Odjezdová místa

Popis

Navštivte s námi hlavní město Katalánska a zároveň hlavní město provincie Barcelona, které se nachází u Středozemního moře. Druhé největší španělské město je známé především originálními stavbami světově známého Antoni Gaudího. Barcelona je dodnes sídlem arcibiskupa i významným univerzitním městem. Odpočinek si užijete na pobřeží Costa Brava, tzv. divokém pobřeží, kde budeme mít čas na koupání a jiné letní radovánky.

Program

1.den: Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

2.den: Příjezd na ubytování na pobřeží Costa Brava, volno s možností koupání, večeře a nocleh.

3.den: Po snídani fakultativní výlet do Barcelony, kde nejdříve navštívíme slavný park z díla Antoni Gaudího - Parc Güell. Architektův osobitý umělecký styl se tu projevuje téměř na každém rohu. Promenády jsou obklopeny sloupořadím připomínají stromy. Některé plochy jsou pokryty barevnými mozaikami z keramických střepů nebo skla. Nachází se zde nejznámější Gaudího symbol - salamandr. Díky své vyvýšené poloze nabízí park překrásný výhled na celé město. Odpoledne navštívíme "Sagrada Familia" a další pozoruhodné stavby - Casa Milà a Casa Batlló. Poté zastávka na náměstí Place de Catalunya, které je centrem společenského života. Pokračovat budeme na náměstí Plaça d'Espanya, které bylo postaveno u příležitosti světové výstavy roku 1929. Večer zakončíme u magické fontány "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona", kde ve 21.00 hod začne zcela ojedinělá světelná a vodní show za doprovodu hudby. Po skončení odjezd na ubytování.

4.den: Po snídani nutné vyklidit pokoje. Celý den individuální volno s možností koupání u moře. Odjezd do ČR ve 20:00 hod.

5.den: Příjezd ve večerních hodinách

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 2 x ubytování se snídaní
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Příplatek za výlet do Barcelony 450 Kč / 19€ - hradí se na místě během pobytu. Exkurze je dobrovolná a závislá i na počasí
• Plážový servis cca 17 euro
• Pobytovou taxu 4 eura
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Fakultativní výlet do Barcelony se bude konat v případě minimálně 15-ti zájemců.

Orientační ceny vstupného:
Sagrada Familia 13 euro
La Pedrera 10 euro
MHD 1,50 euro (jedna jízda)
Casa Batló 19 euro
Palác Katalánské hudby 15 euro
Gaudího dům 5 euro

Nástup / Výstup

PRAHA - 13:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 14:00 ČERPACÍ STANICE OMW (U KAUFLANDU
PLZEŇ – 14:45 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 16:15 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Navštivte s námi překrásné, temperamentní Španělsko, které Vám nabídne mnoho z výborné kuchyně, bohaté historie, přívětivých obyvatel i širokého kulturního vyžití.

Costa Brava
Costa Brava je pobřeží, táhne se severně od Barcelony až po hranice s Francií. Dlouhé je asi 220 km a je tvořeno mnohými zátokami. Často bývá nazýváno „Divokým pobřežím“. Po celém pobřeží se střídají písečné pláže s příkrými útesy. Po celém pobřeží jsou bezvadné podmínky k potápění, které je zde turisty velmi oblíbenou zálibou. Nejznámější města pobřeží jsou LIORET DE MAR, BLANES, nebo TOSSA DE MAR.

Barcelona
Barcelona je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací v Evropě. Po Madridu je druhým největším městem Španělska. Zajímavostí je i to, že Barcelona je sídlem arcibiskupa. K nejznámějším dílům známého umělce Gaudího, který zde působil, patří chrám SAGRADA FAMÍLIA – mistrovské dílo, které nebylo dodnes dokončeno. Dále navštivte „Gotickou čtvrť“ s dominující katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie. Na náměstí Placa del Rei stojí muzeum historie města se zajímavými vykopávky z římského období. Perfektní zakončení prohlídky je u magické fontány LA FONT MÁGICA DE MONTJUIC EN BARCELONA, kde od 21:00 hod. začíná světelná a vodní show za doprovodu hudby.

GASTRONOMIE

Katalánská kuchyně je velmi rozmanitá, známá neobvyklými kombinacemi. Je velmi podobná středomořské kuchyni, tedy v ní najdete převážně mořské plody, zeleninu a ovoce, můžeme tedy říci, že se jedná o zdravé a lehké jídlo.

Ochutnat můžete mimo jiné z těchto pokrmů:

ESCALIVADA – typické katalánské jídlo – pečená zelenina, podávaná jako předkrm s pečivem, nebo jako příloha k hlavnímu jídlu.
PAELLA – typický pokrm pro celé Španělsko, je připraven z rýže, zeleniny a masa, nebo mořskými plody. Má typickou žlutou barvu, kterou mu dodává vzácný šafrán.
TAPAS – malé pikantní jednohubky, které se podávají před jídlem, nebo ke sklence vína. Setkat se můžete s velkým množstvím druhů, například s olivami, sušeným masem, mořskými plody nebo ančovičkami.
CHORIZO – vepřová kořeněná klobása
GAZPACHO – studená, hustá polévka z rozmačkaných rajčat, papriky, cibule, česneku, strouhanky, citronu a oleje.
CREMA CATALANA – typický dezert, velmi podobný francouzskému Créme Bruleé , vanilkový puding s karamelem.
CHURRO – dlouhé, úzké, smažené, koblihové těsto, které se namáčí v čokoládě.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.