Velikonoční Vídeň

od 1 090 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Užijte si jednu sobotu jako císař pán a navštivte s námi velkolepé sídlo Habsburků - zámek Schőnbrunn. Nabízíme vám zájezd do Vídně, který bude vrcholem vašich Velikonoc. Začneme u majestátního zámku Schönbrunn, který zůstává symbolem rakouské historie a elegance. Právě zde se odehrávají tradiční Velikonoční trhy, které zpřístupní jeho okouzlující ...

Popis

Užijte si jednu sobotu jako císař pán a navštivte s námi velkolepé sídlo Habsburků - zámek Schőnbrunn. Nabízíme vám zájezd do Vídně, který bude vrcholem vašich Velikonoc. Začneme u majestátního zámku Schönbrunn, který zůstává symbolem rakouské historie a elegance. Právě zde se odehrávají tradiční Velikonoční trhy, které zpřístupní jeho okouzlující atmosféru ve svátečním duchu. Dále také můžete navštívit Palmový skleník, Pouštní dům, vyhlášenou zoologickou zahradu, kterou nechal v 18. století postavit František Štěpán, včetně pavilonu, kam chodila snídat Marie Terezie, anebo se můžete jen tak procházet po zahradách s dlouhými alejemi, kolem soch, kašen a nádherných záhonů tvořících umělecké obrazce. Pro milovníky dobrodružství nebo dětských her doporučujeme procházku bludištěm. mít při šálku kávy nejhezčí výhled. Chybět nebude ani návštěva centra města a jeho nejvelkolepějších monumentů. Jako bonus pro vás budou velikonoční trhy i v centru města.

Program

Odjezd z Prahy v ranních hodinách. První naše zastávka bude nádvoří zámku Schönbrunn, kde budete moci navštívit velikonoční trhy nebo se projít zámeckou zahradu, ZOO, bludištěm, Palmovým skleníkem nebo Pouštním domem. Po pohledu na okouzlující zámek a prozkoumání trhů se společně přesuneme místní hromadnou dopravou (jízdenka není v ceně zájezdu) do srdce Vídně, kde se dějiny a moderna setkávají.  S průvodcem si prohlédnete nejznámější vídeňské památky, ke kterým patří Štěpánský dóm, Hofburg, Vídeňská opera, Burgtheater nebo Španělská jezdecká škola. Zbyde i chvíle času na věhlasný Sachrův dort a velikonoční trhy. Odjezd do ČR kolem 18:00 hod. Zájezd bude ukončený výstupním místem pro Prahu na Hlavním nádraží.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse

 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) včetně pojištění storna 49 Kč / den
 • MHD - jízdenka na jednu jízdu 2,40 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 5:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
JIHLAVA – 6:45 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 8:00 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA
MIKULOV – 9:00 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.