Srbsko jako na dlani

od 6 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Navštivte s námi Mekku balkánského nočního života, hlavní město Bělehrad. Svým temperamentem vás ovšem nadchne i Novi Sad, který je považován za multikulturní centrum, dokonce snad kulturnější, než samotný Bělehrad Čeká na vás romantická cesta podél modrého Dunaje, územím národního parku Djerdab, který je se pyšní překrásnou soutěskou Železná ...

Popis

Navštivte s námi Mekku balkánského nočního života, hlavní město Bělehrad. Svým temperamentem vás ovšem nadchne i Novi Sad, který je považován za multikulturní centrum, dokonce snad kulturnější, než samotný Bělehrad Čeká na vás romantická cesta podél modrého Dunaje, územím národního parku Djerdab, který je se pyšní překrásnou soutěskou Železná vrata, pevností Golubac a archeologickým nalezištěm Lepenski vir. Tečkou na závěr zájezdu bude ochutnávka srbských vín v lokalitě národního parku Fruška Gora.

Program

1.den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. V dopoledních hodinách příjezd do Srbska, kde se na dvě hodiny zastavíte ve městě Subotica a prohlédnete si místní synagogu a radnici ve stylu maďarské secese. Pokračovat budete do Noviho Sadu, kde uvidíte Petrovaradinskou pevnost, kostel sv. Jiří s kaplí sv. Jana Nepomuckého, katedrálu Jména svaté Marie a Varadinský most, kterému se přezdívá „ Duhový“, neboť v noci barevně světélkuje. Přesun na ubytování.

2.den: Po snídani odjezd do Národního parku Djerdap, kde řeka Dunaj vytváří nejdelší soutěsku v Evropě. Zde budete moci navštívit pevnost Golubac. Naše cesta bude pokračovat ke kaňonu Železná vrata. Chybět nebude ani návštěva jedné z nejvýznamnějších archeologických lokalit Lepenski vir, která je jednou z nejstarších osad na starém kontinentu. Večer odjezd na ubytování.

3.den: Po snídani odjezd do Bělehradu. Zde navštívíte mauzoleum Josipa Broza Tita. Podíváte se na fotbalový stadion Marakana. Dále uvidíte největší pravoslavný chrám na světě sv. Sávy, mrakodrap Beogradjanka, kostel sv. Marka, kde jsou uloženy ostatky cara Štěpána Dušana Silného, patriarchy Germana a jiných srbských osobností. Dále uvidíte Parlament, Národní muzeum, Národní divadlo, palác princezny Ljubice, Kalemegdanskou pevnost, Vojenské muzeum a projdete se krásnou ulicí Kňaza Michailija. Večer odjezd na ubytování.

4.den: Po snídani odjezd k horskému masivu Fruška Gora, kde v 15. – 18.století bylo postaveno několik klášterů, z nichž se jich do dnešní doby dochovalo 18. My v rámci zájezdu navštívíme klášter Krušedol, pocházející ze 16. století, kde jsou pohřbeni dva patriarchové Srbské pravoslavné církve a král Miloš Obrenović. Dále uvidíte klášter Novo Hopovo, který je považován za perlu srbské sakrální architektury. Patří k němu kostel zasvěcený svatému Mikuláši. Následovat bude ochutnávka místních vín. Poté odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Degustaci vín 13 euro
Pobytovou taxu 6 euro
Cestovní a úrazové pojištění 31 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA 00:15 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA- 01:45 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO- 3:00 ULICE ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA

O destinaci

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.