Popis

Liptov má optimální podmínky pro cyklo a pěší turistiku. Jsou tu silnice, které mají nízkou hustotou provozu. Oblast je protkaná velmi zajímavými cyklotrasami a stezkami, jež vedou na místa, kam se auta nedostanou. Liptov patří svým přírodním bohatstvím a výhodnou geografickou polohou k turisticky nejpřitažlivějším oblastem Slovenska. Celá oblast je obklopená horami Vysokých a Nízkých Tater. Každé z pohoří má svou charakteristickou tvář a každé poskytuje svým návštěvníkům jiný druh přírodních zážitků.

Na zájezd vypravujeme s autobusem cyklistický přívěs, kde bude o vaše jednostopé miláčky postaráno s maximální péčí. Jeho kapacita je 28 kol.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.

2. den: Po ranním příjezdu ke slovenskému jezeru Liptovská Mara vysadíme cyklisty i chodce na nástupním místě stezky okolo jezera v Liptovském Trnovci. Každý účastník zájezdu obdrží podrobnou mapu s vyznačenými trasami a možnostmi.
Chodci mohou dojít pohodlnou procházkou od 2 do 6 kilometrů do termálního parku Tatralandia. Případně se mohou s dětmi zastavit v rodinném Zooparku se lvy a jinými druhy zvěře. Kdo bude chtít, může si pěší túru zkrátit a větší část dne strávit v Aquaparku Tatralandia. Zde si přijde na své každý.
Cyklisté mohou objet celé jezero po vyznačené trase s délkou 42 km a převýšením 265 m. Trasa vede po silnici s minimálním provozem a zpevněných stezkách pro cyklisty. Případně mohou navštívit několik vyhlídek na celou oblast Liptova či navštívit několik vydatných vodopádů. Sraz obou skupin je večer v místě ubytování. Méně zdatní cyklisté mohou využít jen část trasy a vrátit se po severní straně jezera na ubytování.

3. den: Po snídani se můžete vydat opět na kola či se nechat svézt autobusem do Bešeňové, kde je další z tatranských aquaparků. Průvodce se s vámi dohodne na přesných místech nástupu do autobusu v pozdních odpoledních hodinách. Po naložení kol a nasednutí do autobusu se vydáte na zpáteční jízdu směrem do Prahy.

4. den: Příjezd do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Osobní věci si po celou dobu zájezdu můžete ponechat v autobuse. Bude o ně pečlivě postaráno. Taktéž bude pečlivě postaráno o vaše kola.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse
● Služby průvodce
● 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
● Přepravu 1 kola v cyklo přívěsu
● Ubytování ve 2-3* hotelu pro jednu osobu v dvoulůžkovém pokoji (při obsazení 2 osobami)

Cena nezahrnuje

● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den
● Vstup do Tatralandie a do termálního parku v Bešeňové na den:
- Dospělý – od 29 € (online) nebo 33 € (na místě)
- Junior/senior/student/ZTP – od 25 € (online) nebo 29 € (na místě)
- Dítě – od 21 € (online) nebo 25 € (na místě)
- Sauna – 18 €
● Pobytovou taxu cca 3 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC

JIHLAVA – 1:15 PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU, TŘ. LEGIONÁŘŮ

BRNO – 2:30 PARKOVIŠTĚ P+R ÚSTŘEDNÍ HŘBITOV

KROMĚŘÍŽ – 3:15 ČERPACÍ STANICE ROBIN OIL, UL. KOJETÍNSKÁ 1345

ZLÍN – 4:00 AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA NÁM. PRÁCE, TŘ. TOMÁŠE BATI


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Slovensko

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.