Odjezdová místa

Popis

Náš malý výlet Švýcarskem vám umožní prohlédnout si krásu tamní přírody stejně jako ochutnat švýcarský městský život. Pro milovníky folklóru bude jistě zajímavá i cesta do vesničky Heididorf, místem děvčátky Heidi z hor. Chybět nemůže ani zastávka u dominanty Švýcarska, tedy Matterhorn.

Program

1.den: Odjezd z Prahy v nočních hodinách

2.den: Dopoledne návštěva města Luzern. Uvidíte most Kapellbrücke, nejstarší dřevěný most v Evropě. Jeho součástí je osmiboká vodárenská věž, která byla v minulosti majákem, pokladnicí, ale i vězením a mučírnou. Ze sakrálních staveb uvidíte Hofkirche, Jezuitský kostel, v jehož těsné blízkosti se nachází palác Ritersche, dnešní sídlo kantonální vlády. Odpoledne odjezd do městečka Maienfeld, odkud se vydáte hodinovou procházku do vesničky Heididorf, která jak napovídá z názvu, má něco do činění s dětskou hrdinkou Heidi, děvčátko z hor. Možnost návštěvy muzea, jehož expozice přináší návštěvníkům vše, co se děvčátka z hor týká, od knih v různých jazycích a zpracováních, po promítání filmů a nemohou chybět ani suvenýry s danou tématikou. Při návštěvě Heidiho domečku blíže poznáte její život. Večer odjezd na ubytování.

3.den: Dopoledne příjezd do Bellinzony, prohlídka místních hradů. Poté odjezd do muzea čokolády s ochutnávkou a možností nákupů. V podvečer zastávku v Luganu, ležícího u ledovcového jezera, obklopeného dvěma vrcholy hor. Z dochovaných památek si prohlédnete například katedrálu San Lorenzo, kostel Santa Maria degli Angioli, nebo radnici Palazzo Civico na náměstí Piazza della Riforma. Odjezd na ubytování.

4. den: Odjezd do městečka Täsche, odkud vyjedete ozubnicovou železnicí do Zermattu. Odtud dále výjezd ozubnicovou železnicí na vrcholek Gornergratt, který nabízí návštěvníkům fantastický výhled na Matterhorn a Monte Rosu, včetně nejvyššího švýcarského vrcholu Pic Duffour. Individuální volno budete moci využít k prohlídce městečka Zermatt. Večer odjezd na ubytování.

5.den: Dopoledne příjezd do lyžařského centra Engelberg, odkud se vydáte k vrcholu Titlisu. Zde se nachází skutečná rarita v podobě rotační visuté lanovky Titlis Rotair, která vás přemístí na vrchol Malého Titlisu. Díky rotaci o 360° uvidíte panorama všech okolních vrcholů. Trasa pokračuje 140 metrů dlouhou ledovcovou jeskyní, kterou když projdete, dostanete se až k visutému mostu, který se nachází ve výši 500 metrů nad hlubokou propastí. Navštívit můžete také snowpark s řadou atrakcí. Individuální volno. Večer odjezd do ČR.

6. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou přepravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 9 euro
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění 

Orientační ceny vstupného:
Heididorf 10 CHF
Čokoládovna 3 CHF
Zubačka do Zernmattu 15 CHF
Zubačka na Gornegratt 70 CHF
Titlis 80 CHF

Nástup / Výstup

PRAHA – 22:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 22:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 23:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 00:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Švýcarsko je velmi hodně navštěvovaný vnitrozemský stát, který se většině turistů zapsal do paměti jako země zlata, bankovnictví, čokolády a skvělých hodinek. Zajímavostí této federativní republiky bude jistě její rozmanitost, pokud jde o skladbu obyvatel žijících ve 26 kantonech a hovořících 4 hlavními jazyky. Dokonce i oficiální název Švýcarska je tímto ovlivněn. Země se prezentuje celkem 4 možnými jmény: Schweiz, Suisse, Svizzera nebo Svizra. 
Obyvatelé Švýcarska si utvořili kombinací hlavních jazyků země svůj vlastní specifický dialekt známý jako Schwyzerdütsch.

Švýcarsko má díky své poloze nevalné podmínky pro rozvoj zemědělství nebo průmyslu, jelikož nerostným bohatstvím neoplývá. I tak se Švýcarům podařilo vytvořit velmi silný a ekonomicky stabilní stát s vysokou životní úrovní. Díky hornatému povrchu, který zabírá více jak dvě třetiny Švýcarska na sebe ani rozvoj turismu nenechal dlouho čekat. 

Cestovní ruch je zde podporovaný hned na několika úrovních, především pak vysokým standardem dopravních i ubytovacích služeb. Důvodem návštěvy Švýcarska je především nádherná příroda. Střed země zabírá Švýcarská plošina, ze které se na jihu majestátně zvedají Glarnské Alpy, Vápencové Alpy a Bernské Alpy, ve kterých najdeme Aletschský ledovec, který je díky svým 24km nejdelším ledovcem v Evropě.

Jedním z typických znaků Švýcarska je jeho druhá nejvyšší hora, známý Matterhorn (4 478m). Kdo by alespoň jednou neviděl jeho charakteristickou špičku, která zdobí snad každý druhý pohled ze Švýcarska. I když je jeho vrcholek hodně nad hranicí věčného sněhu, není problém se podívat skoro přímo pod špičku. Z městečka Zermatt se můžete nechat pohodlně vyvézt tamní lanovkou, která staví na 4 stanovištích. Díky báječným podmínkám si tak třeba i v lednu můžete vyjet na lyže a ještě se pokochat zelenou krajinou pod vámi. 

Ve Švýcarsku můžete i množství jezer, cca 1800. Největším z nich je Aletshgletscher, které má více jak 24km na délku. Podle dostupných zdrojů zadržují místní jezera a ledovce až šest procent celoevropských zásob sladké vody.
Celkově najdeme ve Švýcarsku mnoho "nej". Například Švýcarskem vede nejdelší tunel světa budovaný skrze Gutthardský masiv. Dokonce i nejstrmější zubačka se nachází právě v této zemi - Pilatusbahn. Její sklon je v některých místech až 48 stupňů a zájemce o nevšední zážitek vozí již od roku 1889.

Povaha Švýcarů bývá popisována jako veselé a přátelská. Kdo tuto zemi navštívil, může na její obyvatele mít trochu jiný názor. Oni sami sebe popisují jako vážné, čestné a velkorysé osobnosti. Občas se setkáte i s názorem, že jsou to lidé spíše uzavření a rezervovaní vůči okolí. Rodáci ze Švýcarska jsou na svůj původ velice hrdí a váží si své země. Zatímco ve většině zemí už tradiční zvyky zanikají, ve Švýcarsku jimi stále opravdu žijí. O silném poutu k minulosti a tradicím svědčí i množství muzeí – v zemi jich najdete více jak sedm set. Většina z nich dokumentuje kulturu a dějiny jednotlivých regionů i vesnic.

Švýcarská kuchyně je jednoduchá a výživná. Typickými surovinami jsou brambory a sýr z kravského mléka. Jejich světově nejproslulejším sýrem je Emmentall, i když labužníci jistě preferují appenzellský sýr nebo sýr Gruyere.
Největší oblibě turistů se těší Raclette, tj. ve speciálním grilu rozehřáté plátky sýra podávané s okurkami, cibulkou, vínem a brambory. Sýr se postupně stírá a nanáší speciálním nožem na brambory. Tento recept může vypadat jednoduše, ale je překvapivě chutný a vyhledávaný gurmány z celého světa. 

Zapomenout nesmíme ani na Fondue, které se rozšířilo všude po světě v nemalém počtu variací. Ve speciálním nádobce se nechá rozpustit směs sýrů a na dlouhé vidličce se do ní namáčí kousky chleba, masa nebo zeleniny. Milovníci sladkého vymění sýr za čokoládu, maso za ovoce a dokonalý dezert je na světě. Namáčet do kotlíků můžete prostě téměř cokoliv chcete.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.