Barokní SCHONBRUNN a koncert

od 949 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Letní residence Habsburské dynastie Schönbrunn má několik přízvisek a několik nej... Postaven byl již na počátku 17. století jako lovecký zámeček, na místě kde tryskal pramen čerstvé vody (Schöner Brunnen - krásný pramen).

Leopold I. tento zámeček nechal přestavět na ohromnou barokní letní rezidenci, která měla ambice překonat francouzské ...

Popis

Letní residence Habsburské dynastie Schönbrunn má několik přízvisek a několik nej... Postaven byl již na počátku 17. století jako lovecký zámeček, na místě kde tryskal pramen čerstvé vody (Schöner Brunnen - krásný pramen).

Leopold I. tento zámeček nechal přestavět na ohromnou barokní letní rezidenci, která měla ambice překonat francouzské Versailles, kde sídlili francouzští králové. Nakonec měl Leopold I. důležitější problémy než výstavbu nového věhlasného sídla a dnešní podobu zámku dala Schönbrunnu Marie Terezie a její oblíbený architekt Nicolo Pacassi. Ten realizoval původní plány v redukovaném měřítku.

V nejbližším okolí zámku se nachází pečlivě rozvržené zahrady a promenády, které byly spolu se zámkem v roce 1996 zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO.

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

 • Luxusní 4* autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 5 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení uniformovaní anglicky mluvící řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Profesionální technický průvodce v každém autobuse
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Striktně nekuřácké prostředí

Program

V ranních hodinách odjezd z Prahy přes Humpolec, Jihlavu, Velké Meziříčí, Brno a Mikulov do centra Vídně.

Po příjezdu do rakouské metropole vám nabídneme okružní jízdu po Ringu (Ringstrasse). Jedná se o okružní třídu kolem vnitřního centra Vídně. Ulice byla budována od 60. do 90. let 19. století v zóně městských hradeb, které byly zbořeny jako nepotřebné po roce 1857. Ring s jeho přiléhajícími monumentálními stavbami představuje jednu z hlavních vídeňských pamětihodností.

Po příjezdu před Schönbrunn následuje osobní volno. Náš personál vás vybaví jednoduchou mapkou, která vám může být významným pomocníkem v orientaci a rozdá vám objednané a vybrané vstupenky. Můžete se vydat na prozkoumávání přilehlých zámeckých zahrad. Součástí jsou japonská zahrada, palmový háj, růžový sad a mnoho dalších rostlinných skvostů rostoucích ve sklenících či pod volnou oblohou. Další významnou součástí zahrad je starobylá ZOO s mnoha vzácnými zvířaty. Jsme přesvědčeni, že nikdo z účastníků zájezdu se nemůže nudit.

Ti, kdo máte objednány vstupenky na Palácovou tour, se sejdete po 18. hodině na určeném místě a bude následovat privátní návštěva císařských komnat a sálů Františka Josefa I. a Marie Terezie. Po prohlídce se přesunete do oranžerie, kde proběhne koncert v podání zámeckého orchestru. Zámecký orchestr a pěvecký soubor Schönbrunn se snaží zachovat tradici a nabízí to nejlepší ze skladeb, které kdy složili Wolfgang Amadeus Mozart a Johann Strauss. Barokní skvost oranžerie Schönbrunn poskytuje úžasnou atmosféru a zdejší hudebníci se zpěváky zajišťují autentickou a tradiční hudbu, která je skvěle interpretována.

Po skončení koncertu okolo 23. hodiny odjedete zpět do ČR. Návrat do Prahy předpokládáme okolo 5. hodiny ranní následují den.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse

● 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

● Technický průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

● Vstupné na jednotlivé programy večera (odstupňováno podle místa sezení, nejdražší jsou nejbližší řady, VIP sezení nenabízíme):

- Palácová tour, večeře a koncert - 5 069 Kč
- Večeře a koncert - 4 249 Kč
- Palácová tour a koncert - 3 969 Kč

- Palácová tour, večeře a koncert - 4 699 Kč
- Večeře a koncert - 3 889 Kč
- Palácová tour a koncert - 3 599 Kč

- Palácová tour, večeře a koncert - 4 199 Kč
- Večeře a koncert - 3 399 Kč
- Palácová tour a koncert - 3 099 Kč

● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 6:30 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
HUMPOLEC – 7:00 ČERPACÍ STANICE ORLEN, VYSTRKOV, HUMPOLEC
JIHLAVA – 8:00 TŘ. LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
VELKÉ MEZIŘÍČÍ – 9:00 ČERPACÍ STANICE MOL, KARLOV, VELKÉ MEZIŘÍČÍ
BRNO – 9:30 PARKOVIŠTĚ BVV, U BRÁNY Č. 10, VEDLE UL. BAUEROVA
MIKULOV – 10:45 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE UPŘESNĚN TÝDEN PŘED ODJEZDEM.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků každé trasy zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.