Popis

Krampus je starobylé Alpské strašidlo, které se objevuje především okolo Adventu. Především v rakouském a jihoněmeckém folklóru odpovídá českému čertovi, průvodci sv. Mikuláše. Jedná se o starověkou tradici, která vznikla v rakouských Alpách, odkud se postupně rozšířila do celého Rakouska a postupně i do okolních států.

Postava Krampuse se objevuje 5. prosince, obvykle v doprovodu sv. Mikuláše. Mikuláš děti odměňuje dárky, zatímco Krampus má za úkol potrestat zlobivé děti. Krampus zlobivé děti sní a kolem 22. prosince se přemění v normální lidskou bytost a nic si nepamatují.

Svátek Krampusů je 5. prosince, ale po horských vesničkách a městech chodí většinou od listopadu až do ledna.

Program

V brzkých ranních hodinách odjezd z Prahy.

Příjezd do Schladmingu (jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek oblasti Salzbursko) v dopoledních hodinách. Po příjezdu se můžete vydat na individuální prohlídku adventního městečka. Navštivte adventní trh v Schladmingu, kde můžete ochutnat mnoho salzburských specialit. Posilnění se vám bude na čertovský rej hodit. Trh je také znám výrobky z jedlového dřeva, medu, vosku a masových specialit oblasti.

V odpoledních hodinách od 16. hodin bude umožněn vstup na trasu průvodu. Věříme, že si každý z vás individuálně vybere to nejlepší místo, odkud bude sledovat průvod více než 100 Krampusů za doprovodu alegorických vozů, světel a hudby. Je to podívaná, kterou mimo pár vybraných míst v Rakousku, jinde nezažijete.

Rakouským čertům se říká Krampus. Kostýmy se dědí z generace na generaci, nebo se vyrábí na zakázku za velké peníze. Cena dobrého kostýmu běžně přesahuje částku 100 000 Kč. Proti českým čertům jsou rakouští Krampusové neskutečně strašidelní a jejich masky jsou propracovány do nejmenšího detailu.

Po skončení průvodu okolo 23. hodiny se vydáme zpět do Prahy. Příjezd do Prahy plánujeme v ranních hodinách následující den.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse

● 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

● Technický průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

● Vstupné na průvod Krampusů - 10 € / dospělí

● Vstupné na průvod Krampusů - 5 € / děti do 12 let

● Systém pohybu po trase průvodu je jednosměrný. Pokud areál průvodu opustíte, musíte se znovu postavit do fronty na vstupenku a uhradit ji znovu

● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

Předběžné časy odjezdů:

TRASA A:
PRAHA, BENEŠOV, TÁBOR, ČESKÉ BUDĚJOVICE, DOLNÍ DVOŘIŠTĚ
PRAHA – 5:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 5:45 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 6:30 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 7:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

TRASA B: 
PRAHA, HUMPOLEC, JIHLAVA, BRNO, MIKULOV
PRAHA – 3:15 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
HUMPOLEC – 4:45 ČERPACÍ STANICE ORLEN, VYSTRKOV
JIHLAVA – 5:15 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
VELKÉ MEZIŘÍČÍ – 5:45 ČERPACÍ STANICE MOL, KARLOV
BRNO – 6:15 PARKOVIŠTĚ P+R ÚSTŘEDNÍ HŘBITOV
MIKULOV – 7:30 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE UPŘESNĚN TÝDEN PŘED ODJEZDEM.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků každé trasy zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.