Adventní Vídeň

od 839 Kč
Odjezdová místa Praha , Hradec Králové , Ostrava
Strava Bez stravování

Navštivte s námi císařské město, které díky své kouzelné atmosféře a pohádkové výzdobě naladí na vánoční vlnu také Vás.

Popis

Navštivte s námi císařské město, které díky své kouzelné atmosféře a pohádkové výzdobě naladí na vánoční vlnu také Vás.

Program

Ráno vyjedeme do adventní Vídně, kde nás čeká prohlídka města s průvodcem, během níž navštívíme například Štěpánský dóm, Hofburg, Španělskou jezdeckou školu, Parlament, Burgtheater, Státní operu, muzeum Albertina atd. Prohlídka bude zakončena u Radnice, kde se konají tradiční vídeňské trhy se 150 stánky nabízející k prodeji vánoční speciality, horký punč, svařené víno a další pochoutky. Dále můžete navštívit například vánoční vesničku na náměstí Marie Terezie, kde naleznete více než 60 stánků s tradičními řemeslnými výrobky.
Odjezd z Vídně cca v 18:00

Cena zahrnuje

 • Autobusovou dopravu
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • MHD cca 2,5 euro/jedna cesta 
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 49,- Kč / den

Doporučené kapesné 50€/ osoba

Nástup / Výstup

Adventní trhy budou organizovány se zohledněním aktuální epidemiologické situace, která může mít vliv na podmínky konání trhů. Program zájezdu tak může být vlivem vládních opatření změněn.

ODJEZDOVÁ MÍSTA A – PRAHA, JIHLAVA


NÁSTUPNÍ MÍSTA:
PRAHA - 5:30 HOD (NÁSTUPNÍ MÍSTO BUDE UPŘESNĚNO)
JIHLAVA – 7:15 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 8:30 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA
MIKULOV – 9:15 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT:
19:45 MIKULOV
20:45 BRNO

21:00 JIHLAVA
22:45 PRAHA

ODJEZDOVÉ MÍSTO B – HRADEC KRÁLOVÉ, PARDUBICE, CHRUDIM

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
HRADEC KRÁLOVÉ – 5:00 RIEGROVO NÁMĚSTÍ, U VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ
PARDUBICE – 5:30 PARKOVIŠTĚ VEDLE ZIMNÍHO/FOTBALOVÉHO STADIONU
CHRUDIM – 6:00 MASARYKOVO NÁMĚSTÍ 57 (PARKOVIŠTĚ)

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT:
22:00 CHRUDIM
22:30 PARDUBICE
23:00 HRADEC KRÁLOVÉ

ODJEZDOVÉ MÍSTO C – BENEŠOV, TÁBOR, ČESKÉ BUDĚJOVICE

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
BENEŠOV – 6:15 HOTEL BENICA
TÁBOR – 7:00 ČERPACÍ STANICE OMV, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 8:00 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT:

21:45 ČESKÉ BUDĚJOVICE
22:45 TÁBOR
23:30 BENEŠOV


NÁSTUPNÍ MÍSTA D – OSTRAVA, OLOMOUC

NÁSTUPNÍ MÍSTA:
OSTRAVA – 5:30 UL. 28. ŘÍJNA (NAPROTI DIVADLU PETRA BEZRUČE)
OLOMOUC – 6:45 STARÉ AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ U TRŽNICE, PARKOVIŠTĚ U TŘÍDY SVOBODY

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT:
21:45 OLOMOUC
23:00 OSTRAVA

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo. 

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.