"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Jadranská odysea (Dubrovník - Dubrovník)

Popis

Plavba, při které vypátráme středověké poklady Dubrovníku a ostrova Korčula v Chorvatsku, malebné zátoky Kotoru, Baru a Budvy v Černé Hoře, římsko-helenistické dědictví UNESCO Saranda a Butrint v Albánii a samozřejmě také Korfu, královnu Jónského moře a řeckých ostrovů.

Přednosti plavby
 • Středověké poklady Dubrovníku a Korčuly v Chorvatsku.
 • Od Baru až po Budvu – kulturní dědictví a Benátská architektura.
 • Korfu, Grand Lady Jónských ostrovů a nejzelenější ostrov v Řecku.
 • Paxi island, malebný a méně známý ostrov v Jónském moři.
 • Záliv Kotor, nejhlubší přírodní fjord ve Středozemí.
 • Římsko-Helenistické dědictví Sarand a UNESCO oblast v Butrint v Albánii. 
Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné středoevropské kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlováni či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

DUBROVNÍK (CHORVATSKO) - KORČULA (CHORVATSKO) - BAR, BUDVA (ČERNÁ HORA) - PAXI (ŘECKO) - KORFU (ŘECKO) - SARANDA (ALBÁNIE) - KOTOR (ČERNÁ HORA) - DUBROVNÍK

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Jachta Panorama
Panorama je 54 metrů dlouhá motorová plachetnice (24 kajut) pro celkem 49 pasažérů. PANORAMA byla uvedena v provoz roku 1993 a renovována v letech 2001, 2008 a 2014. Jako jedna z nejmodernějších motorových plachetnic má za sebou několik plaveb skrze Atlantský oceán, plavila se například ze Seychel do Monte Carla a z Černého Moře do Tunisu, nabízí nejvyšší standard v rámci ubytování komfortu a bezpečnosti. O servis na palubě se postará kapitán a cruise koordinátor, spolu s námořní a hotelovou posádkou. Posádka se bude po celou dobu plavby starat o maximální pohodlí a bezpečnost všech hostů. Skoro na všech zastávkách jsou k dispozici volitelné exkurze, které lze rezervovat už s 24 hodinovým předstihem.

Kajuty
Kajuty se rozprostírají na třech palubách a jsou obloženy dřevem a látkou. Kajuty na horní palubě a hlavní palubě mají velká okna, zatímco kabiny v podpalubí mají klasická lodní okénka. Plně vybavené koupelny jsou laděny do mramoru. Všechny kajuty jsou klimatizované a vybavené TV, telefonem (k vnitřnímu použití), fénem, mini ledničkou, centrálním ozvučením (rozhlas) a trezory.

Život na palubě

Během dne se život soustředí na venkovních částech plachetnice, které zahrnují dva bary a sluneční terasu. Večer můžete relaxovat v jednom ze dvou lounge salonů, knihovny a užít si drink během poslechu piana. Platforma k plavání na zádi plachetnice umožňuje skvělý přístup do vody k plavání během kotvení lodě.

Restaurace

Příjemná restaurace se rozprostírá na hlavní palubě a je obklopena obrovskými okny, které poskytují nádherný výhled na okolí. Kapacita restaurace je uzpůsobena pro celou kapacitu jachty. Sezení není nijak přiřazeno ke kajutám a jídlo se podává na stůl, nebo je k dispozici studený či teplý bufet s částí „a la minute“.

Hlavní paluba a lounge
Vnitřní lounge jsou vybaveny relaxačními křesly a pohodlným posezením, kde si můžete dát skvělý drink anebo se kochat výhledem na okolní krajinu. Někdo se raději dívá na televizi, nebo čte zajímavou knihu, ani to není problém, tohle místo je k tomu uzpůsobeno.

Sluneční terasa

Sluneční terasa s posezením a lehátky je perfektní místo k relaxu a slunění. Z této terasy se Vám také poskytne nádherný výhled na okolní krajinu, kterou proplouváme.

Program

DEN 1 (NEDĚLE): Nalodění mezi 15:00 – 16:00. Uvítací večeře, přenocování v přístavu.

DEN 2 (PONDĚLÍ): Brzy ráno plavba do Korčuly (Chorvatsko). Užijte si osvěžující koupání blízko Korčuly, před příjezdem do tohoto města. Odpolední volitelná exkurze do města Korčula a do vesničky Lumbarda na degustaci vína. Přenocování na moři. Noční plavba do města Bar (Černá Hora).

DEN 3 (ÚTERÝ): Užijte si ranní zastávku na koupání. Uprostřed dne připlujeme do města Bar, malého pobřežního města v Černé Hoře. Odpoledne volitelná exkurze do starého města Budvy a do Cetinje, muzejního města. Obdivujte historické stavby a benátskou architekturu. Přenocování na moři plavbou do Paxi (Řecko).

DEN 4 (STŘEDA): Krátká zastávka v Korfu na odbavení a poté plavba do Paxos. Poplujeme do nedaleké zátoky a zastavíme se na osvěžující koupání a BBQ oběd na palubě. Později dorazíme do unikátního přístavu v Paxos. Přenocování v přístavu.

DEN 5 (ČTVRTEK): Ranní plavba do Korfu, tzv. Grand Lady Jónských ostrovů a nejzelenější ostrov v Řecku. Celodenní volitelná exkurze – poznávání imperiální minulosti Korfu, působivé historické centrum (UNESCO) a byzantské kostely. Nebo se můžete vydat na vyhlídkovou cestu přes svěží krajinu Corfiot a staré vesničky v kopcích. Přenocování v přístavu.

DEN 6 (PÁTEK): Brzo ráno plavba do půvabného města Saranda, chlouba a jedno z nejatraktivnějších míst albánské riviéry. Můžete se připojit na volitelnou exkurzi do nedalekého archeologického naleziště Butrint. Odpoledne plavba do Kotoru (Černá Hora). Přenocování na moři.

DEN 7 (SOBOTA): Brzy ráno zastávka v zálivu poblíž Kotoru, nejhlubší přírodní fjord ve Středomoří. Užijeme si osvěžující koupání anebo se připojíme na volitelnou exkurzi do zachovaného středověkého Starého Města. Přenocování v přístavu.

DEN 8 (NEDĚLE): Brzo ráno plavba do Dubrovníku. Příjezd a vylodění po snídani.

*Itinerář může být změněn na základě rozhodnutí Variety Cruises a kapitána lodi, a to v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, také v případě, že přístav neumožní lodi opustit přístav, nebo v případě jiných mimořádných situací. Při změně itineráře z těchto důvodů nemají klienti nárok na žádnou náhradu, ale Variety Cruises zaručuje, že cestující se včas vylodí v přístavu k dostatečnému času na lety klientů.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v dvoulůžkových kajutách (double/twin) s vlastním WC/sprcha a klimatizací.
 • Plnou penzi: Snídaně formou bufetu a dvě jídla denně, zahrnuje welcome koktejl, Řecký večer, zábavné BBQ a kapitánskou večeři.
 • Káva, čaj a pitný režim (voda) po celý den.
 • Použití rybářského a potápěcího vybavení (dle dostupnosti).
 • Anglicky mluvící průvodce/delegát.

Cena nezahrnuje

 • Nápoje (kromě výše uvedených).
 • Exkurze a výlety na ostrovech a další volitelné programy.
 • Spropitné pro posádku. 
 • Osobní výdaje klientů.
 • Wi-Fi (k dispozici za poplatek)

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.