Popis

Vyjeďte si s námi na výlet do Vysokých Tater. Společně navštívíme nejznámější místa těchto hor, zažijeme kouzelnou atmosféru s dech beroucími výhledy, ochutnáme slovenské speciality, podíváme se, jak se žije na venkově a projedeme se na dřevěných pltích.

Program

1. den: Odjezd z Prahy před půlnocí. Ráno příjezd do Gazdovského dvora, kde pro Vás bude připravená „bačovská snídaně“ (praženice s cibulkou a klobásou). Dále se zúčastníte tradiční výroby ovčího sýra a místní speciality taktéž ochutnáte. Následovat bude pastva ovcí, při níž se blíže seznámíte i s pasteveckými zvyky. Po obědě odjezd na ubytování.

2. den: Po snídaní odjezd do Štrby. Ze Štrby pojedete zubačkou na Štrbské Pleso. Odtud se vydáte Mlynickou dolinou k vodopádu Skok (cca 9 km), poté se vrátíte na Štrbské Pleso. Volno k individuální procházce. Sraz a odjezd zpět na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Belianské jeskyně, patřící mezi nejstarší zpřístupněné jeskyně na Slovensku, která byla vyhlášena Národní přírodní památkou. Přejezd do Červeného Kláštora, posezení v kolibě, poté proplujete Pieninským národním parkem na dřevěných pltích. Jako poslední bude zastávka ve Staré Ľubovni, kde se nachází středověký hrad a skanzen s 25 objekty pocházející z 30. let minulého století. Odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani se vydáte pěšky (cca 2km) do Tatranské Lomnice, kde vás čeká výjezd lanovkou na Skalnaté pleso (1751 m. n. m.). Můžete si zajít na Lomnický štít (individuální). Odjezd do ČR kolem 14:00.

Cena zahrnuje

Návštěvu Gazdovského dvora + program
3x ubytování v hotelu ** s polopenzí
1 místo v autobuse
Průvodce znalého destinace
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu cca 9 € (platí se na místě)
Oběd na Gazdovském dvoře cca 8 €
Jízdu na pltích cca 15 €
Zubačku cca 1 €
Lanovku na Lomnický Štít ze Skalnatého Plesa 27 €
Lanovka na Skalnaté Pleso z Tatranské Lomnice cca 19 €
Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:45 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
JIHLAVA – 2:00 TŘ. LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 3:15 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Slovensko

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.