Odjezdová místa

Popis

Vydejte se s námi na adventní trh ve švýcarském Lucernu, na sladké sušenky Kambly a na nejstarší zakrytý dřevěný most na světě (Kapellbrücke). Ten spolu s vodní věží a Mostem vetešníků (Spreuerbrücke) spojují Staré Město s Novým. Poloha Lucernu je mezi jezerem Lucern a horami (Pilatus a Rigi) obzvláště malebná. Urychlila rozvoj Lucernu coby cizineckého města a turismus již od roku 1840.

Program

1. den: Odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách.

2. den: Ráno dorazíme do Lucernu uprostřed Švýcarska na březích Lucernského jezera. Vydáme se společně s průvodcem na osvědčený turistický okruh po Starém Městě. K vidění budou mnohé zajímavé památky města. Chybět nebude rovněž procházka po zakrytém nejstarším dřevěném mostě na světě (Kapellbrücke). Ten je spolu s vodní věží a Mostem vetešníků (Spreuerbrücke) jedinečnou atrakcí města a spojuje Staré Město s Novým. V poledne bude následovat osobní volno pro návštěvu místního adventního tržiště. To vám nabídne nepřeberné množství místních švýcarských pochutin a vánočních dárků či ozdob. Zaručenou místní a jedinečnou specialitou jsou sušenky Kambly, které se vyrábí nedaleko od Luzcernu. Pokud by vás více zajímala romantická plavba po Lucernském jezeru, není nic jednoduššího než nastoupit v přístavišti na parník a vydat se na plavbu. Odjezd do ČR bude kolem 19. hodiny.

3. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse

● 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

● Služby průvodce 

● Procházku po Lucernu

Cena nezahrnuje

● Vstupy do objektů

● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu včetně pojištění storna 49 Kč / den

Orientační ceny vstupného:

Jednosměrná plavba lodí po jezeru Luzern 22 CHF

Doporučené kapesné na zájezd: 70 CHF / osoba

Nástup / Výstup

PRAHA – 20:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 21:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 21:45 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE (OC OLYMPIA)
ROZVADOV – 22:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.


Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Švýcarsko

Švýcarsko je velmi hodně navštěvovaný vnitrozemský stát, který se většině turistů zapsal do paměti jako země zlata, bankovnictví, čokolády a skvělých hodinek. Zajímavostí této federativní republiky bude jistě její rozmanitost, pokud jde o skladbu obyvatel žijících ve 26 kantonech a hovořících 4 hlavními jazyky. Dokonce i oficiální název Švýcarska je tímto ovlivněn. Země se prezentuje celkem 4 možnými jmény: Schweiz, Suisse, Svizzera nebo Svizra. 
Obyvatelé Švýcarska si utvořili kombinací hlavních jazyků země svůj vlastní specifický dialekt známý jako Schwyzerdütsch.

Švýcarsko má díky své poloze nevalné podmínky pro rozvoj zemědělství nebo průmyslu, jelikož nerostným bohatstvím neoplývá. I tak se Švýcarům podařilo vytvořit velmi silný a ekonomicky stabilní stát s vysokou životní úrovní. Díky hornatému povrchu, který zabírá více jak dvě třetiny Švýcarska na sebe ani rozvoj turismu nenechal dlouho čekat. 

Cestovní ruch je zde podporovaný hned na několika úrovních, především pak vysokým standardem dopravních i ubytovacích služeb. Důvodem návštěvy Švýcarska je především nádherná příroda. Střed země zabírá Švýcarská plošina, ze které se na jihu majestátně zvedají Glarnské Alpy, Vápencové Alpy a Bernské Alpy, ve kterých najdeme Aletschský ledovec, který je díky svým 24km nejdelším ledovcem v Evropě.

Jedním z typických znaků Švýcarska je jeho druhá nejvyšší hora, známý Matterhorn (4 478m). Kdo by alespoň jednou neviděl jeho charakteristickou špičku, která zdobí snad každý druhý pohled ze Švýcarska. I když je jeho vrcholek hodně nad hranicí věčného sněhu, není problém se podívat skoro přímo pod špičku. Z městečka Zermatt se můžete nechat pohodlně vyvézt tamní lanovkou, která staví na 4 stanovištích. Díky báječným podmínkám si tak třeba i v lednu můžete vyjet na lyže a ještě se pokochat zelenou krajinou pod vámi. 

Ve Švýcarsku můžete i množství jezer, cca 1800. Největším z nich je Aletshgletscher, které má více jak 24km na délku. Podle dostupných zdrojů zadržují místní jezera a ledovce až šest procent celoevropských zásob sladké vody.
Celkově najdeme ve Švýcarsku mnoho "nej". Například Švýcarskem vede nejdelší tunel světa budovaný skrze Gutthardský masiv. Dokonce i nejstrmější zubačka se nachází právě v této zemi - Pilatusbahn. Její sklon je v některých místech až 48 stupňů a zájemce o nevšední zážitek vozí již od roku 1889.

Povaha Švýcarů bývá popisována jako veselé a přátelská. Kdo tuto zemi navštívil, může na její obyvatele mít trochu jiný názor. Oni sami sebe popisují jako vážné, čestné a velkorysé osobnosti. Občas se setkáte i s názorem, že jsou to lidé spíše uzavření a rezervovaní vůči okolí. Rodáci ze Švýcarska jsou na svůj původ velice hrdí a váží si své země. Zatímco ve většině zemí už tradiční zvyky zanikají, ve Švýcarsku jimi stále opravdu žijí. O silném poutu k minulosti a tradicím svědčí i množství muzeí – v zemi jich najdete více jak sedm set. Většina z nich dokumentuje kulturu a dějiny jednotlivých regionů i vesnic.

Švýcarská kuchyně je jednoduchá a výživná. Typickými surovinami jsou brambory a sýr z kravského mléka. Jejich světově nejproslulejším sýrem je Emmentall, i když labužníci jistě preferují appenzellský sýr nebo sýr Gruyere.
Největší oblibě turistů se těší Raclette, tj. ve speciálním grilu rozehřáté plátky sýra podávané s okurkami, cibulkou, vínem a brambory. Sýr se postupně stírá a nanáší speciálním nožem na brambory. Tento recept může vypadat jednoduše, ale je překvapivě chutný a vyhledávaný gurmány z celého světa. 

Zapomenout nesmíme ani na Fondue, které se rozšířilo všude po světě v nemalém počtu variací. Ve speciálním nádobce se nechá rozpustit směs sýrů a na dlouhé vidličce se do ní namáčí kousky chleba, masa nebo zeleniny. Milovníci sladkého vymění sýr za čokoládu, maso za ovoce a dokonalý dezert je na světě. Namáčet do kotlíků můžete prostě téměř cokoliv chcete.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.