"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba rajskou zahradou (Seychely)

Popis

Objevte Seychely tou nejlepší možnou cestou – z paluby motorové jachty Pegasus. Přesouvejte se z ostrova na ostrov v dokonalé harmonii s tímto nedotčeným rájem a navštivte místa, která uchvátí vaše smysly. Všude kolem úžasná fauna a flora. Šnorchlujte, potápějte se a objevujte rozmanitý podmořský život. Vstoupíte-li do staletí starých deštných pralesů, objevíte jedinečné volně žijící živočichy, vzácné černé papoušky, světově proslulé palmy Coco de Mer, nebo obrovské želvy.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné středoevropské kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlováni či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Mahe Inter Island Quay (St. Anne Island) - Curieuse - Cousin Island - Anse Lazio - Aride - St Pierre - Baie St Anne, Praslin - Felicite – La Digue - Moyenne Island - Mahe (Victoria)

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Jachta Pegasus
Jachta Pegasus byla postavena v roce 1990, kompletně zrekonstruována v roce 2012. Ubytovat může až 44 hostů v uvolněném a příjemném prostředí. Na palubě jachty budete mít nádherný výhled na moře, možnost projít se po 240m2 otevřené palubě s lehátky anebo si vychutnat skvělé jídlo pod širým nebem. Odpočinout si můžete v lodním salonku nebo s knížkou v ruce v lodní knihovně. Užijete si také posezení v restauraci s výhledem na moře. Platforma na zádi jachty umožňuje pohodlné koupání během kotvení.

Život na lodi

Život na lodi se soustředí ve všech vnitřních i venkovních veřejných částech lodi a také v americkém baru na vrchní palubě. Přilehlá restaurace je obklopena velkými okny poskytujícími krásný výhled v přístavech i na moři. Restaurace pojme celou kapacitu lodi a vyznačuje se vysokým standardem kuchyně s nádechem místních pochutin. K volbě je také stolování pod širým nebem, a to například během výborné snídaně. Samozřejmostí je také prostorná sluneční terasa ke slunění, relaxaci a odpočinku. Posádka v čele s kapitánem, která vám je neustále k dispozici, která vždy klade důraz na pohodlí a bezpečnost všech klientů. Na spodní palubě můžete najít mini Zen lázně a využít můžete také masážních služeb (také na horní palubě).

Kajuty
Jachta Pegasus disponuje celkem 21 kajutami. Tři z nich se nacházejí na sluneční terase, na horní palubě se nacházejí dvě kajuty a na hlavní palubě 16 kajut. Všechny kajuty nabízejí vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC, TV, fénem, individuálně nastavitelnou klimatizací a sejfem. Kajuty jsou velké a pohodlné. Kajuty jsou vybaveny lůžky TWIN a QUEENSIZE, dvě kajuty nabízejí dokonce tři lůžka. Samozřejmostí jsou velká okna v každé kajutě.

Program

Den 1 (Sobota): Nalodění mezi 15:00 – 16:00 hodinou. Po uvítacím drinku následuje bezpečnostní cvičení a vyplutí z přístavu Victoria směrem k blízkému St. Anne pro osvěžující koupání. Přenocování na kotvě v blízkosti St. Anne. Uvítací večeře.

Den 2 (Neděle): Ostrov Svaté Anny opustíme brzy ráno cestou do Curieuse. Tento den navštívíme neobydlený ostrov, který je domovem obřích želv. Naše pěší túra nás dostane na farmu, procházkou mangrovníkovými lesy. Později se vrátíme na pláž a užijeme si piknik pod stromy. V odpoledních hodinách si vychutnáte pláž a další aktivity s mořem spojené. Přenocování na kotvě poblíž pobřeží.

Den 3 (Pondělí): V dopoledních hodinách poplujeme na ostrov Cousin. Zažijeme exkurzi do Bird Sancturary (chráněná ptačí rezervace), která funguje pod záštitou Bird Life International. Nachází se zde také útočiště pro obří želvy, kde se ochránci přírody snaží k jejich rozmnožování. Později odpoledne dorazíme do Anse Lazio – Praslin, jedné z nejkrásnějších pláží na světě. Nyní máte čas na vodní sporty, šnorchlováni a potápění. Přenocování na kotvě poblíž pobřeží.

Den 4 (Úterý): V dopoledních hodinách poplujeme do Aride. Naše exkurze vás zavede na vrchol ostrova odkud je úžasný výhled. Ostrov je domovem květu Wright’s Gardenia, který se nevyskytuje nikde jinde na světě a chráněných druhů ptáků jako Burňák Audobonův či Rákosník Seychelský. Během poledne poplujeme na ostrov St. Pierre, kde doplujeme po obědě a budeme mít cca. tří hodinovou zastávku na koupání a šnorchlováni. Při západu slunce opustíme ostrov St. Pierre a poplujeme do Baie St. Anne – Praslin. Přenocování v doku. Kreolská noc (hudba a tanec).

Den 5 (Středa):
Praslin Baie St Anne, fakultativní výlet do Vallee de Mai. Odpolední plavba do Felicite (neobydlený ostrov) na koupání a šnorchlování či volitelnou exkurzi v potápění. Večerní plavba do La Digue a kotvení před přístavem. Přenocování v La Digue.

Den 6 (Čtvrtek): Polodenní exkurze v La Digue, nejfotografovanější a malebné místo na Seychelách. Volitelná exkurze vás zavede autobusem do přírodní rezervace Veuve a skrze Union Plantation na pláž I‘ Anse Source d’ Argent. Příjezd do L’ Union Estate a exkurze do „copra kiln“ – výroba tradičního kokosového oleje a návštěva plantážního domu. Strávíme čas na pláži Anse Source D’ Argent, jedné z nejkrásnějších pláží na světě. S úžasem budeme obdivovat jedny z nejpůsobivějších Seychelských skalních útvarů. Následně budeme mít čas na nákup suvenýrů a objevování vesničky La Passe. Později odpoledne poplujeme na ostrov Moyenne, naproti ostrova Mahe. Večerní příjezd do Moyenne, kapitánská večeře s živou muzikou a tancem. Přenocování v Mahe.

Den 7 (Pátek): Krátká průvodcovaná prohlídka a čas ke koupání. Piknik na pláži ostrova a poslední možnost ke koupání a šnorchlování. Opustíme ostrov Moyenne plavbou do přístavu Mahe’s Victoria během odpoledne. Později odpoledne doplujeme na ostrov Inter Island Quay – Mahe. Kapitánská večeře s živou muzikou a tancem. Přenocování v Mahe.

Den 8 (Sobota):
Vylodění od 9:00 – 10:00 hodin.

*Itinerář může být změněn na základě rozhodnutí Variety Cruises a kapitána lodi, a to v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, také v případě, že přístav neumožní lodi opustit přístav, nebo v případě jiných mimořádných situací. Při změně itineráře z těchto důvodů nemají klienti nárok na žádnou náhradu, ale Variety Cruises zaručuje, že cestující se včas vylodí v přístavu k dostatečnému času na lety klientů.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v dvoulůžkových kajutách (double/twin) s vlastním WC/sprchou a klimatizací.
 • Plnou penzi: Snídaně formou bufetu a dvě jídla denně, zahrnuje welcome koktejl, místní tematickou večeři a kapitánskou večeři, kreolskou noc a zábavné BBQ
 • Káva, čaj a pitný režim (voda) po celý den.
 • Použití rybářského a potápěcího vybavení (dle dostupnosti).
 • Anglicky mluvící průvodce/delegát.

Cena nezahrnuje

 • Nápoje (kromě výše uvedených).
 • Exkurze a výlety na ostrovech a další volitelné programy.
 • Spropitné pro posádku. 
 • Osobní výdaje klientů.
 • Přístavní taxy a další poplatky.
 • Wi-Fi – dostupné za poplatek

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.