Tip na dárek k Valentýnu!

Snad každého potěší květina, ať už jako dárek nebo jako výsledek její zahrádkářské snahy. Udělejte si radost a vyjeďte s námi do holandského květinové parku Keukenhof a nechte se unášet krásou místních květinových polí. Třeba právě tady najdete inspiraci pro Vaši zahrádku, anebo jen příjemný relax mezi tisíci tulipány, narcisy a hyacinty.

Park Keukenhof působí jako zahrada snů a právem je nazývána zahradou Evropy. Barevné záhony tvořící překrásné obrazce všude kam se podíváte. Mnoho druhů květin, vůní, zkrátka zahrada, precizní práce zahradních architektů... to vše najdete v nizozemském městě Lisse, kde je tento park otevřený pro veřejnost od poloviny března do poloviny května a koncem dubna se tu koná slavné květinové korzo alegorických vozů vyrobených z několika desítek tisíců květin. Jedná se o poměrně dlouho tradici, jejíž počátek se datuje do roku 1947, za jejíhož zakladatele lze považovat Willema Warmenhovena, který chtěl představit svůj pěstitelský um. Použil nákladní vůz, květiny na něm naaranžoval do tvaru velryby a vydal se na cestu. Nakonec se z této akce stala každoroční tradice.

Jistě vás zajímá, jak funguje celá organizace této výstavy. Cibulky květin poskytuje několik vystavovatelů. Pro každého z nich je zahradními architekty vytvořený design jeho vlastní expozice. Důležité je sladit barvy květin, výšku i období, kdy vybrané květiny kvetou. Výstava se traduje jíž od roku 1949 a hned od prvopočátku sklízí velké úspěchy. Na tomto místě byla původně taktéž zahrada, která však nesloužila k okrasným účelům, ale k účelů pěstování ovoce a zeleniny pro nedaleký hrad Teylingen. Roku 1641 zde bylo vystavěno šlechtické sídlo nesoucí jméno Keukenhof, neboli „kuchyňský dvůr“. O dvě století později byli pozváni krajinářští architekti Jan David Zochech a Louise Paul Zocher, aby na tomto místě vytvořili park v anglickém stylu. Roku 1949 skupina předních pěstitelů přemluvila majitele k pronájmu tohoto pozemku a uspořádala výstavu, která měla nevídaný úspěch, kterému se těší až do dnešních dní.

Na místě si můžete zakoupit i spoustu druh cibulovin. Ceny se pohybují od 10 euro za 3 kusy cibulek, ale za stejnou částku seženete i 50 kusů různých druhů. Mezi kuriozity patří např. Ice Cream, neboť poupě skutečně připomíná zmrzlinu se šlehačkou. V případě nákupu se u prodávajícího informujte o způsobu pěstování. A nezapomeňte, květina je nejkrásnější v záhonku.
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!
Tip na dárek k Valentýnu!

Zpět na články

Sdílet

Poslední články

Třídenní lyžování v italském Bormiu
Pojeďte s námi na začátek Adventu na Krampuslauf do Schladmingu!
LIDO DI JESOLO - dvoudenní koupání
Dolce gusto - Sladký italský život. Prostě paráda!
Vůně a chutě Provence
Národní parky Rakouska ? Hit letošního léta!
Zpět na články