Toulky Malou Fatrou

Last Minute od 3 790 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Malá Fatra je považována za klenot slovenské přírody. Nejvyšším a zároveň turistický nejnavštěvovanějším vrcholem je Velký Kriváň, který je viditelný již z velké dálky. Kromě překrásných panoramat si můžete užít divoké soutěsky a kaňony, z nichž k nejnavštěvovanějším rozhodně patří Dolní, Nové a Horní díry, obecně známé jako Jánošíkovy diery. ...

Popis

Malá Fatra je považována za klenot slovenské přírody. Nejvyšším a zároveň turistický nejnavštěvovanějším vrcholem je Velký Kriváň, který je viditelný již z velké dálky. Kromě překrásných panoramat si můžete užít divoké soutěsky a kaňony, z nichž k nejnavštěvovanějším rozhodně patří Dolní, Nové a Horní díry, obecně známé jako Jánošíkovy diery. Navíc jsou tu místa, kde se zastavil čas. Jedním z nich je rodná osada Juraje Jánošíka. Dům, v němž se narodil, zde už sice nestojí, ale místo stojí za návštěvu už pro atmosféru starých časů.

Program

1.den: Dopoledne příjezd do Terchové, k chatě Vrátná. Zde nasedneme na lanovku a vydáme se do Snilovského sedla a odtud budeme pokračovat pěší túrou na Velký Kriváň, což je nejvyšší vrchol Malé Fatry nabízející překrásné výhledy. Je považován za symbol národní existence a víry. První výstup se datuje do 18. století a od roku 1841 sem směřují národní poutě. Následovat bude sedlo Bublen a dále pak až na Malý Kriváň (1671 m.n.m.), který nabízí výhledy téměř na celé Slovensko. Zpět se vrátíme stejnou cestou. Odpoledne individuální volno v obci Terchová. Večer ubytování.

2.den: Po snídani se vydáme na malý okruh Jánošíkovými Dierami, který vám nabídne nejzajímavější pasáže Dolních a Nových Dier. Uvidíte několik krásných vodopádů a překrásnou přírodu. Odtud se vydáme do rodné osady Juraja Jánošíka, kde uvidíte staré chaloupky. Dnes tu žijí ještě dvě rodiny, ostatní patří chalupářům. Jánošíkův rodný dům zde už nestojí, je zde pouze památná tabule a symbolický rodný dům. Osada je obklopená zelenými loukami, na nichž se pasou krávy a ovce. Následovat bude posezení a občerstvení v jedné z blízkých chat. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Výjezd lanovkou
Vstupy do objektů
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA 03:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA- 04:30 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO- 05:45 ULICE ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.