Popis

Vychutnejte si nádhernou vánoční atmosféru anglické metropole a poznejte krásy adventního Londýna! Turisté nejčastěji vyrážejí do Londýna za památkami, kulturou a nákupy, ale vy máte jedinečnou možnost poznat Londýn s jeho atraktivitami v Adventním čase. Zkuste vyměnit známé výlety do Drážďan či Vídně za netradiční Adventní atmosféru Londýna. Ochutnejte tradiční vánoční horký nápoj „pimm´s“ s plátky pomeranče, koláčky „eccles cakes“ plněné rybízem, pražené kaštany, britské sýrové tousty či tradiční Christmas pudding. A pokud rádi nakupujete a patříte mezi ty, kteří nechávají nákupy vánočních dárků na poslední chvíli, věřte že právě Londýn Vám dá nespočet možností skvělého „shopování“ a to nejen v Harrods, kde nakupuje i samotná královská rodina, ale můžete také navštívit kouzelný svět hraček ve vyhlášeném hračkářství Hamley´s.


Orientační ceny:
Jízda autobusem doubledecker – 5 £
Muzeum Madam Tussauds - 55 £
Londýnské oko – 34 £
Představení v belgickém stanu - okolo 21 £

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Calais.

2. den: Příjezd do Londýna v dopoledních hodinách. Projdeme se okolo světoznámého parlamentu a věže Elizabeth Tower, v níž je ukryt slavný zvon Big Ben a zamíříme také k Westminsterskému opatství, kde se odehrály téměř všechny královské korunovace. Poté se přesuneme kolem Buckinghamského Paláce na Trafalgar Square, kde se nachází vánoční trh – Trafalgar Square Christmas market. Zde budete mít volný časový prostor na ochutnávku horké čokolády, svařeného vína lahodných či sýrových britských toustů za poslechu vánočních koled. Zajímavostí tohoto trhu je dlouhá tradice honosného vánočního stromu, který Britům každý rok daruje Norsko (Oslo) jako poděkování za pomoc norskému lidu a králi během 2. světové války.
Nedaleko je další skvělý Adventní trh na Leicester Square Christmas market, který je slavnostním srdcem centra Londýna. Každoročně je zde kolem 25 dřevěných domečků zdobenými pohádkovými světélky a přináší do tohoto rušného města dotek tradičního kouzla. Zajímavostí trhu je belgický stan „spiegeltent“,který pořádá představení pro děti, kabaretní vystoupení či vyhlášené burleskními představeními, které nikde jinde nenajdete.
Kdo bude mít zájem o výhled na celý Londýn, může se vydat na jednu z největších a nejvyšších atrakcí Londýna – ikonického obřího Londýnského oka, vysokého 135m. Zakupte si lístky a nabídne se vám úchvatný výhled na Londýn. Večerní dojezd na ubytování MHD.

3. den: Budeme věnovat návštěvě muzea Madam Tussaud. Kdo by nestál o fotku ozdobeného vánočního stromu s královskou rodinou, slavnou kapelou Beatles a desítkami dalších známých osobností. Pro ty kteří nechtějí do muzea můžou se projet tradičním dvou poschoďovým autobusem (doubledeckrem)  nebo si nakoupit ve známých nákupních obchodech - Harrods, hračkářství Hamleys nebo si projít známou nákupní třídu Oxford Street a Regent Street. Odpoledne společně vyrazíme na adventní trhy Winter Wonderland. Největší londýnský adventní trh nabízí pouťové atrakce, stánky se svařeným vínem i domácími výrobky či ledový bar. Když budete mít chuť, můžete si zapůjčit brusle a užít si největší kluziště ve Velké Británii. Individuální volno. Pozdě večer se vydáme na cestu do Prahy.

4. den: Návrat do Prahy v odpoledních hodinách.

Po Londýně není zajištěná doprava, využívat můžete místní MHD.

Cena zahrnuje

• 1x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro 1 osobu

• 1x snídaně

• 1x místo v autobuse

• Služby průvodce

• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů a fakultativní výlety

• Lodní lístek na trajekt Calais - Dover - Calais

• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

• Příplatek za jednolůžkový pokoj

• MHD 14 - 20 £ (podle zón)

• Pobytovou taxu 3 £

Nástup / Výstup

PRAHA – 14:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
ÚSTÍ NAD LABEM – 15:30 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČASU ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Velká Británie

Velká Británie je rozhodně jedním z nejnavštěvovanějších, nejoblíbenějších a nejvýznamnějších zemí v Evropě, i na světě. Důkazem toho je i to, že se drží v žebříčku 10 nejnavštěvovanějších zemí na světě. Pojďme tedy tuto „nej“ zemi navštívit společně. Velká Británie je složena ze 4 zemí – Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Je parlamentní monarchií a vládu vykonává královna Alžběta II. Synem královny je princ Charles, který byl ženatý s populární princeznou Dianou, která v minulosti tragicky zahynula. Společně mají dva syny, prince Williama a Harryho, kteří jsou velmi oblíbeni a mediálně sledováni. Velká Británie je velmi bohatá na historii a pochází odsud velké množství slavných osobností z různých oborů. Z historie literatury je nejvýznamnější William Shakespear, ze současnosti pak J.K. Rowlingová. Z vědy je to pak Charles Darwin, Stephen Hawking, nebo Isaac Newton. Z hudební oblasti například kapela Beatles, Queen, nebo Rolling Stones.

LONDÝN
Londýn je společně s městy jako New York nebo Tokio jedním z nejdůležitějších měst na světě. Je hlavním městem Spojeného království. Londýn, stejně jako celá země má velmi bohatou historii. Je rozdělen na několik částí, např. na Východní Londýn, Docklands, East End apod. V první řadě je určitě potřeba projet se Londýnským metrem, to je totiž hlavním dopravním prostředkem systémem a má celkem 12 linek. Denně ho využívá asi 3 000 000 lidí. Dále je potřeba projet se Londýnskými autobusy, typickými pro svou červenou barvu a dvoupatrovou konstrukcí. Za vynikající komplexní dopravní systém bylo město v roce 2006 označeno za nejlepší systém městské hromadné dopravy na světě. K vidění je celá řada památek a různých zajímavostí. K nejznámějším patří například most TOWER BRIDGE, atrakce LONDON EYE, zvon BIG BEN, nebo sídlo královské rodiny BUCKINGHAMSKÝ PALÁC. Naleznete zde také velkou spoustu muzeí a galerií, například Britské muzeum, založeno roku 1753.

SKOTSKO
Vydejte se s námi do další části Spojeného království – Skotska. To se může pyšnit překrásnou přírodou, historickými památkami, krásnými městy, ale i výbornou whisky nebo jezerem Lochness. Ve Skotsku žije přes 5 mil. Obyvatel a úředními jazyky jsou angličtina, skotština a skotská gaelština.

OXFORD
Oxford je univerzitní město asi 80 km od Londýna. První písemná zmínka o univerzitě pochází již ze 12. století.

CAMBRIDGE
Cambridge je univerzitním městem, Místní univerzita se skládá ze 26 kolejí. Cambridge byla založena již v 11. století, nespokojenými studenty z Oxfordu, kteří zde založili první kolej. Škola se otevřela ženám až v polovině minulého století. Koleje jsou otevřeny návštěvám a prohlídkám.

BRIGHTON
Brighton najdeme na jižním pobřeží Anglie. Ve městě se nachází asi 3 km dlouhá oblázková pláž a zhruba v jejím středu je historické molo. Za shlédnutí stojí např. ROYAL PAVILON, bývalý královský palác.

EDINBURGH
Edinburgh byl hlavním městem Skotska, zasedá zde Skotský parlament a Nejvyšší soud. Je také jedním z největších evropských finančních center. Město bylo roku 1995 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Z tohoto města by neměla chybět návštěva EDINBURSKÉHO HRADU, nebo třeba KATEDRÁLY SV. JILJÍ.

HRAD GLAMIS
Hrad Glamis se nachází jen kousek od vesnice Glamis. V roce 1900 se zde narodila matka současné královny Alžběty II. Okolí zdobí krásné parky a zahrady. Říká se, že v hradu je tajná místnost, která skrývá hrůzostrašné tajemství, mluví se například o tom, že je v ní uvězněna příšera. Hrad Glamis je zmiňován v knize Macbeth od W. Shakespeara.

JEZERO LOCHNESS
Je druhé největší jezero ve Skotsku. Jedná se o údolní jezero, dlouhé asi 36 km a hluboké maximálně 229 m. Jezero je známé hlavně díky pověstné příšeře, nazývané Nessie. První spatření příšery se traduje od 6. století. Poprvé byla vyfotografována r. 1933, tato fotografie však byla později označena za podvrh. Nejslavnější záběry jsou však z roku 1960, ty byly přezkoumány a prohlášeny za autentické.

NEWCASTLE UPON TYNE
Newcatle upon Tyne, často zkracováno jen na Newcastle. Většina budov v centru jsou v neoklasicistickém stylu. Za shlédnutí určitě stojí NEWCASTEL CASTEL, VICTORIA TUNNEL a mnoho dalšího.

GASTRONOMIE
Zkuste být na jeden den Angličanem a stravujte se po celý jeden den typickými anglickými dobrotami.

SNÍDANĚ: jak jinak začít než typickou anglickou snídaní, ta se skládá z párečků, opečené slaniny, míchaných vajíček, fazolí a opečeného toustového chleba.

OBĚD: nejvíce typickým anglickým obědem jsou sendviče – ty zakoupíte v nejrůznějších podobách, ve všech bistrech, nebo restauracích s rychlým občerstvením. Pokud máte velký hlad, pak se nabízí jasná varianta v podobě FISH AND CHIPS (smažená ryba s hranolkami).

SVAČINA: ke svačině zvolte například anglické sušenky, i ty najdete v různých variantách. Angličané si však ke svačině dávají například smažené bramborové lupínky, s typickou příchutí vinného octa.

ČAJ O PÁTÉ: nezapomeňte na odpolední dávku silného anglického, černého čaje, ten obvykle místní pijí s mlékem.

VEČEŘE: celodenní stravování zakončete typickou anglickou večeří. Ta je obvykle složena z masa (nejčastěji vepřové, hovězí nebo jehněčí) a dvou druhů zeleniny, zpravidla květákem a mrkví. Přílohou pak bývají tzv. MASHED POTATO (šťouchané brambory).

PUB: po dni ochutnávání anglické kuchyně jistě přijde vhod návštěva typické anglické hospůdky – pubu, kde ochutnáte anglické pivo.

LONDÝN je multikulturní metropole a díky velkému počtu migrantů zde můžete ochutnat kvalitní jídlo z různých světových kultur. Říká se, že stojí za to ochutnat třeba indickou kuchyni, která je zde vynikající.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.