Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!

Když přijde zima, tak se mnozí z nás raději drží v teple domova. Deka, čaj, svařené víno, pohoda a klid. Je pravda, že když se začne krátit den, jako mávnutím proutku pociťujeme lenost, ospalost a spíše se vyhýbáme náročnějším aktivitám.
Nicméně napadne-li sníh, mobilizujeme všechny síly a vrháme se střemhlav na sjezdovky s vidinou sportovního vyžití, které nám léto prostě nedopřeje. Ono tak si pěkně vymrznout někde na sjezdovce není úplně od věci. Lépe to pak chutná, lépe se pak spí, a i když je energetický výdej velký, dobíjí nás to energií.
Pokud nejste fanouškem dřevěných prkének na nohách, pak pro vás mí zima také něco speciálního. Krásně zasněžené stromy, praskající sníh pod nohama a třpyt letových kousků sněhových vloček. Každý louka tak vypadá jako z křišťálů. Zima má prostě něco do sebe.

V této době nám ale často chybí jedna podstatná věc, a to čas… Málo z nás si může dovolit vyjet na více dní někam do zahraničí, tak volíme raději české kopce. Vega Tour má však snadné řešení pro přátelé zimních sportů a radovánek, kteří nechcete nikam jet autem, protože pak si na bombardino nebo svařák či groček můžete rovnou nechat zajít chuť, ale hory jsou pro vás prostě top aktivita zimy.

Naše jednodenní lyžařské výlety jsou jedničkou zimní zájezdové turistiky. Ročně přepravíme za sjezdy více než 1000 nadšenců. Vydáváme se pravidelně co sobotu do Rakouska, kde si pěkně zasportujeme. Po lyžování se od nás můžete těšit na posjezdový páreček a horký nápoj. Přeci vás domů nepovezeme unavené a hladové. Po občerstvení si skočíte pěkně zas do autobusu a hurá směr domov. Vzít si s námi můžete lyže, snowboard nebo cokoli, co vás napadne. Zavazadlový prostor je dostatečný. 

Kam se můžete podívat již tuto zimu?

JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ V KAPRUNU
Pojeďte si pořádně zalyžovat do jedné z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska ležící v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Nemusíte se o nic starat, autobus vás doveze až do střediska a večer zase zpět. Zalyžujete si na 139,5 km sjezdových tratích ve čtyrechdoplňujích se střediscích Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg nad hlavními centry Kaprun a Zell am See. Rozhlédnete se z horní stanice 3.029 m.n.m, občerstvit a odpočinout si můžete ve spoustě restaurací a bister, vyzkoušet můžete freeride, snowparky a i 200 km tratí připravené pro běžkaře.

JEDNODENNÍ LYŽOVÁNÍ V SKICIRCUS SAALBACH
V lyžařské oblasti Skicircus -Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se nalezne každý. Areál již dle názvu napovídá, že je velmi rozmanitý, patří mezi tři největší areály v Rakousku. Skicircus je známý také událostí Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Oblast tvoří dvě velká údolí s celkem 10 vrcholy. Ski areál pokrývá celkově 270 km sjezdovek – snadný 140 km, střední obtížnost 112 km, obtížný 18km. Aktivnější jedince zejména zaujme 100 km freeridových svahů nacházející se v části Fieberbrunn a 3 snowboardové parky.
Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!
Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!
Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!
Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!
Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!
Jednodenní lyžování v Rakousku? Prostě paráda!

Zpět na články

Sdílet

Poslední články

Zimní linková doprava do Francie
Autobusem bezpečně a levně do Chorvatska i Itálie
Kam mohu jet a za jakých podmínek?
Novinka v cestovním pojištěn - ERGO
Otevírací doba mezi svátky
Cestování do zahraničí od 30.11.2020
Zpět na články