Popis

Využijte možnost a pojeďte si s námi zalyžovat do Planai na sjezdovky, kde se koná Světový pohár ve slalomu. Tato oblast patří do regionu Ski Amade a v okolí Schladmingu vám nabízí propojené ski areály, mezi které patří již zmíněná Planai či Hochwurzen a Haus. Snažíme se jít cestou, aby každý z vás mohl využít jízdy „prvním lanem nahoru a také posledním.“

Program

SOBOTA: Odjezd chvíli po půlnoci z Prahy proti Hlavnímu nádraží. V ranních hodinách příjezd do lyžařského střediska, možnost celodenního lyžování. Po lyžování nejpozději v 17 hodin odjezd zpět do České republiky. Návrat do Prahy je plánován kolem půlnoci.

Planai
Pojďte si zalyžovat na svahy, kde se koná Světový pohár v alpském lyžování. Sjeďte si legendární sjezdovku do údolí, kde se nachází proslulá cílová páska a závěr samotného závodu na olympijském stadionu přímo uprostřed Schladmingu. Případně si zajezděte na sousedních kopcích Hochwurzen a Haus, které patří rovněž do areálu Planai.

Malí lyžaři ve zdejším areálu na oplátku ocení lesní stezky, které jsou lemovány spoustou lesních zvířátek ze dřeva. A pro rodiny s dětmi je na Huchwurzenu velká sáňkařská dráha. Na zdejších sjezdovkách si vybere každý.

Cena zahrnuje

 • Dopravu z Prahy do lyžařského střediska Schladming – Planai

 • Přepravu jednoho páru lyží / snowboardu, lyžařských bot a holí

 • 1 zavazadlo + palubní tašku k přepravě

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby technického průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

 • Jednodenní skupinový skipas na rok 2024 v ceně 67 € dospělá osoba.
  SOBOTNÍ AKCE SKIAREÁLU - junioři 36 € (ročník 2005 - 2007);  děti 24 € (ročník 2008 - 2017)
  Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná. Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy.
 • Cena jednodenního skipasu zakoupeného na pokladně:
  dospělá osoba – 73,50 € 
  junioři (ročník 2005-2007) – 36 € (SOBOTNÍ AKCE SKIAREÁLU)
  děti (ročník 2008 – 2017) – 24 € (SOBOTNÍ AKCE SKIAREÁLU)

 • Cestovní a úrazové pojištění na lyže během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 59 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 00:15 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 1:00 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 01:45 ČERPACÍ STANICE BENZINA, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:45 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.