Londýn, Birmingham, Wales, Manchester a Liverpool

Last Minute od 10 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Poznávací zájezd do Spojeného království nám ukáže Anglii a Wales kombinovanou formou, tedy spojením městského ruchu, anglického venkova i kouzla přírodního bohatství, které tato země nabízí. Projdeme se po ulicích neznámějších metropolí, jako jsou Londýn, Birmingham nebo Liverpool. Užijeme si den v národním parku Snowdon, který nás přenese do ...

Popis

Poznávací zájezd do Spojeného království nám ukáže Anglii a Wales kombinovanou formou, tedy spojením městského ruchu, anglického venkova i kouzla přírodního bohatství, které tato země nabízí. Projdeme se po ulicích neznámějších metropolí, jako jsou Londýn, Birmingham nebo Liverpool. Užijeme si den v národním parku Snowdon, který nás přenese do naprostého klidu. Milovníci městské architektury, kultury, historie i turistiky si opravdu přijdou na své. 

Program

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Calais.

2.den: Ranní nalodění na trajekt a plavba do Dover. V poledne příjezd do Londýna, kde nás čeká celodenní procházka městem. Zastavíme se u Kensingtonského paláce, Buckinghamského paláce, projdeme si Hyde Park a The Regent´s park, kde si uděláme pauzu. Čas můžete využít k návštěvě Muzea Madame Tussauds nebo The Sherlock Holmes muzea. Pokračujeme na St. James Park a Green Park, kterým projdeme k Buckinghamskému paláci. Těšit se můžete i na Westminsterské opatství a Trafalgar Square a dojdeme až ke King's College London, kde si dáme rozchod a osobní volno. Večer odjezd na ubytování na předměstí Londýna.

3. den: Po snídani odjezd do Birminghamu, město v hrabství West Midlands, které je často nazýváno druhým hlavním městem Velké Británie. V minulosti byl Birmingham základním kamenem průmyslové revoluce v Británii. Těšit se můžete na procházku městem. Zastavíme se na Victoria Square, prohlédneme si katedrálu sv. Filipa, radnici případně můžete čas využít k návštěvě mořského světa, projdeme si „čtvrť klenotníků“ až k SOHO, viktoriánský dům průmyslníka Matthew Boultonu. Dnes se v něm nachází muzeum, ale v dobách své největší slávy byl místem setkání Lunární společnosti, která zde za úplňku diskutovala o rozmanitých tématech. Členy této skupiny byli například Darwin nebo Watt. Prohlídku zakončíme u Aston Hall. Přesun na ubytování.

4.den: Po snídani se vydáme do parku Snowdonia National Park nacházejícího se v severní části Walesu a zabírající 2170 km2. Celý den strávíme procházkami na jejichž konci se nachází vrchol Snowdon. Můžete si vybrat z 18ti okruhů. Doporučujeme určitě cestu Llanberis. 14km trasy snadno zdolá každý, i když nemá nejlepší fyzickou kondici. Přírodní krásy, kterých se nám naskytne bezpočet, nenechají nikoho chladným. Večer odjezd na ubytování.

5.den: Po snídani odjezd do Liverpoolu, města umění, fotbalu a Beatles, se kterými se můžete vyfotit na nábřeží řeky Mersey. Milovníci muzeí mohou zajít do Walker Art Gallery nebo Tate Gallery nebo se projít po Hope Street, ulici umělců. Odpoledne odjezd do Manchester. Kromě fotbalu nám může nabídnout historické centrum, které je na seznamu památek UNESCO. Kromě Market Street uvidíte Albert Square, Piccadilly Gardens, Victoria Baths, katedrálu, kostel sv. Marie a mnoho dalšího. Následuje osobní volno. Večer přejezd k Londýnu na ubytování.

6.den: Po snídani nás čeká druhá část prohlídky Londýna, která nás zavede do Greenwich, dále pak k Tower Bridge, Millenium Bridge, London Eye v obvodu Lambeth, kde si dáme osobní volno. Večer odjezd do ČR.

7.den: Příjezd do ČR v poledních hodinách.

Doporučená částka na vstupy 150 GBP

Westminsterské opatství 22 GBP
Katedrála sv. Pavla 14,50 GBP
Parlament 15 GBP
Tower 29,50 GBP
Muzeum voskových figurín 35 GBP
Londýnské oko 28 GBP
Londýnské metro/1 cesta 2,40 GBP
Loď do Greenwiche 12,50 GBP
Windsor 22,50 GBP
Sherlock Holmes Museum 16 GBP


Cena zahrnuje

 • 4 ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro 1 osobu
 • 4 snídaně
 • 1 místo v autobuse
 • průvodce znalý destinace
 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

 • trajekt 15€
 • vstupy do objektů a fakultativní výlety
 • cestovní a úrazové pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup

PRAHA –14:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
ÚSTÍ NAD LABEM – 15:30 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Velká Británie je rozhodně jedním z nejnavštěvovanějších, nejoblíbenějších a nejvýznamnějších zemí v Evropě, i na světě. Důkazem toho je i to, že se drží v žebříčku 10 nejnavštěvovanějších zemí na světě. Pojďme tedy tuto „nej“ zemi navštívit společně. Velká Británie je složena ze 4 zemí – Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Je parlamentní monarchií a vládu vykonává královna Alžběta II. Synem královny je princ Charles, který byl ženatý s populární princeznou Dianou, která v minulosti tragicky zahynula. Společně mají dva syny, prince Williama a Harryho, kteří jsou velmi oblíbeni a mediálně sledováni. Velká Británie je velmi bohatá na historii a pochází odsud velké množství slavných osobností z různých oborů. Z historie literatury je nejvýznamnější William Shakespear, ze současnosti pak J.K. Rowlingová. Z vědy je to pak Charles Darwin, Stephen Hawking, nebo Isaac Newton. Z hudební oblasti například kapela Beatles, Queen, nebo Rolling Stones.

LONDÝN
Londýn je společně s městy jako New York nebo Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě. Je hlavním městem Spojeného království. Londýn, stejně jako celá země má velmi bohatou historii. Je rozdělen na několik částí, např. na Východní Londýn, Docklands, East End apod. V první řadě je určitě potřeba projet se Londýnským metrem, to je totiž hlavním dopravním prostředkem systémem a má celkem 12 linek. Denně ho využívá asi 3 000 000 lidí. Dále je potřeba projet se Londýnskými autobusy, typickými pro svou červenou barvu a dvoupatrovou konstrukcí. Za vynikající komplexní dopravní systém bylo město v roce 2006 označeno za nejlepší systém městské hromadné dopravy na světě. K vidění je celá řada památek a různých zajímavostí. K nejznámějším patří například most TOWER BRIDGE, atrakce LONDON EYE, zvon BIG BEN, nebo sídlo královské rodiny BUCKINGHAMSKÝ PALÁC. Naleznete zde také velkou spoustu muzeí a galerií, například Britské muzeum, založeno roku 1753.

SKOTSKO
Vydejte se s námi do další části Spojeného království – Skotska. To se může pyšnit překrásnou přírodou, historickými památkami, krásnými městy, ale i výbornou whisky nebo jezerem Lochness. Ve Skotsku žije přes 5 mil. Obyvatel a úředními jazyky jsou angličtina, skotština a skotská gaelština.

OXFORD
Oxford je univerzitní město asi 80 km od Londýna. První písemná zmínka o univerzitě pochází již ze 12. století.

CAMBRIDGE
Cambridge je univerzitním městem, Místní univerzita se skládá ze 26 kolejí. Cambridge byla založena již v 11. století, nespokojenými studenty z Oxfordu, kteří zde založili první kolej. Škola se otevřela ženám až v polovině minulého století. Koleje jsou otevřeny návštěvám a prohlídkám.

BRIGHTON
Brighton najdeme na jižním pobřeží Anglie. Ve městě se nachází asi 3 km dlouhá oblázková pláž a zhruba v jejím středu je historické molo. Za shlédnutí stojí např. ROYAL PAVILON, bývalý královský palác.

EDINBURGH
Edinburgh byl hlavním městem Skotska, zasedá zde Skotský parlament a Nejvyšší soud. Je také jedním z největších evropských finančních center. Město bylo roku 1995 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Z tohoto města by neměla chybět návštěva EDINBURSKÉHO HRADU, nebo třeba KATEDRÁLY SV. JILJÍ.

HRAD GLAMIS
Hrad Glamis se nachází jen kousek od vesnice Glamis. V roce 1900 se zde narodila matka současné královny Alžběty II. Okolí zdobí krásné parky a zahrady. Říká se, že v hradu je tajná místnost, která skrývá hrůzostrašné tajemství, mluví se například o tom, že je v ní uvězněna příšera. Hrad Glamis je zmiňován v knize Macbeth od W. Shakespeara.

JEZERO LOCHNESS
Je druhé největší jezero ve Skotsku. Jedná se o údolní jezero, dlouhé asi 36 km a hluboké maximálně 229 m. Jezero je známé hlavně díky pověstné příšeře, nazývané Nessie. První spatření příšery se traduje od 6. století. Poprvé byla vyfotografována r. 1933, tato fotografie však byla později označena za podvrh. Nejslavnější záběry jsou však z roku 1960, ty byly přezkoumány a prohlášeny za autentické.

NEWCASTLE UPON TYNE
Newcatle upon Tyne, často zkracováno jen na Newcastle. Většina budov v centru jsou v neoklasicistickém stylu. Za shlédnutí určitě stojí NEWCASTEL CASTEL, VICTORIA TUNNEL a mnoho dalšího.

GASTRONOMIE
Zkuste být na jeden den Angličanem a stravujte se po celý jeden den typickými anglickými dobrotami.

SNÍDANĚ: jak jinak začít než typickou anglickou snídaní, ta se skládá z párečků, opečené slaniny, míchaných vajíček, fazolí a opečeného toustového chleba.

OBĚD: nejvíce typickým anglickým obědem jsou sendviče – ty zakoupíte v nejrůznějších podobách, ve všech bistrech, nebo restauracích s rychlým občerstvením. Pokud máte velký hlad, pak se nabízí jasná varianta v podobě FISH AND CHIPS (smažená ryba s hranolkami).

SVAČINA: ke svačině zvolte například anglické sušenky, i ty najdete v různých variantách. Angličané si však ke svačině dávají například smažené bramborové lupínky, s typickou příchutí vinného octa.

ČAJ O PÁTÉ: nezapomeňte na odpolední dávku silného anglického, černého čaje, ten obvykle místní pijí s mlékem.

VEČEŘE: celodenní stravování zakončete typickou anglickou večeří. Ta je obvykle složena z masa (nejčastěji vepřové, hovězí nebo jehněčí) a dvou druhů zeleniny, zpravidla květákem a mrkví. Přílohou pak bývají tzv. MASHED POTATO (šťouchané brambory).

PUB: po dni ochutnávání anglické kuchyně jistě přijde vhod návštěva typické anglické hospůdky – pubu, kde ochutnáte anglické pivo.

LONDÝN je multikulturní metropole a díky velkému počtu migrantů zde můžete ochutnat kvalitní jídlo z různých světových kultur. Říká se, že stojí za to ochutnat třeba indickou kuchyni, která je zde vynikající.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.