"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Z Říma do Cannes (Itálie, Francie)

Popis

Jednosměrná plavba z francouzského Cannes do italského Říma či naopak. Při této plavbě společně navštívíme známé ostrovy jako Korsika či Sardinie. Společně navštívíme také menší italské kouzelné město Portofino na pevnině, ale třeba také Monako. Objevíme tak kouzla jednotlivých míst a jejich odlišnosti v kultuře.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné kontinentální kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Civitavecchia (Řím) - Bonifacio (Korsika) - Alghero (Sardinie) - Porticcio Beach (Korsika) - Ajaccio (Korsika) - Calvi (Korsika) - Portofino (Itálie) - Monako - Cannes (Francie)

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Royal Clipper
Loď inspirována legendární lodí Preussen. Na jejich pěti stěžních se leskne až 42 plachet, které této lodi dodávají opravdu majestátní vzhled. Royal Clipper je vybaven těmi nejmodernějšími navigačními a zabezpečovacími systémy.

Loď je dlouhá cca. 134 metrů a nabízí pohodlné a stylové ubytování až pro 227 hostů, o které se postará více jak stočlenná posádka. S palubou o celkových rozměrech 1 760 metrů nabízí dostatečné prostory pro všechny hosty. Navíc zde naleznete také tři bazény, vyhlídkové balkóny, stožár s vyhlídkovou plošinou.

Vnitřní prostory jsou ještě více oslňující a zahrnují tři paluby a velké atrium s prosklenou střechou, skrze kterou dovnitř svítí sluneční paprsky. Na palubě lodi se nachází také elegantně zařízená restaurace, kde si vychutnáte lahodná jídla. Na zádi lodi najdete také plošinu ke koupání a vodním sportům. K opravdovému relaxu a uvolnění vám budou sloužit lázně a wellness s podvodními skleněnými průzory.

Kajuty
Na lodi se nachází celkem dva OWNER’S SUITE, 14 DELUXE apartmánů s maximálním cestovním komfortem, vlastní terasou, vířivkou, 24-hodinovou pokojovou službou a dále 98 dvoulůžkových kajut různých kategorií.

Kajuta kategorie OWNER (clipper paluba)
Luxusní velká kajuta s dvěma manželskými postelemi, posezením, minibarem, 24 hodinovou pokojovou službou a vlastní vanou s vířivkou. To nejlepší, co na lodi můžete zažít.

Kajuta kategorie DELUXE (hlavní paluba)
Venkovní DELUXE kajuta s privátní terasou, posezením, minibarem a koupelnou s vířivou vanou.

Kajuta kategorie 1 (hlavní paluba)
Deluxe kajuta s dvoulůžkem, minibarem, vlastní koupelnou s vířivou vanou.

Kajuta kategorie 2 (clipper paluba)
Větší vnější kajuta s dvěma lůžky či manželskou postelí, koupelna se sprchovým koutem. Třetí lůžko k dispozici na vyžádání.

Kajuta kategorie 3 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 4 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 5 (spodní paluba)
Vnější a vnitřní kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 6 (spodní paluba)
Vnitřní kajuta s lůžkem (třetí lůžko na vyžádání) a vlastní koupelnou se sprchovým koutem.

* Všechny kajuty jsou vybaveny TV, DVD přehrávačem, telefonem, individuálně ovládanou klimatizací, soukromým trezorem, fénem, večerním turn-down servisem a zásuvkou 110 V. Kajuty se liší velikostí a uspořádáním. Na přání je možné zaslat plánek s uspořádáním jednotlivých kajut.

Program

1 DEN (SOBOTA): Nalodění v Římě, kde můžete vidět například Svatopetrské náměstí s překrásnou Sixtinskou kaplí ve Vatikánu, známé Španělské schody, Pantheon patřící k nejvýznamnějším a nejzachovalejším antickým chrámům vůbec, z filmů známá fontána Di Trevi a samozřejmě hlavně legendární Koloseum. Řím toho nabízí k vidění skutečně mnoho a rádi se sem budete vracet.

2 DEN (NEDĚLE):
Bonifacio je téměř vnitrozemní přístav a svým jedinečným umístěním je zcela chráněný. Je to rušný přístav s výbornými rybími restauracemi. Staré město se svou citadelou je posazeno vysoko na vrcholu zdánlivě neproniknutelného útesu.

3 DEN (PONDĚLÍ): Alghero není nadarmo nazýváno jako „Malá Barcelona“. Nejenže má katalánský vzhled i ducha, místní obyvatelé dokonce katalánštinou hovoří. Může za to fakt, že po dobytí města Aragonci v roce 1354 sem přesídlily četné katalánské kolonie. Město je opevněné hradbami a je chráněno baštami. Nejvýznamnější památkou pak je kostel San Francesco ze 14. století.

4 DEN (ÚTERÝ): Dnes navštívíme Porticcio Beach na Korsice, živé letovisko v jedné z nejkrásnějších zátok západního pobřeží Korsiky. Leží v širokém zálivu přímo naproti metropoli ostrova Ajacciu. Nabízí pláže s jemným pískem, tyrkysovým mořem a skvostným panoramatickým výhledem. Poté se přesuneme přímo do města Ajaccio, které je přístavním městem na západním pobřeží ostrova. Jde o největší a zároveň i hlavní město Korsiky. K vidění zde je muzeum, památník i rodný dům nejslavnějšího rodáka – Napoleona Bonaparte. Vychutnáte si také nádherné pláže a pohled na všemožné skalní útvary.

5 DEN (STŘEDA): Další zastávkou bude město Calvi. Napoleon kdysi řekl, že by dokázal rozpoznat svůj rodný ostrov se zavázanýma očima, protože nádherně voní macchiemi. Pokud se ke Korsice blížíte po moři, je to zaručeně první věc, která Vás upoutá. Tou druhou je tamní divoká a hornatá krajina. Poblíž se nachází osamocené pláže a tajuplné mořské jeskyně, které nabízí fantastické příležitosti k potápění.

6 DEN (ČTVRTEK): Portofino je rybářská obec na poloostrově vystupujícím z pobřeží di Levante nedaleko Janova. Zdejší přístav je považovaný za nejkrásnější v celém Středomoří. Ačkoliv není příliš velké, najdeme zde spoustu restaurací, kaváren a obchůdků. Mezi nejznámější památky patří Castello Brown, kde se nachází muzeum. U hlavní silnice se pak nachází kostel Divo Martino z 12. století.

7 DEN (PÁTEK): Monako je legendárním městem knížat a celosvětových celebrit. Nádherný Palais du Prince nebo všudypřítomná grandiózní casina ukazují elegantnost města. Jde o druhou nejmenší zemi světa a jejími symboly jsou rychlá auta, honosné jachty, luxusní hotely velké diamanty nebo drahé módní butiky.

8 DEN (SOBOTA): Poslední zastávkou na naší plavbě bude třpytivé Cannes, které je typickým středomořským městem. Svou popularitu si začalo získávat v době, kdy sem mířili bohatí angličtí šlechticové, kteří do slunné Francie utíkali od chladného a deštivého počasí v Británii. Cannes pro svou popularitu také začalo postupně lákat čím dál více známých osobností. Dnes je nejznámější především pro svůj Mezinárodní filmový festival, který se koná v kolosálním Palais des Festivals. Následuje vylodění.

Cena zahrnuje

 • Ubytování a plavbu na lodi ve vybrané kajutě 7 nocí/osoba
 • Stravování ve formě plné penze (včetně čaje, kávy a vody k jídlu)
 • Program na lodi a kapitánskou večeři
 • Využití sportovního vybavení (mimo potápěčského vybavení)

Cena nezahrnuje

 • Dopravu a transfery
 • Nápoje
 • Exkurze
 • Spropitné pro posádku
 • Cestovní pojištění

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.