Odjezdová místa

Popis

Jednodenní výlet ve Vaší režii nebo skvělý způsob komfortní dopravy do Rakouska na prodloužený víkend? S autobusy Vega Tour máte jedinečnou možnost komfortní dopravy do věhlasně známých turistických center jako je Schladming - Dachstein, Zell am See nebo Kaprun. Naše doprava do Rakouska se dá skvěle nakombinovat s prodlouženým víkendem nebo zkráceným týdenním pobytem v Alpách, pokud si budete chtít Rakousko užít déle jak jeden den. 

Doprava

Doprava je zajištěna luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy. Každý autobus Vám nabízí:

 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
Naši zkušení řidiči Vám nabídnout na pauzách rádi nabídnout kávu, čaj nebo vodu. Pro děti máme připravené džusy. 
Nabízíme rezervaci vybraného sedadla až do jednoho dne před odjezdem. 
Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů.
Cestující mohou na palubě našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.

Program

1. den - Odjezd od Hlavního vlakového nádraží v Praze cca v 23:45. Noční přejezd do Rakouska se zastávkami na vybraných nástupních místech. 
2. den - Příjezd do Rakouska v ranních hodinách. Následně přejezd přes Rakousko dle jednotlivých výstupních míst. Na každé zastávce se o Vás postará náš technický doprovod, který Vám pomůže s orientací v dané lokalitě, případně doporučí možnosti pěkných výletů v okolí. Vynechat byste neměli Ledovcovou nebo Mamutí jeskyni nebo dech beroucí vyhlídku Five Fingers. Pokud se rozhodnete vystoupit až v Zell am See, jistě si vyjedete na Kitzsteinshorn, ze kterého je působivý výhled do okolí. Linka se vrací do ČR ve večerních hodinách. 
3. den - Návrat v nočních hodinách, krátce po půlnoci. 

PŘESNOU TRASU NAŠEHO AUTOBUSU NALEZNETE ZDE. NA POŽÁDÁNÍ ZASTAVÍME NA TRASE DLE VAŠEHO PŘÁNÍ. 

V případě zájmu umožňujeme kombinace jízdenek. Pokud si chcete Rakousko užít déle, můžete využít naší dopravu pro cestu v následujícím odjezdovém termínu. Variabilita naší nabídka tak umožní velmi pohodlné cestování. 

Zájemci  o cykloturistiku mohou využít našich cyklo-vleků. Pro více informací kontaktujte CK. 

Cena zahrnuje

 • Zpáteční jízdenku 
 • 1 palubní zavazadlo a 1 zavazadlo do zavazadlového prostoru 
 • Technický doprovod

Cena nezahrnuje

 • Poplatek za přepravu kol nebo extra zavazadlo do zavazadlového prostoru 
 • Cestovní pojištění - varianta s pojištěním storna zájezdu / bez storna zájezdu

Nástup / Výstup

NÁSTUPNÍ MÍSTA ČR:
PRAHA - 23:45 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV - 00:30 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR - 02:15 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ
KAPLICE-  04:00

Nástupní místo mimo seznam – na dotaz u CK.

VÝSTUPNÍ MÍSTA RAKOUSKO:
LINZ
GMUNDEN
SCHLADMING - CENTRUM  
KITZSTEINSHORN - SPODNÍ PARKOVIŠTĚ 
ZELL AM SEE - CENTRUM

Nástupní místo mimo seznam – 45 Kč / km – max odklon od trasy do 10 km. Na dotaz u CK, musí být zajištěno před odjezdem z ČR.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.
Upozorňujeme, že plán cesty byl sestaven s předstihem. Cestovní kancelář si tak vyhrazuje právo na změnu v itineráři nebo časech odjezdů, a to především z důvodu neočekávaných událostí.

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.