Odjezdová místa

Popis

Navštivte s námi nejatraktivnější oblast Slovenska, která fascinuje turisty svými skalními vrcholy, ledovcovými dolinami, vodopády a plesy. V rámci našeho zájezdu poznáte taktéž Pieninský národní park, kterým proplujete na dřevěných vorech. Chybět nesmí skanzen a hrad ve Staré Lubovni a návštěva Belianské jeskyně. Ke Slovensku neodmyslitelně patří taktéž tzv" Gazdovské dvory", což jsou tradiční hospodářské usedlosti, kde se nejen seznámíte s tradicemi, pastevectvím, dojením, stříháním ovcí nebo výrobou ovčího sýra, ale vše si budete moci sami vyzkoušet.

Program

1.den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. Ráno příjezd do Gazdovského dvora, kde je pro vás připraven uvítací přípitek a bohatý program. Seznámíte se s výrobou ovčího sýru, který budete moci nejen ochutnat, ale výrobu si i sami vyzkoušíte. Poté si prohlédnete zvěřinec. Následovat bude čas na oběd v místní restauraci. Po obědě je na programu posezení u potoka, ukázka dojení, které si můžete sami vyzkoušet a mléko ochutnat, dále ukázka stříhání ovcí a opět možnost si tuto aktivitu zkusit. Pro zájemce možnost projížďky na koních za poplatek. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování.

2.den: Po snídaní odjezd na Štrbské Pleso. Odtud se vydáte Mlynickou dolinou k vodopádu Skok (cca 9 km), poté se vrátíte na Štrbské Pleso. Volno k individuální procházce. Možnost výjezd lanovkou na Solisko. Zájemci se mohou svézt zubačkou do Štrby. Odjezd zpět na ubytování.

3.den: Po snídani odjezd do Belianské jeskyně, patřící mezi nejstarší zpřístupněné jeskyně na Slovensku, která byla vyhlášena Národní přírodní památkou. Přejezd do Červeného Kláštora, posezení v kolibě, poté proplujete Pieninským národním parkem na dřevěných pltích. Jako poslední bude zastávka ve Staré Lubovni, kde se nachází středověký hrad a skanzen s 25 objekty pocházející z 30.let minulého století. Odjezd na ubytování

4.den: Po snídani se vydáte pěšky (cca 2km) do Tatranské Lomnice, kde vás čeká výjezd lanovkou na Skalnaté pleso (1751 m). Možnost výjezdu na Lomnický štít (individuální). Odjezd do ČR kolem 14 hod.


Tatranské Matliare - osada na Slovensku, východisko do východní části Vysokých Tater. Osada vznikla jako soukromé letovisko Matěje Loisch, který zde r.1889 postavil i hotel pro širší veřejnost a vzápětí další. Matliare jsou vojenskými klimatickými lázněmi, své služby poskytují však i veřejnosti, jsou obklopeny horami, díky čemuž jsou ideálním místem k léčbě onemocnění dýchacího systému.

Štrbské pleso - najdete ho na jižní straně Vysokých Tater na Slovensku, konkrétně na místě, kde se spojují Furkotská a Mlynická dolina na konci hřebenu Sol tato lokalita byla mezi 77 přírodními památkami, ze kterých se vybíralo sedm nových přírodních divů světa. Vznik plesa zapříčinilo tání Mlynického ledovce, který ve čtvrtohorách postupoval celou Mlynickou dolinou.

Staré Ľubovna - Město se skladá z dvou městských částí a to Podsadek a Stará Ľubovňa. Nachází se zde L´ubovniansky Hrad, L´ubovniansky skanzen, Galérie Proviční doma další památky, ale za zmínku stojí Dřevěný chrám sv. archanjela Michala.

Tatranská Lomnice - obec, založená roku 1892 uherským lesním statkářem jako první státní klimatické místo ve Vysokých Tatrách. Je to turisticky a rekreačně významné místo v pohoří Velké Tatry. V obci najdeme sídlo TANAPu a nachází se tu i muzeum TANAPu. Tatranská Lomnica je důležitým startem pro turistické trasy, hlavně díky lanovce, která nás doveze na Skalnaté pleso, odkud můžeme dál pokračovat na Lomnický štít. Visutá lanovka byla postavena roku 1940.

Cena zahrnuje

• 3x noc s polopenzí
• 1x místo v autobuse
• program na Gazdovském dvoru
• 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Oběd v Gazdovském dvoru a kolibě
• Pobytovou taxu 3 eura
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Orientační ceny vstupů:
Zubačka Štrby 1 euro
Lanovka na Skalnaté Pleso z Tatranské Lomnice 19 euro
Lanovka Lomnický Štít ze Skalnatého Plesa 27 euro
Lanovka Solisko 15 euro
Belianské jeskyně 8 euro
Plavba na pltích 15 euro
Skanzen Stará Lubovňa 2 eura
Hrad v Starej Lubovni 5 euro

Nástup / Výstup

PRAHA – 02:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA – 03:30 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 05:00 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.