Odjezdová místa

Popis

Pokud toužíte po víkendovém lyžování v jednom z nejkrásnějších lyžařských rájů Rakouska, máme pro vás skvělou nabídku. Prožijte nezapomenutelný víkend plný zimních radovánek ve střediscích Zell am See, Kaprun a Skicirkus Saalbach. Abychom vám zajistili maximální pohodlí a dostupnost k těmto třem skvělým lyžařským střediskům, budete mít ubytování přímo v blízkosti středisek.

Zkrátíme tak časy na přesun na minimum a vy využijete co nejvíce času na svahu. Snažíme se jít cestou tak, aby každý z vás mohl využít jízdy „prvním lanem“ nahoru a také posledním. Díky odjezdu v pátek večer a návratu v neděli okolo půlnoci můžete využít celý víkend na lyžování, aniž byste si museli brát volno z práce.

Program

1. den (pátek): Odjezd v pozdních večerních hodinách, před půlnocí.

2. den (sobota): Ráno příjezd do lyžařského střediska Zell Am See a možnost celý den lyžovat. Střediska jsou vybrána pro maximální komfort a záruku sněhu. V případě nepříznivých sněhových podmínek vás delegát vezme do střediska, kde budou podmínky optimální. Po konci lyžařského, dne cca v 17 hodin, se přesuneme k nedalekému hotelu na ubytování. Hotel má vlastní restauraci, kam si můžete zajít např. na večeři, pivo či Aperol.

3. den (neděle): Ráno, po vydatné rakouské snídani, se přesuneme autobusem na hlavní parkoviště skiareálu Skicirkus Saalbach ve vesnici Saalbach-Hinterglemm. Lyžování máte zajištěno až do posledního lana, cca 16:30–17 hodin. Poté odjedeme zpět do České republiky. Příjezd do Prahy na Hlavní nádraží bude okolo půlnoci.

Kaprun a Kitzsteinhorn
Kaprun a ledovec Kitzsteinhorn jsou dvě nádherná místa, která jsou navzájem propojena novou lanovkou. Bez ohledu na vaší úroveň dovedností zde najdete sjezdovky, které vám přinesou maximální radost z lyžování. Kitzsteinhorn se nachází v národním parku Hohe Tauern a nabízí úchvatný výhled na okolní alpské scenérie. Když se ocitnete na vrcholu ve výšce 3 203 m n.m., budete mít pocit, že jste na vrcholu Evropy s nádhernými horami. Po dni stráveném na svazích se můžete těšit na bohatou après-ski scénu s restauracemi, pivem, bary a klubovými akcemi.

Zell am See
Velmi známé a oblíbené lyžařské středisko leží na břehu malebného jezera Zell, což dodává této destinaci unikátní a půvabnou atmosféru. Naleznete zde širokou škálu sjezdovek vhodných pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní zdatnosti. Můžete zde dosyta využít kvalitně upravené velmi dlouhé sjezdovky se všemi možnými terény a náročnostmi. Nezapomenutelným zážitkem jsou panoramatické výhledy na jezero Zell a okolní alpské vrcholky.

Ski Cirkus Saalbach
Je jedním z největších a nejoblíbenějších lyžařských středisek v Rakousku. Tento ski areál investoval do moderní infrastruktury, včetně rychlých lanovek a vleků, což znamená, že se můžete rychle a pohodlně dostat na vrcholy hor a užívat si nekonečného lyžování. Vesnice Saalbach-Hinterglemm je ze tří stran uzavřena vysokými horami a můžete kolem ní jezdit dokola.

Pro milovníky freestyle lyžování a snowboardingu má Skicircus několik moderních snowparků, které nabízejí skoky, překážky a railsy, vše pro maximální zábavu a adrenalin. Ručíme vám za to, že pokud chcete zvládnout všechny sjezdovky střediska za den, opravdu se vám to nepovede.

Cena zahrnuje

 • Dopravu z Prahy do lyžařského střediska Zell am See / Kaprun / Skicirkus Saalbach

 • Ubytování – 1 noc se snídaní

 • Přepravu jednoho páru lyží nebo snowboardu, lyžařských bot a holí

 • 1 zavazadlo + palubní tašku k přepravě

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby technického průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

 • Dvoudenní skupinový skipas na rok 2024 (sobotu a neděli) v ceně 132 € dospělá osoba + vratná záloha na skipas 2 €. Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná. Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy. Standardní cena skipasu na pokladně je 140 + vratná záloha na skipas 2,- €.

  Zvýhodněné skipasy:
  Dvoudenní skupinový skipas na rok 2024 (sobotu a neděli) v ceně 132 € dospělá osoba + vratná záloha na skipas 2 €. Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná.

  Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy.

 • Cestovní a úrazové pojištění na lyže během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 59 Kč / den

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

 • Pobytová taxa € / osoba/ den

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:30 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 00:15 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 01:00 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:00 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘ., PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.