Krásy východního Slovenska

od 6 990 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Objevte s námi krásy východního Slovenska mezi které se bezesporu řadí Levoča, Spišský hrad, Rožnava, Košice.

Levoča - je historické město, které se nachází na východě Slovenska. Historické centrum je zapsáno do Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Košice - jsou druhým největším městem Slovenska. Nachází se mnoha zajímavých památek ...

Popis

Objevte s námi krásy východního Slovenska mezi které se bezesporu řadí Levoča, Spišský hrad, Rožnava, Košice.

Levoča - je historické město, které se nachází na východě Slovenska. Historické centrum je zapsáno do Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Košice - jsou druhým největším městem Slovenska. Nachází se mnoha zajímavých památek např. Katedrála sv. Alžběty, Urbanova věž, státní divadlo, Kaple svatého Michala, Kostel svatého Antonína Paduánského. Narodilo se zde i mnoho známých osobností, za zmínku stojí Waldemar Matuška, Martina Hingisová (tenistka), Štefan Margita.

Rožnava - nachází se v Košickém kraji. První zmínka o městě je z roku 1291. Město bylo pojmenováno podle názvu mimořádně výnosné baně: Rosnoubana. Ve středověku se zde těžilo stříbro a zlato a později se stala centrem řemesel výroby a školství. Náměstí v Rožnavě je díky tomu, že byla banickým městem podle toho pojmenováno – Námestie baníkov.

Poprad - díky svému umístění pod Vysokými Tatrami dostalo město přívlastek „Vstupní brána“. V Popradu je také ukončena trať Tatranských elektrických železnic – sítě úzkorozchodných železnic, která propojuje Vysoké Tatry.

Medzilaborce – město na severovýchodním Slovensku, přibližně 10 km od polských hranic. Mezi největší zajímavost se řadí Muzeum moderního umění Andyho Warhola, který tady nikdy nebyl, ale jeho předkové pocházeli z nedaleké vesnice Miková.

Program

1. den - Odjezd z Prahy po půlnoci směrem Levoča, přes ostatní nástupní místa. Příjezd do Levoči kolem 9 hod., bude následovat prohlídka města. Po prohlídce se přesunete na Spišský hrad, kde bude prohlídka místa. Pak se přesunete do Prešova. Ubytování a večerní prohlídka města.
2. den - Po snídani odjezd do Dukelského průsmyku, kde se projdete. Následuje přejezd do Medzilaroce (kde se nachází muzeum Andyho Warhola). Po prohlídce pojedete do Košic. Ubytování v hotelu.
3. den - Po snídani bude pěší prohlídka Košic. Uvidíte Dóm svatej Alžbety, Urbanova veža, Štátne divadlo a další památky. Pak bude následovat přesun do Rožnavy. Příjezd k hotelu, ubytování. Bude následovat pěší prohlídka Rožnavy. Uvidíte Katedrálu Nanebevzatí Panny Marie, Kláštor Vincentiek, Strážna věža na Námestie baníkov a další památky. Ve večerních hodinách návrat na hotel.
4. den - Po snídani odjezd do Slovenského ráje. Prohlídka kraje. Odpoledne odjezd do Popradu. Ubytování v hotelu.
5. den - Snídaně a individuální volno. Možnost návštěvy termálního koupaliště AquaCity Poprad. Ve 14hod. odjezd do ČR. Příjezd do Prahy okolo 22hod.

Cena zahrnuje

 • 1x místo v autobuse
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Pension se snídaní
 • Profesionálního průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
 • Vstup do AquaCity Poprad cca 24Euro/osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup

PRAHA – 00:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA – 2:00 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 3:15 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Slovensko, náš nejbližší ze sousedů, se kterým jsme sdíleli historii nejedno léto. Důvodů, proč navštívit tento stát se najde opravdu mnoho, pokud patříte k milovníkům krásné přírody a volnočasových aktivit. 

Naše kroky povedou jednoznačně v první řadě do Tater, nejmenších velehor. Mohutné štíty, táhlé horské hřebeny, romantické doliny plné kvetoucích rostlin a pestré fauny se tu rozkládají na ploše necelých 738 km2. Ve zkratce se označují jako TRNAP, tj. Tatranský národní park, kterým jsou od roku 1949. Tatry se dělí na Vysoké Tatry a Nízké Tatry. Krásou si ale nemají co závidět.

Nejvyhledávanější turistickou oblastí Tater je jednoznačně Štrbské pleso, které se nachází na břehu stejnojmenného horského jezera. Jedná se o významné sportovní středisko, a to především pro zimní sporty. Již 2x se zde odehrávalo Mistrovství světa v klasickém lyžování nebo třeba závody ve skoku na lyžích. Oblast je také nejvýše položenou turisticko-léčebnou osadou. Základ Štrbského Plesa tvořila dříve pouze lovecká chata Jozefa Szentiványiho, která zde byla postavena v roce 1872. O několik let později zde postavil Uherský karpatský spolek se Szentiványiho souhlasem známou Jozefovu chatu. K ní zanedlouho přibylo další ubytovací zařízení, hotel i restaurace. Následně i lázeňský dům. V roce 1885 osada obdržela svůj do dnes držený statut léčebných lázní. Štrbské Pleso je skvělým výchozím bodem pro turistiku. Vydat se můžete na Hincove plesá, Popradské pleso, Rysy nebo Mlynické doliny.

Nepřehlédnutelnou dominantou východní části Tater je Lomnický štít, který je se svými 2 634 m druhým nejvyšším tatranským vrcholem. Vzhledem ke své majestátnosti byl místními často nazýván Dědo a nebo Otec. Vysutou lanovkou se můžete celkem bez námahy dostat až k vrcholu. Lanovka z Tatranské Lomnice vede cca 5 428m. Rozhodně stojí za vidění. 

Na Slovensku se skoro na každém kroku setkáme s označením pleso. To to ale vlastně znamená? Toto označení se vztahuje na tatranská jezera, která jsou ledovcového původu. Ta vznikala postupem času táním ledovců usazených v horských pánvích. Tatranská plesa dělíme dále na karová, morénová, kombinovaná a vzniklá krasovou činností. Ples najdeme na v Tatrách minimálně 29. Milovníci vodních ploch si tedy opravdu přijdou na své. 

Ke Slovensku patří Tatry stejně jako bačové, chování ovcí a výroba ovčího sýra, který je opravdu oblíbeným vývozním artiklem. Kdo by neznal lahodnou parenicu a nebo aromatickou brynzu, která si perfektně ladí s domácím špekem a haluškami. Malé bramborové nočky jsou skvělým jídlem pro každého, kdo zdolal alespoň jeden tatranský kopec. Zapít je můžete domácí pálenkou a nebo dobrým pivem. Energie na další cesty!

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.