Do Salzburgu za Mozartem

od 1 490 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Návštěva elegantního města kultury, které proslavil nejen Mozart, ale také dějiny, architektura a pohádková scenérie jeho okolí.

Popis

Návštěva elegantního města kultury, které proslavil nejen Mozart, ale také dějiny, architektura a pohádková scenérie jeho okolí.

Program

1.den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne příjezd do Salzburgu, kde bude zahájíme prohlídku města.
Nejprve se zastavíte u úchvatného zámku Mirabell, jak o něm vypovídá už jeho jméno. Stejně tak obdivuhodné jsou i jeho zahrady, které patří ke skvostům barokní architektury. Dále si prohlédnete barokní kostel Sv. Trojice, dům, v němž svého času žil Mozart, dojdete rovněž k jeho rodnému domu, ve kterém najdeme muzeum. Dále pokračujete na Mozartovo náměstí zdobené jeho sochou, projdeme k místnímu Dómu, ke kostelu Sv. Františka. Krátce se zastavíte se u hřbitova pod Mnišskou horou, který je považován za jeden z nekrásnějších na světě.
Kroky nás dále zavedou ke klášteru svatého Petra, v jehož těsné blízkosti se nachází nejstarší hospoda ve střední Evropě „Stiftskeller St. Peter“, poprvé zmiňována již v roce 803.
Fakultativně možnost vyjet na pevnost Hohensalzburg tvořící dominantu celého města.
V rámci individuálního volna nezapomeňte ochutnat Mozartovy koule, které patří k největším lahůdkám. Průvodce vám prozradí, jak poznat a kde zakoupit skutečné originály.
Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 49,- Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 1:30 HOD UÁN FLORENC
BENEŠOV – 2:15 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 3:00 ČERPACÍ STANICE ORLEN, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 4:00 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.