ŠVÝCARSKO SE ZASTÁVKOU V LICHTENŠTEJNKSU

Last Minute od 8 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Vydejte se s námi do Švýcarska, země plné krásné přírody, jezer a alpských vrcholků. Těšit se můžete i na ochutnávku pravé švýcarské čokolády nebo zastávku v sýrárně, kde též ochutnáme místní kulinářské speciality. Zastavíme i ve městě Lucern a lanovkou vyjedeme na vrchol hory Pilatus. Projdeme se společně kolem Thunského jezera, které se nachází ...

Popis

Vydejte se s námi do Švýcarska, země plné krásné přírody, jezer a alpských vrcholků. Těšit se můžete i na ochutnávku pravé švýcarské čokolády nebo zastávku v sýrárně, kde též ochutnáme místní kulinářské speciality. Zastavíme i ve městě Lucern a lanovkou vyjedeme na vrchol hory Pilatus. Projdeme se společně kolem Thunského jezera, které se nachází severním úpatí Bernských Alp u města Interlaken. Těšit se můžete i na Loussane nebo Ženevu. Na zpáteční cestě se projedeme švýcarským vlakem až do Zermatt, kde náš výlet zakončíme výjezdem na Matterhorn. Na cestě zpět se můžete těšit na zastávku ve Vaduzu s procházkou po Malbun.

Program

1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách. Noční přejezd do Švýcarska.

2.den: Ráno příjezd do Zurichu. Po krátké ranní pauze s možností nákupu občerstvení nás čeká procházka největším ze švýcarských měst, které je zároveň považováno za jedno z nejbohatších a nejdražších na světě. Uvidíme historické centrum Niederdorf s chrámem Grossmünster z 12.století. a kostelem Fraumünster z 13. století. Za návštěvu rozhodně stojí Švýcarské národní muzeum nebo muzeum Rietberg zaměřené na mimoevropské kultury. Následuje osobní volno u Curyšského jezera. Doporučujeme návštěvu Čínské zahrady nebo ZOO. Dále můžete zajít do Maestrani's Chocolarium a užít si zážitek z pravé švýcarské čokolády. V odpoledních hodinách přesun na ubytování.

3.den: Po snídani odjezd do Lucern. Prohlídka města, během které uvidíte Kapličkový most, hradby Museggmauer nebo Lví památník. Dále navštívíme i Cheese Barmettler, obchod se švýcarskými sýry. Projdeme si staré město a vydáme se do přístavu, kde na nás čeká Golden Round Trip se zlatým hřebem v podobě vrcholu hory Pilatus. Projdeme se lodí do Alpnachstadt, lanovkou na Pilatus a zpět přes Kriens do Lucern. Odjezd na Ubytování.

4.den: Po snídani nás cesta zavede do Interlaken, rušného turistického centra Švýcarska mezi Thunersee a Brienzersee. Většina cest míří přímo do hor a na vyhlídky, kam se vydáme též. Můžete si prohlédnout pravou alpskou přírodu. Odpoledne odjezd do Laussane. Během prohlídky města se zastavíme i u katedrály Panny Marie – Notre Dame, považované za nejkrásnější gotickou stavbu v celém Švýcarsku. Projdeme si starými uličkami a dáme si osobní volno na procházku po městě či kolem jezera. Odjezd na ubytování.

5.den: Po snídani se vydáme do Tasch, odkud pojedeme vlakem do Zermatt. Město je totiž zcela bez aut, proto musíme autobus nechat zaparkovaný opodál. Prohlídka města s možností výjezdu na Matterhorn, jednu z nejkrásnějších hor Evropy s nadmořskou výškou 4 478mnm, což z ní činí sedmou nejvyšší horu Alp. Samotná jízda lanovkou je opravu velký zážitek. Odpoledne odjezd do Lichtenštejnska do Vaduzu. Prohlídka města a přesun na ubytování.

6. den: Po snídani procházka po Malbun - Cesta kněžny Giny. Odpoledne odjezd do ČR. Návrat po půlnoci.

Nástup / Výstup

PRAHA – 22:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 22:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 23:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 00:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Švýcarsko je velmi hodně navštěvovaný vnitrozemský stát, který se většině turistů zapsal do paměti jako země zlata, bankovnictví, čokolády a skvělých hodinek. Zajímavostí této federativní republiky bude jistě její rozmanitost, pokud jde o skladbu obyvatel žijících ve 26 kantonech a hovořících 4 hlavními jazyky. Dokonce i oficiální název Švýcarska je tímto ovlivněn. Země se prezentuje celkem 4 možnými jmény: Schweiz, Suisse, Svizzera nebo Svizra. 
Obyvatelé Švýcarska si utvořili kombinací hlavních jazyků země svůj vlastní specifický dialekt známý jako Schwyzerdütsch.

Švýcarsko má díky své poloze nevalné podmínky pro rozvoj zemědělství nebo průmyslu, jelikož nerostným bohatstvím neoplývá. I tak se Švýcarům podařilo vytvořit velmi silný a ekonomicky stabilní stát s vysokou životní úrovní. Díky hornatému povrchu, který zabírá více jak dvě třetiny Švýcarska na sebe ani rozvoj turismu nenechal dlouho čekat. 

Cestovní ruch je zde podporovaný hned na několika úrovních, především pak vysokým standardem dopravních i ubytovacích služeb. Důvodem návštěvy Švýcarska je především nádherná příroda. Střed země zabírá Švýcarská plošina, ze které se na jihu majestátně zvedají Glarnské Alpy, Vápencové Alpy a Bernské Alpy, ve kterých najdeme Aletschský ledovec, který je díky svým 24km nejdelším ledovcem v Evropě.

Jedním z typických znaků Švýcarska je jeho druhá nejvyšší hora, známý Matterhorn (4 478m). Kdo by alespoň jednou neviděl jeho charakteristickou špičku, která zdobí snad každý druhý pohled ze Švýcarska. I když je jeho vrcholek hodně nad hranicí věčného sněhu, není problém se podívat skoro přímo pod špičku. Z městečka Zermatt se můžete nechat pohodlně vyvézt tamní lanovkou, která staví na 4 stanovištích. Díky báječným podmínkám si tak třeba i v lednu můžete vyjet na lyže a ještě se pokochat zelenou krajinou pod vámi. 

Ve Švýcarsku můžete i množství jezer, cca 1800. Největším z nich je Aletshgletscher, které má více jak 24km na délku. Podle dostupných zdrojů zadržují místní jezera a ledovce až šest procent celoevropských zásob sladké vody.
Celkově najdeme ve Švýcarsku mnoho "nej". Například Švýcarskem vede nejdelší tunel světa budovaný skrze Gutthardský masiv. Dokonce i nejstrmější zubačka se nachází právě v této zemi - Pilatusbahn. Její sklon je v některých místech až 48 stupňů a zájemce o nevšední zážitek vozí již od roku 1889.

Povaha Švýcarů bývá popisována jako veselé a přátelská. Kdo tuto zemi navštívil, může na její obyvatele mít trochu jiný názor. Oni sami sebe popisují jako vážné, čestné a velkorysé osobnosti. Občas se setkáte i s názorem, že jsou to lidé spíše uzavření a rezervovaní vůči okolí. Rodáci ze Švýcarska jsou na svůj původ velice hrdí a váží si své země. Zatímco ve většině zemí už tradiční zvyky zanikají, ve Švýcarsku jimi stále opravdu žijí. O silném poutu k minulosti a tradicím svědčí i množství muzeí – v zemi jich najdete více jak sedm set. Většina z nich dokumentuje kulturu a dějiny jednotlivých regionů i vesnic.

Švýcarská kuchyně je jednoduchá a výživná. Typickými surovinami jsou brambory a sýr z kravského mléka. Jejich světově nejproslulejším sýrem je Emmentall, i když labužníci jistě preferují appenzellský sýr nebo sýr Gruyere.
Největší oblibě turistů se těší Raclette, tj. ve speciálním grilu rozehřáté plátky sýra podávané s okurkami, cibulkou, vínem a brambory. Sýr se postupně stírá a nanáší speciálním nožem na brambory. Tento recept může vypadat jednoduše, ale je překvapivě chutný a vyhledávaný gurmány z celého světa. 

Zapomenout nesmíme ani na Fondue, které se rozšířilo všude po světě v nemalém počtu variací. Ve speciálním nádobce se nechá rozpustit směs sýrů a na dlouhé vidličce se do ní namáčí kousky chleba, masa nebo zeleniny. Milovníci sladkého vymění sýr za čokoládu, maso za ovoce a dokonalý dezert je na světě. Namáčet do kotlíků můžete prostě téměř cokoliv chcete.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.