"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Od Antiky po dobu Byzantskou (Řecko)

Popis

Zažijte harmonickou rovnováhu mezi klasickou výletní plavbou a privátním jachtingem, spolu se vzrušujícím objevováním a rozplétáním zázraků ostrovů v Egejském moři. Každý den budete objevovat nové zastávky, skryté zátoky s křišťálově čistou vodou a nádechem dávné historie. Čeká vás bohatá kulturní rozmanitost, která Vás ochromí. Zkrátka nás čeká velkolepé obeplutí historického Peloponésu a kontinentálního Řecka na palubě jachty Galileo.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné středoevropské kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Athény (Marina Zea) - Palaia Epidaurus - Nafplion/Mycenae - Gythion - Pylos - Katakolon/Olympia - Itea/Delphi - Athény

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Jachta Galileo
48 metrů dlouhá motorová plachetnice Galileo s klasickým ocelovým trupem a s prostornými, krásně vybavenými interiéry, které byly renovovány v roce 2016. Galileo vždy pluje použitím svých motorů. Plachty používá pouze v případě, že jsou příhodné povětrnostní podmínky.

Život na palubě
Na hlavní palubě je salonek s americkým barem a lounge, vedoucí do elegantní restaurace v dřevě a kůži. Hosté na Galileu si velmi užívají velkou, zastíněnou venkovní terasu s venkovním barem a sluneční terasu vybavenou lehátky a slunečníky.

Kajuty
Na Galileu naleznete celkem 25 kajut, umístěných na horní a spodní palubě, a to s velkými okny či menšími okýnky. Elegantně zařízené s oddělenými či spojenými lůžky či velkou KING-SIZE postelí. Každá kajuta má vlastní sociální zařízení se sprchou a WC. Všechny kajuty jsou plně klimatizované a nabízí dostatek místa i úložného prostoru a ovladač lodního rozhlasu.

Program

Den 1 (Pátek): Nalodění mezi 14:00 – 15:00 hodinou. Přivítání s welcome drinkem a seznámení s posádkou a ostatními klienty. Plavba do Palaia (starověký) Epidaurus. Večerní příjezd a večeře na lodi.

Den 2 (Sobota): Brzy ráno opustíme naší loď a pojedeme na volitelnou exkurzi do starověkého Epidaurus. Epidaurus byl znám po celém řeckém světě jako léčebná svatyně. Toto místo je také pokládané za místo narození Apolla, syna Asclepia a kvůli jeho divadla, které je v současné době opět v provozu. Svatyně byla vyloupena Římanem, generálem Sulla, piráty a později Góty v roce 395 našeho letopočtu, dodnes tedy zůstalo velmi málo pozůstatků. Prosperita vybudované Asclepiem umožnila obyvatelům Epidaura vybudovat místní památky, zahrnující obrovské divadlo (cca. 300 před našim letopočtem) proslulá svou symetrií a krásou. Oběd na lodi a odpolední plavba do Nafplion. Přenocování v přístavu.

Den 3 (Neděle): Po krátkém pěším výletu v Nafpliu, průjezd tímto pestrým městem a nádhernou krajinou Agrolis do Mycenae na volitelnou exkurzi. Význam tohoto města, které Homér nazýval „bohaté na zlato“ se datuje od 1650 – 1100 před Kristem. Navštívíme zbytky slavného antického města včetně Lví brány, paláce, tzv. hrob Agamemnon a muzeum. Oběd na lodi a odpolední plavba do Monemvassia. Noční plavba do Gythion.

Den 4 (Pondělí): Dopolední příjezd do Gythion. Volitelní exkurze na poloostrov Mani a města Cape Tenaro, včetně velkolepých jeskyní Dirou s jedinečnými stalaktity a stalagmity (krápníky). Starověký Gythion byl osídlen již v pravěku a později užíván Sparťany jako přístav, postupným zvětšováním přístavu se z něj stala námořní základna. Z Gythion projedeme polo-ostrovem Mani k jeskyním Diros, které byly objeveny v šedesátých letech a patří mezi jedny z nejvýznamnějších řeckých přírodních lokalit. Po prohlídce jeskyní pojedeme do nedalekého Areopolis na krátkou procházku městem. Mani se nachází na špičce Peloponésu, který je význačný svým jedinečným charakterem – region podzemních jezer a řek v návětrné krajině, která je zvláště krásná. Přenocování na moři plavbou do Pylos.

Den 5 (Úterý): Pylos je ukázkové přímořské městečko na jihozápadním rohu Peloponésu. V roce 1827 flotila Benátčanů a dalších městských států porazila osmanské loďstvo v jedné z nejdůležitějších námořních bitvách v historii. Tato porážka vedla k nezávislosti Řecka v roce 1829. Po obdivování nádherné krajiny budeme pokračovat do Nestorova paláce. Pozůstatek pravěkého paláce, který se nachází na malebném kopci severně od Pylos. Palác v Pylos patřil Nestorovi a byl objeven v roce 1939 americkým archeologem Carlem Blegenem. Najdeme zde dobře zachovalé královské apartmány a koupelnu, která údajně sloužila samotnému králi. Palác a jeho centrální nádvoří bylo původně dvoupatrové a bohatě zdobené freskami. V souvislosti s návštěvou zmíněného paláce, navštívíme také městečko Hora, kde v archeologickém muzeu nalezneme tisíce artefaktů z okolí. Následuje noční plavba do Katakolon.

Den 6 (Středa): Brzy ráno příjezd do Katakolon. Vylodíme se kolem 7:00 hodiny v přístavu ve městě Katakolo a budeme se moci zúčastnit volitelné exkurze do Olympie, jednoho z nejznámějších a nejdůležitějších míst Antiky. Olympia je považováno za místo zrození Olympijských her. Ve starověkém Řecku to bylo také největší Pan-Helénské útočiště k uctívání boha Dia (Zeus). Olympia přetrvávala až do římských dob do jejího zániku v 3. století po Kristu, kdy požáry, zemětřesení a padající kameny nechaly toto místo ležet v troskách. Od roku 1875 se rozeběhly výkopové práce, především pod velením německé vlády a byly odhaleny fantastické poklady starověku, které jsou dnes umístěny v překrásném archeologickém muzeu. Nejvíce uchvacujícím místem v Olympii je stadion, který vypadá přesně jako před více než 2000 lety. Prozkoumáme také chrám Hera, velkolepý chrám Dia – Philippeion – místo pro atlety, kteří se účastnili ve hrách. Později navštívíme muzeum v Olympii, jedno z nejkrásnějších muzeí na světě. Následuje oběd ve městě Olympia a návštěva muzea Historie Olympijských her starověku se spoustou exemplářů pojících se právě s Olympijskými hrami. Po individuálním volném čase se pře-suneme do Patras na severním pobřeží poloostrova (po souši), kde se opět nalodíme na naší loď a poplujeme do Itea v Korintském zálivu. Přenocování v Itea.

Den 7 (Čtvrtek): Ranní volitelná exkurze do Deplhi, jednoho z nejvíce ctěných míst starověku. Brzy ráno vystoupíme z lodi a budeme pokračovat ke komplexu ruin. Na rozdíl od ostatních archeologických lokalit v Řecku, Deplhi bylo postaveno na úpatí hory. Prvně návštěvníky ohromí přírodní krásy, které obklopují ruiny a poté samotné historické budovy. Ve svém rozkvětu bylo Deplhi ctěno pro své bohatství a dobrou pověst a jako jedno z míst hostující nejdůležitější orákulum na světě (místo pro věštce). Jelikož skoro vše v Řecku je spojeno s mytologií, Delphi se stalo hlavním místem pro uctívání boha Apolla. Věštec měl schopnost proroctví a dávání rad. Návštěvníci z celého řeckého světa sem cestovali, aby se s věštcem poradili a děkovali darováním nejrůznějších pokladů Apollovi. Budeme mít půl dne na procházku těmito ruinami a navštívíme sousední muzeum. Vrátíme se na loď a proplujeme Korintským průplavem. Později večer poplujeme do Marina Zea. Přenocování v Marina Zea.

Den 8 (Pátek): Vylodění po snídani.

*Itinerář může být změněn na základě rozhodnutí Variety Cruises a kapitána lodi, a to v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, také v případě, že přístav neumožní lodi opustit přístav, nebo v případě jiných mimořádných situací. Při změně itineráře z těchto důvodů nemají klienti nárok na žádnou náhradu, ale Variety Cruises zaručuje, že cestující se včas vylodí v přístavu k dostatečnému času na lety klientů.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v dvoulůžkových kajutách (double/twin) s vlastním WC/sprcha a klimatizací.
 • Plnou penzi: Snídaně formou bufetu a dvě jídla denně, zahrnuje welcome koktejl, místní tematickou večeři a kapitánskou večeři.
 • Káva, čaj a pitný režim (voda) po celý den.
 • Použití rybářského a potápěcího vybavení (dle dostupnosti).
 • Anglicky mluvící průvodce/delegát.

Cena nezahrnuje

 • Nápoje (kromě výše uvedených).
 • Exkurze a výlety na ostrovech a další volitelné programy.
 • Spropitné pro posádku. 
 • Osobní výdaje klientů.
 • Wi-Fi (k dispozici za poplatek).

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.