Barcelona a Costa Brava (LETECKY)

Last Minute od 18 990 Kč
Odjezdová místa Praha, Václav Havel
Strava Snídaně

Poznejte s námi španělskou metropoli včetně všech jejich architektonických skvostů a lahodných tradičních pokrmů, které nejlépe chutnají z čerstvých surovin a po domácku dělané... Navštivte s námi hlavní město Katalánska a zároveň hlavní město provincie Barcelona, které se nachází u Středozemního moře. Druhé největší španělské město je známé ...

Popis

Poznejte s námi španělskou metropoli včetně všech jejich architektonických skvostů a lahodných tradičních pokrmů, které nejlépe chutnají z čerstvých surovin a po domácku dělané... Navštivte s námi hlavní město Katalánska a zároveň hlavní město provincie Barcelona, které se nachází u Středozemního moře. Druhé největší španělské město je známé především originálními stavbami světově známého Antoni Gaudího. Odpočinek si užijete během dne osobního volna, a to na pobřeží Costa Brava, tzv. divokém pobřeží, kde budeme mít čas na koupání a jiné letní radovánky. Z Barcelony se pohodlně denně dostanete na tamní pláže vlakem. 

Program

1.den: Odlet z Prahy. Po příletu z do Barcelony přesun na hotel s průvodcem místní dopravou. Ubytování a osobní volno. 

2.den: Po snídaní sraz s průvodcem. Následně se vydáme do města na první část komentované prohlídky, která nás provede různorodými ulicemi Barcelony. Těšit se můžete na opravdu pestré zahájení poznávání města, jelikož si hned na úvod společně projdeme bulvár Las Ramblas, jenž je ne nadarmo považován srdce Barcelony. Na úvod se tedy spíše seznámíme s místním rytmem života a každodenním ruchem Barcelony. K vidění bude i Kolumbův sloup, operní dům a osobní volno si užijete na tržnici La Baqueria. Navečer si můžete dopřát tradiční španělskou večeři o 3 chodech. Chybět nemohou tapas nebo chorizo. Osobní volno a individuální přesun na hotel.

3.den: Po snídani pokračujeme v prohlídce Barcelony. Třetí den bude věnován architektuře. Čeká nás návštěva všemi známé baziliky La Sagrada Família, která je považována za vrcholné dílo architekta Gaudího. Tato bazilika na sebe nechala dlouho čekat, jelikož její stavba zabrala více jak 120 let. Během našeho putování Barcelonou nemůžeme vynechat ani Hospital de la Santa Creu. Den zakončíme na vyhlídce z vyvýšeniny Montjuic. V případě zájmu navštívíme s průvodcem i večerní představení světelné fontány Font Magica. Osobní volno a individuální přesun na hotel.

4.den: Celý den osobní volno s možností výletu do přilehlých měst nabízejících skvělé příležitosti ke koupání a báječné dlouhé pláže. Z Barcelony je možné se dostat pohodlně a rychle vlakem například do města Calella, které je mezi českými turisty velmi dobře známé. 

5.den: Po snídani osobní volno až do srazu s průvodcem. Přesun na letiště a odlet do ČR. 

UPOZORŇUJEME, ŽE ČASOVÝ HARMONOGRAM VČETNĚ ORGANIZACE FAKULTATIVNÍHO VÝLETU SE MŮŽE ZMĚNIT, A TO V NÁVAZNOSTI NA OKOLNOSTI BRÁNÍCÍ DODRŽENÍ PŮVODNĚ UVEŘEJNĚNÉHO OBSAHU ZÁJEZDU (počasí, doprava atd.). O změně itineráře je klienti informován do týdne před plánovaným odletem, a to emailem.

Plánovaný odlet může být posunut na kteroukoli denní dobu vzhledem k naplnění kapacity zájezdu (ranní slot místo odpoledního atd.).

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu do / z destinace
 • Kabinové zavazadlo dle podmínek dopravce (zavazadlo k odbavení za poplatek - k vyžádání u CK - orientační cena 1.000,- 20kg)
 • Ubytování na příslušný počet nocí v 2 - 3* hotelu se snídaní
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • MHD - splatné na místě v EUR - 25-30€
 • Kapesné doporučujeme cca 100€
 • Večeře - 3-chodová španělská večeře včetně 1x nápoje - splatné na místě v EUR - 15-20€
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Nástup / Výstup

Praha - Letiště Václava Havla - čas odletu je dán v pokynech na cestu do týdne před plánovaným odletem. Primárně se jedná o dopolední odlety.

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 16 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.
V případě nenaplnění minimální kapacity bude dána náhrada v nejbližším možném termínu nebo alternativa v podobě zájezdu autokarem.

O destinaci

Navštivte s námi překrásné, temperamentní Španělsko, které Vám nabídne mnoho z výborné kuchyně, bohaté historie, přívětivých obyvatel i širokého kulturního vyžití.

Costa Brava
Costa Brava je pobřeží, táhne se severně od Barcelony až po hranice s Francií. Dlouhé je asi 220 km a je tvořeno mnohými zátokami. Často bývá nazýváno „Divokým pobřežím“. Po celém pobřeží se střídají písečné pláže s příkrými útesy. Po celém pobřeží jsou bezvadné podmínky k potápění, které je zde turisty velmi oblíbenou zálibou. Nejznámější města pobřeží jsou LIORET DE MAR, BLANES, nebo TOSSA DE MAR.

Barcelona
Barcelona je jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších destinací v Evropě. Po Madridu je druhým největším městem Španělska. Zajímavostí je i to, že Barcelona je sídlem arcibiskupa. K nejznámějším dílům známého umělce Gaudího, který zde působil, patří chrám SAGRADA FAMÍLIA – mistrovské dílo, které nebylo dodnes dokončeno. Dále navštivte „Gotickou čtvrť“ s dominující katedrálou sv. Kříže a sv. Eulálie. Na náměstí Placa del Rei stojí muzeum historie města se zajímavými vykopávky z římského období. Perfektní zakončení prohlídky je u magické fontány LA FONT MÁGICA DE MONTJUIC EN BARCELONA, kde od 21:00 hod. začíná světelná a vodní show za doprovodu hudby.

GASTRONOMIE

Katalánská kuchyně je velmi rozmanitá, známá neobvyklými kombinacemi. Je velmi podobná středomořské kuchyni, tedy v ní najdete převážně mořské plody, zeleninu a ovoce, můžeme tedy říci, že se jedná o zdravé a lehké jídlo.

Ochutnat můžete mimo jiné z těchto pokrmů:

ESCALIVADA – typické katalánské jídlo – pečená zelenina, podávaná jako předkrm s pečivem, nebo jako příloha k hlavnímu jídlu.
PAELLA – typický pokrm pro celé Španělsko, je připraven z rýže, zeleniny a masa, nebo mořskými plody. Má typickou žlutou barvu, kterou mu dodává vzácný šafrán.
TAPAS – malé pikantní jednohubky, které se podávají před jídlem, nebo ke sklence vína. Setkat se můžete s velkým množstvím druhů, například s olivami, sušeným masem, mořskými plody nebo ančovičkami.
CHORIZO – vepřová kořeněná klobása
GAZPACHO – studená, hustá polévka z rozmačkaných rajčat, papriky, cibule, česneku, strouhanky, citronu a oleje.
CREMA CATALANA – typický dezert, velmi podobný francouzskému Créme Bruleé , vanilkový puding s karamelem.
CHURRO – dlouhé, úzké, smažené, koblihové těsto, které se namáčí v čokoládě.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.