Odjezdová místa

Popis

Silně mineralizovaná voda, kterou najdete v Podhájské, bývá díky blahodárným účinkům nazývána „Mrtvým mořem“. Napomáhá při léčbě pohybového ústrojí, dýchacích cest, kožních ekzémů, lupenky, při poruchách slinivky a sleziny. Díky obsahu bromidů, které zmírňují bolestivé stavy, stabilizuje stavy pacientů trpících revmatizmem, cévním a kloubovým onemocněním, bolestmi páteře, osteoporózou, artrózou a artritidou. Koncentrace lithia napomáhá k léčbě dny, směs jodidů stimuluje štítnou žlázu a kyselina křemičitá a bromitá má blahodárné kosmetické a dermatologické účinky.

Program

1.den: Odjezd v brzkých ranních hodinách. Příjezd do Podhájské kolem 9:00 hod. Ubytování v penzionu, následně individuální program.

3.den: Individuální program.

4.den: Do 10:00 hod nutno vyklidit pokoje. Individuální program. Odjezd do ČR v 16:00

Venkovní koupaliště – najdeme tu celkem 10 bazénů s geotermální i užitkovou vodou o teplotě 18°C - 40°C. Je tu například sedací bazén, dětský bazén, přední rekreační bazén a oddychový bazén. Dalších 6 bazénů je napuštěno užitkovou vodou – ochlazovací bazén, relaxační bazén, dětský bazén, plavecký a neplavecký bazén a dojezdový bazén s vodním tobogánem.
Wellness centrum Aqamarin – zde můžete navštívit bazénový svět, v jehož areálu se nachází 9 bazénů s užitkovou i termální vodou, nabízející velké množství vodních atrakcí. Vitální svět pro změnu nabízí široký komplex služeb pro relaxaci, například sauny, tropický tunel, vodní peklo, mořskou koupoel nebo tepidarium.
Římské lázně – nachází se v penzione Energy I. a kromě plaveckého bazénu jsou kryté, takže jsou výbornou alternativou v případě nepříznivého počasí. Teplota vody tu dosahuje 37 °C. Římské lázně nabízí svým návštěvníkům několik druhů saun, např. bylinkovou, která výrazně otevírá póry a podporuje vylučování toxických látek, solnou na prokrvení pokožky a ke zlepšení funkce horních cest dýchacích, slovenskou ve stylu interiérů koliby nebo finskou.

Cena zahrnuje

Autobusovou přepravu
2 x ubytování se snídaní
Služby delegáta

Cena nezahrnuje

Vstupy do areálů (venkovní 7€, Římské lázně 8€, Aquamarin 20€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 01:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA – 3:15 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 4:30 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.