Silvestr ve Vídni

od 939 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Protančete se do nového roku ve vídeňských ulicích, odkud se bude od odpoledních hodin linout hudba všech žánrů.

Popis

Protančete se do nového roku ve vídeňských ulicích, odkud se bude od odpoledních hodin linout hudba všech žánrů.

Program

1.den: Odjezd z ČR v ranních hodinách. Odpoledne příjezd do centra Vídně, kde bude následovat prohlídka města s průvodcem, během níž uvidíte například Náměstí Hrdinů, Hofburg, Michaelské a Josefské náměstí, Španělskou jezdeckou školu, muzeum Albertina, hotel Sachr nebo Štěpánský dóm. Po skončení prohlídky budete mít individuální volno k oslavám nového roku, které jsou právě ve Vídni zcela netradiční. Po celém centru města je rozmístěno mnoho pódií, odkud budou znít rockové a popové melodie, ale na své si přijdou i milovníci klasiky i oldies. Prostor budou mít i ti z vás, kteří si rádi zazpívají, neboť tento den nabízí Vídeň i několik karaoke stanic. O půlnoci vás čeká fantastický ohňostroj na náměstí Rathausplatz a v Prátru.

2:den: Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 49,- Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 7:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
HUMPOLEC – 8:30 U POŠTY, HAVLÍČKOVO NÁMĚSTÍ
JIHLAVA – 9:00 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 10:15 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA
MIKULOV – 11:30 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK

ODJEZD DO ČR V CCA 1:00 HOD

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.