrá nabídka pro ty, kteří milují ne jen svého partnera, ale i cestování 

TIP VEGA TOUR! 

VALENTÝN V HOLANDSKU 13.-16.02.2020

Cena včetně snídaně jen 2 390,-Kč! 

Amsterdam je městem muzeí, umění, kol, tolerance, ale taktéž vášnivého pokušení, a to přece k lásce patří. Nechte se proto svést jeho ladnými křivkami a oslavte tu svátek Svatého Valentýna. A jako dárek můžete dát třeba pravý holandský tulipán.

Více informaci naleznete ZDE

 

VALENTÝN V PAŘÍŽI 13.-16.02.2020

Cena včetně snídaně jen 2 290,-Kč!


Nádherné noblesní památky na každém kroku, bohatá a zajímavá historie, světově proslulé galerie, upravené parky a zahrady, typické kavárničky i noblesní restaurace, rušné bulváry i malebné uličky, romantická zákoutí... to vše je Paříž, jejíž kouzlo a atmosféra nelze slovy dostatečně popsat, musí se zažít na vlastní kůži!

Více informaci naleznete ZDE

VALENTÝN V BRUGGÁCH 14.-16.02.2020

Cena jen 1 590,-Kč!

Je to sladké a naprosto neodolatelné……co je to? Polibek anebo belgická pralinka? Přesvědčte se sami v Bruggách, kde ji můžete ochutnat a při procházce kolem jezera lásky se můžete políbit. Pokud svou lásku ještě nemáte, rozhodně se zamilujete, a to do tohoto kouzelného města, které je obklopeno hradbami a specifickou architekturou. Ujít si nesmíte nechat plavbu po kanálech, neboť z této perspektivy je město ještě obdivuhodnější.

Více informaci naleznete ZDE 

 

Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří
Zájezdy k Valentýnu patří

Zpět na články

Sdílet

Poslední články

Pojeďte s námi na začátek Adventu na Krampuslauf do Schladmingu!
LIDO DI JESOLO - dvoudenní koupání
Dolce gusto - Sladký italský život. Prostě paráda!
Vůně a chutě Provence
Národní parky Rakouska ? Hit letošního léta!
Velikonoční otevírací doba
Zpět na články