Vídeň, město kultury

od 4 490 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Ve Vídni se můžete těšit na historii, zábavu i dobré jídlo. K nejkrásnějším památkám a kulturnímu dědictví patří Dóm sv. Štěpána, kostel sv. Petra, Schönbrunn, Vídeňská státní opera, kostel sv. Karla Baromejského a mnoho dalšího. Ochutnat můžete výborný Sacherům dort v hotelu, kde tento lahodný dezert poprvé spatřil světlo světa, zapít ho můžete ...

Popis

Ve Vídni se můžete těšit na historii, zábavu i dobré jídlo. K nejkrásnějším památkám a kulturnímu dědictví patří Dóm sv. Štěpána, kostel sv. Petra, Schönbrunn, Vídeňská státní opera, kostel sv. Karla Baromejského a mnoho dalšího. Ochutnat můžete výborný Sacherům dort v hotelu, kde tento lahodný dezert poprvé spatřil světlo světa, zapít ho můžete výtečnou Vídeňskou kávou. Pokud příliš neholdujete sladkému, ochutnat můžete i vídeňský telecí řízek. Navštívit můžete i obří kolo v zábavním parku Prátr.

Program

1. DEN:
Odjezd v ranních hodinách. V poledne příjezd do Vídně, autobusem okruh po Ringu, následuje procházka s průvodcem po náměstí Marie Terezie s císařovniným velkolepým pomníkem, dále uvidíme Kunsthistoriches Museum a Přírodovědné muzeum. Prohlídka nás zavede přes Hofburg ulicí Kohlmarkt, Graben ke kostelu sv. Štěpána. Samozřejmostí je návštěva Kapucínské hrobky Habsburků se zdobnými rakvemi a sarkofágy, Kärtnerstrasse i chrám sv. Petra. Odpoledne individuální volno. Doporučujeme návštěvu Hofburgu, sídla Habsburků, nebo procházku po známé Mariahilferstrasse. Pro milovníky umění nabízíme možnost zajištění vstupu do jednoho z mnoha vídeňských muzeí, které najdete v Muzejní čtvrti. Kromě Leopoldova Muzea, Kunsthalle nebo Muzea moderního umění vás potěší vyhlášenými restauracemi. Navečer odjezd na ubytování. 

2. DEN:
Po snídani odjezd do Belvederu. Tento barokní skvost vystavěn na přání vojevůdce Evžena Savojského jako zahradní palác se dnes honosí jednou z nejcennějších uměleckých sbírek Rakouska. Po krátké prohlídce přejedeme k Schönbrunnu, letní rezidenci Habsburků. Odpoledne nás čeká volnější program sestávající z návštěvy Prateru nebo osobního volna, které si můžete užít v kavárně Sacher, jenž se stala známou především díky výrobě stejnojmenného dortu Sacher. Večer odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 1 x ubytování se snídaní
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• MHD
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 49,- Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 5:30 UÁN FLORENC
JIHLAVA – 7:00 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
VELKÉ MEZIŘÍČÍ – 7:30 ČERPACÍ STANICE MOL KARLOV
BRNO - 8:15 U JANÁČKOVA DIVADLA
MIKULOV – 9:15 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.