Aktuálně - Chorvatsko otevřelo hranice

Milí cestovatelé, 

pomalu ale jistě se nám vše začíná vracet do normálu. Proto bychom vám rádi podali aktuální informace ohledně odjezdů do zahraničí. Situace denně sledujeme a snažíme se tak reflektovat na aktuální dění.  Proto máme radost, že můžeme informovat o potěšující zprávě ohledně náležitostí při výjezdu z / příjezdu do ČR. 

Chorvatsko:

Dne 28. května vláda Chorvatské republiky přijala rozhodnutí o úplném otevření hranic Chorvatska pro 10 členských států EU. Toto rozhodnutí určuje členské státy Evropské unie (Českou republiku, Maďarsko, Rakousko, Estonsko, Lotyšsko, Litvu, Polsko, Slovinsko, Německo a Slovensko), jejichž státní příslušníci nebudou muset při vstupu do Chorvatské republiky, prokazovat důvod jejich vstupu (obchodní, ekonomický, turistický atd.), ale budou moci vstoupit za stejných podmínek jako před vypuknutím COVID-19, i nadále s epidemiologickou kontrolou a s povinností dodržovat obecná a zvláštní doporučení Ústavu veřejného zdraví.

Aby omezili dopravní kolony na hraničních přechodech a zkrátili čekací dobu na překročení státní hranice, která bude oproti minulých letech prodloužena, vzhledem ke shromažďování dalších údajů, doporučují zahraničním občanům, kteří mají v úmyslu pobývat v Chorvatsku, předložit své údaje prostřednictvím entercroatia.mup.hr. Ministerstvo vnitra a Ministerstvo cestovního ruchu Chorvatska zřídily webovou stránku https://entercroatia.mup.hr/, aby zvýšily účinnost překračování hranice Chorvatské republiky a seznámily své hosty a návštěvníky s epidemiologickými opatřeními platnými v Chorvatsku.

Když občané těchto členských států vstoupí do Chorvatské republiky, bude jejich vstup zaznamenán spolu se shromážděním dalších údajů (místo určení, číslo mobilního telefonu a e-mailová adresa) z důvodu možné potřeby kontaktu z epidemiologických důvodů.

Zároveň všichni, kdo vyplní své údaje prostřednictvím internetu, obdrží ve své e-mailové adrese pokyny obsahující epidemiologické informace a opatření platná v Chorvatské republice pro jejich bezpečný pobyt v Chorvatsku.

V současné době má web k dispozici formulář v chorvatštině a angličtině. Během několika příštích dnů bude k dispozici v mnoha dalších jazycích a cestující obdrží pokyny ve svých vlastních jazycích (např. v češtině, slovenštině, němčině atd.). Cestující, kteří předávají údaje tímto způsobem, nebudou potřebovat další zadržení na hraničním přechodu, aby poskytli potřebné údaje, protože pohraniční policie bude mít tato data v systému.

Cestující, kteří nepředloží svá data předem prostřednictvím výše uvedené aplikace, budou moci toto vše učinit na hraničním přechodu při vstupu do Chorvatské republiky, budou však potřebovat delší čekací dobu v samostatném pruhu.
 

AKTUÁLNÍ INFORMACE PRO DALŠÍ ZEMĚ: 

V pondělí 1.6.2020 bude jednat vláda o uvolnění restrikcí pro většinu zemí EU a EHS. Pokud vláda navrhovanou dohodu schválí, bude možné cestovat po většině zemí EU a EHS bez nutnosti testu či karantény po návratu zpět do ČR, a to včetně Itálie.

Na seznamu „červených“ zemí by však prozatím mělo stále zůstat Švédsko, Španělsko, Portugalsko, Velká Británie, Belgie a Malta – po návratu z těchto zemí zpět do ČR by byl stále vyžadován test.

V případě schválení vládou vyhlásí Ministerstvo zdravotnictví ČR dne 8.6. volný pohyb osob s platností od 15.6. pro uvedené státy EU a EHS.

Držme si palce, aby vše proběhlo co nejlépe a mohli jsme vyjet vstříc letním dovoleným a pestrým zážitkům z cest!

Váš tým Vega Tour 

Aktuálně - Chorvatsko otevřelo hranice

Zpět na články

Sdílet

Poslední články

Třídenní lyžování v italském Bormiu
Pojeďte s námi na začátek Adventu na Krampuslauf do Schladmingu!
LIDO DI JESOLO - dvoudenní koupání
Dolce gusto - Sladký italský život. Prostě paráda!
Vůně a chutě Provence
Národní parky Rakouska ? Hit letošního léta!
Zpět na články