Nejkrásnější místa Slovenska

Last Minute od 8 890 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Červený kláštor - je obec na Slovensku v okrese Kežmarok. Nedaleko obce protéká řeka Dunajec, jež tvoří slovensko-polskou hranici. Název obce je odvozen od stejnojmenného kláštera, jenž nyní slouží jako turistická atrakce

Tatranská Lomnice - nachází se v nadmořské výšce 850 metrů asi 6 kilometrů od Starého Smokovce na úpatí Lomnického štítu, na ...

Popis

Červený kláštor - je obec na Slovensku v okrese Kežmarok. Nedaleko obce protéká řeka Dunajec, jež tvoří slovensko-polskou hranici. Název obce je odvozen od stejnojmenného kláštera, jenž nyní slouží jako turistická atrakce

Tatranská Lomnice - nachází se v nadmořské výšce 850 metrů asi 6 kilometrů od Starého Smokovce na úpatí Lomnického štítu, na který odtud vede lanovka. Z Tatranské Lomnice (903 m n. m.) vede kabinová lanovka na Skalnaté pleso (1751 m n. m.), která překonává převýšení 869 metrů. Jízda trvá něco okolo 12,5 minuty, kapacita je 900 osob za hodinu.

Štrbské Pleso - je nejtypičtější morénové ledovcové jezero, pleso na jižní straně Vysokých Tater na Slovensku. Nachází se v místě, kde se spojují Furkotská a Mlynická dolina na konci hřebenu Soliska a je druhé největší na slovenské straně. Leží v nadmořské výšce 1346,6 m.

Bešeňová - známá především svými termálními prameny a lázněmi. V Obci se nacházejí minerální prameny o teplotě až 60 °C se zvýšeným obsahem vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a železa, kterých využívá místní Thermal park.

Program

1. den - Odjezd autobusem z Prahy (cca 7 hod.) přes Žilinu a Ružomberok, v odpoledních hodinách příjezd do Vysokých Tater, ubytování v Tatranských Matliaroch ve 2* hotelu.
2. den - Snídaně, celodenní výlet autobusem do Belianských Tater a Pienin. Zastavíte se u Belianské jeskyně a zde bude individuální prohlídka. Dále přes Ždiar rázovitou obec s dřevěnou architekturou do pohoří Pienin. Dojezd do Červeného kláštera v kaňonu horské řeky Dunajec. Plavba na pltích kaňonem Dunajce s překrásnými scenériemi nedotčené přírody národního parku. Místo plavby může být pěší procházka po naučné stezce kaňonem podél řeky (cca 7 km). Návrat přes Starou Lubovňu se zastávkou u mohutného Lubovnianského hradu. Možnost individuální prohlídky hradu nebo nedalekého skanzenu lidové architektury. Návrat do hotelu.
3. den - Snídaně, odjezd do Tatranské Lomnice. Výjezd kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso ve výšce 1750 metrů n.m. přímo pod Lomnickým štítem (zájemci si mohou zakoupit jízdenky k výjezdu až na Lomnický štít). Přestávka na Skalnatém plese, kterou lze využít k výjezdu sedačkovou lanovkou na Lomnické sedlo, odtud nenáročná procházka po úzkém hřebeni na Lomnickou vežu s panoramatickými výhledy. Zájemci o nejméně náročnou variantu výletu se vrátí lanovkou do Tatranské Lomnice, individuální procházka střediskem. Další možnost je dojít příjemnou procházkou do místa ubytování Tatranských Matliaroch. Středně zdatní, pokračují v doprovodu průvodce tatranskou magistrálou po úbočí hřebene Tater k Zamkovského chatě v ústí Malé Studené doliny. Kolem Obrovského vodopádu do ústí Velké Studené doliny a odtud do střediska Hrebienok. Z Hrebienku odjezd pozemní ozubnicovou lanovkou do střediska Starý Smokovec. Společný odjezd autobusem do Tatranské Lomnice, návrat do hotelu.
4. den - Snídaně, odjezd do vysokohorských lázní Štrbské Pleso. Zájemci o nejméně náročnou variantu výletu mohou podniknout procházku kolem Štrbského jezera, prohlédnout si středisko se skokanskými můstky, zajít do koliby na halušky nebo pravou „kapustnicu“. Další možnost procházky je dojít pěšky k Chatě pri Popradském plese (cca. 4 km), kde se nachází symbolický hřbitov obětí hor. Středně nároční turisté podniknou výlet Mlynickou dolinou k vodopádu Skok a k Plesu nad Skokom (cca. 4 km). Pozdě odpoledne společný odjezd do hotelu.
5. den - Snídaně, uvolnění pokojů a odjezd autokarem do hlavního střediska Nízkých Tater Jasné, v Demänovské dolině. Zastávka u unikátního dřevěného kostela ve Sv. Kříži. Návštěva Demänovskej ladovej jeskyně, po prohlídce odjezd do centra Jasné, možnost výjezdu lanovkou na Chopok nebo jen na úbočí Chopku a pokračovat pěšky až na vrchol. V odpoledních hodinách odjezd do Bešeňové, možnost návštěvy termálního aquaparku Gino Paradise s množstvím vodních atrakcí a vířivek, bazénem s „mořskými vlnami“ a adrenalinovou zónou s tobogány a příjemným wellness centrem. Nejoblíbenější jsou však venkovní, klidové bazény s teplotou vody okolo38°C. Ubytování v Bešeňové.
6. den - Snídaně, individuální volno, odjezd do ČR kolem 11h.

Cena zahrnuje

 • 5x ubytování se snídaní
 • 1 místo v autobuse
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
 • Vstupy do objektů a bazénů, jízdenky na lanovku, plavbu na pltích
 • Cena jízdy na pltích cca 15 Euro
 • Cena lanovky na Lomnický Štít ze Skalnatého Plesa cca 27 Euro
 • Cena lanovky na Skalnaté Pleso z Tatranské Lomnice cca 19 Euro

Nástup / Výstup

Praha, Jihlava, Brno

O destinaci

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.