Dickensův Duch letošních Vánoc

Kdo by neznal Dickensovu Vánoční koledu, povídku o lakomém misantropovi Ebenezeru Scroogeovi, který se stane lepším člověkem poté, co ho o Štědrém večeru navštíví tři duchové, kteří mu připomenou Vánoce v době jeho dětství a mládí, současné Vánoce a bídu v některých rodinách a Vánoce budoucí, v nichž dojde k tragédii, pokud Scrooge nezaujme jiný postoj k lidem ze svého okolí.
Pokud někdo z vás příběh nezná, vřele doporučujeme. Naleznete jej v literární, filmové, divadelní i muzikálové podobě. Jistě si však dokážete představit Anglii v době 19. století. Mlhavé počasí, vysoké, tmavé domy se sedlovou střechou, elegantně oblečení lidé, muži ve smokingu, na hlavě cylindr, ženy v dlouhých šatech s úzkým pasem a nabíranými rukávy, na stole krocan a vánoční puding, pod stromečkem dřevěné hračky……

Napadlo vás, že byste rádi tuto atmosféru zažili? Ale jak, když časům 19. století dávno odzvonilo? Tak se hezky posaďte, zavřete oči a dovolte, ať k vám přistoupí Duch letošních Vánoc a prozradí vám, že cestovní kancelář Vega Tour vás do této doby odveze, a to v čase předvánočním 13. – 15. prosince. Nebude to sice cesta do Velké Británie, ale do nizozemského Deventeru, kde v kulisách historického centra prochází kostýmovaní aktéři představující postavy z románů Charlese Dickense. Takže budete moci potkat výše zmíněného Scrooga, Olivera Twista, Davida Copperfielda nebo Samuela Pickwicka.

A jak se vlastně Duch letošních Vánoc ocitl v naší cestovní kanceláři? To takhle jednou vzpomínáte na muzikál Vánoční koleda uváděný v divadle Hybernia, do toho se vám vybaví vánoční svítící dekorace v podobě starých anglických městeček s postavičkami u kostela zpívajícími vánoční koledy a říkáte si, jak to asi muselo být krásné, když Vánoce byly o tom sejít se s rodinou a přáteli u svátečního stolu, všichni se radovali z malých dárků a mezi lidmi ještě vládla úcta a pokora. Následně vás napadne, že téměř každé větší město má své adventní trhy se svařákem, nějakými dobrotami, hezkou výzdobou, ale pořád tomu něco chybí……duch Vánoc. A najednou se odněkud vynoří myšlenka, jak by bylo báječné, kdyby někdo uspořádal adventní trh ve stylu anglických vánoc, v kostýmech, s dobovou výzdobou atd. Jenže pak si uvědomíte, že je to zřejmě nesmysl, protože koho by něco takového napadlo, a kdyby se tak přece stalo, určitě by neměl prostředky, aktéry apod., vyhodnotíte to jako nesmysl a pustíte to z hlavy. Jenže za několik málo dnů něco hledáte na internetu a z ničeho nic na vás vyskočí upoutávka na Dickensův festival. Otevřete odkaz a nevěříte vlastním očím, protože přímo před vámi jsou fotografie z akce, kterou jste si před několika dni vysnili. Chvíli tápete nad tím, jestli sníte, či bdíte…..pro jistotu se zeptáte svých kolegů, zda vidí to stejné co vy a nakonec uvěříte, že se k vám asi zatoulal Duch Vánoc a splnil vaše přání. A s jakým přáním se na Ducha letošních Vánoc obrátíte vy?

Vyjeďte si s námi za kouzlem Vánoc i Vy! 

DICKENSOVY VÁNOCE

NÁSTUP / VÝSTUP
PRAHA – 23:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
ÚSTÍ NAD LABEM – 00:15 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL. 

Dickensův Duch letošních Vánoc
Dickensův Duch letošních Vánoc
Dickensův Duch letošních Vánoc
Dickensův Duch letošních Vánoc
Dickensův Duch letošních Vánoc
Dickensův Duch letošních Vánoc

Zpět na články

Sdílet

Poslední články

Třídenní lyžování v italském Bormiu
Pojeďte s námi na začátek Adventu na Krampuslauf do Schladmingu!
LIDO DI JESOLO - dvoudenní koupání
Dolce gusto - Sladký italský život. Prostě paráda!
Vůně a chutě Provence
Národní parky Rakouska ? Hit letošního léta!
Zpět na články