Jednodenní lyžování Sölden

od 1 350 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Pojeďte si s námi zalyžovat do oblíbeného Rakouského střediska. Na své si přijde jak začátečník, tak i zkušený lyžař.

Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírnější Tiefenbach. Skiareál patří mezi nejvíce kvalitní střediska v Rakousku. Mezi zajímavosti atří i fakt, že ...

Popis

Pojeďte si s námi zalyžovat do oblíbeného Rakouského střediska. Na své si přijde jak začátečník, tak i zkušený lyžař.

Skiareál Sölden je na konci údolí Ötztal. V horní části lyžařského areálu jsou dva ledovce - strmější Rettenbach a mírnější Tiefenbach. Skiareál patří mezi nejvíce kvalitní střediska v Rakousku. Mezi zajímavosti atří i fakt, že se zde natáčel jeden z filmů agenta 007 Jamese Bonda, a to Specter. 

Prominentní lyžařská oblast a jedna z nejnavštěvova­nějších rakouských turistických destinací, hluboce zařezané údolí Ötztal, je jednou z nejlepších a nejdražších adres. Z rušného Söldenu vyrůstají rozsáhlé exponované svahy s více než 1 600m převýšením a poctivě sportovně skloněnými tratěmi, jež ještě zastřešují dva ledovce - strmější Rettenbach a mírný Tiefenbach. Systém lanovek a vleků je rychlý a výkonný, podobně i zasněžování, které díky suššímu mikroklimatu nezřídka přichází ke slovu. ( zdroj Snow.cz)

Program

Odjezd z Prahy kolem 23:00 hod (pátek). Příjezd k lyžařskému areálu v ranních hodinách. Celý den individuální volno, na lyžařské či jiné aktivity. V odpoledních/podvečerních hodinách (čas bude upřesněn průvodcem na místě) sraz u busu, kde Vás čeká pozornost v podobě teplého nápoje zdarma, poté odjezd zpět do ČR. Předpokládaný návrat do Prahy po půlnoci.


Sölden je vybaven výkonnými, expresními a pohodlnými lanovkami, jediným „úzkým“ místem jsou pouhé dvě přístupové lanovky (Gaislachkogl, Giggijoch), které zásobují celý areál s hodinovou přepravní kapacitou přes 60 tisíc osob – při ranním výjezdu se i přes svou ohromnou výkonnost (cca 8 000 os./hod.) mohou poněkud zahltit. Přesun na ledovec soustavou sedačkových a kabinkových lanovek zabere zhruba hodinu. Oba ledovce jsou kromě vleků obsloužené výkonnými kabinkovými lanovkami, z nichž dosáhnete na většinu sjezdovek – ke kabinkám by mohla směřovat snad jediná výtka: jsou méně prostorné, než si diktuje dnešní komfort. I některé z „bublinových“ sedaček v zimním lyžařském areálu jsou z nejstarší generace, tedy bez polstrování a zvýšené opěrky zad. Sjezdovky jsou rozložené po opravdu velkém území s pěti vrcholy, nicméně přejezdy mezi nimi jsou pohodlné a bez plochých úseků, jen na lesních dojezdech někdy dost zúžené.
Zdroj: Snow.cz

Cena zahrnuje

 • Dopravu naším autobusem
 • Přepravu jednoho páru lyží, lyžařských bot a holí
 • Služby technického průvodce
 • 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

 • Cena 1denního skipasu: 68 € dospělí, mladiství 16-19 let 54,50 €, děti 6-15 let 37,50,- € částka za skipas. Záloha za skipas ve výši 3€ je vratná.
 • Cestovní a úrazové pojištění

Poplatek za skipas je vybírám průvodcem v autobuse. Mějte nachystanou částku přesně. U průvodce není možné platit kartou. Pokud budete hradit kartou na místě, pak Vám nebude na pokladně poskytnuta skupinová cena.

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:00 HOD (pátek) PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN – 23:45 HOD ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 00:30 HOD ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV – 01:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.