Popis

Pojeďte si zalyžovat na téměř nekonečné sjezdovky. Vydáme se společně na lyžařský cirkus do salzburského městečka Saalbach-Hinterglemm, které je opravdovým pojmem pro lyžařské nadšence.

V lyžařské oblasti Skicircus -Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se nalezne každý. Areál již dle názvu napovídá, že je velmi rozmanitý, patří mezi tři největší areály v Rakousku. Skicircus je známý také díky Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování.

Oblast tvoří dvě velká údolí s celkem 10 vrcholy. Ski areál pokrývá celkově 270 km sjezdovek – snadné (modré) 140 km, střední (červené) 112 km, obtížné (černé) 18km. Aktivnější jedince zejména zaujme 100 km freeridových svahů nacházející se v části Fieberbrunn a 3 snowboardové parky.

Program

1. den (pátek): Odjezd v pozdních večerních hodinách z Prahy proti Hlavnímu nádraží.

2. den (sobota): V ranních hodinách příjezd do lyžařského střediska, možnost celodenního lyžování. Po lyžování nejpozději v 17 hodiny odjezd zpět do České republiky. Příjezd do Prahy na Hlavní nádraží je naplánován kolem půlnoci.


Skicircus -Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn
V lyžařské oblasti si každý lyžař najde co mu vyhovuje. Areál již dle názvu napovídá, že je velmi rozmanitý, patří mezi tři největší areály v Rakousku. Skicircus je známý také díky Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Oblast tvoří dvě velká údolí s celkem 10 vrcholy. Ski areál pokrývá celkově 270 km sjezdovek – snadné (modré) 140 km, střední (červené) 112 km, obtížné (černé) 18km. Aktivnější jedince zejména zaujme 100 km freeridových svahů nacházejících se v části Fieberbrunn a 3 snowboardové parky.

Cena nezahrnuje

 • Jednodenní skupinový skipas na rok 2024:
  dospělá osoba 68 €  + vratná záloha na skipas 2 €.
  junioři (ročník 2005-2007) 15 € + vrátná záloha 2 € - SOBOTNÍ AKCE ski areálu
  děti (ročník 2008 – 2017) 15 € + vrátná záloha 2 € - SOBOTNÍ AKCE ski areálu

  Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná. Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy.
   
 • Cena jednodenního skipasu zakoupeného na pokladně
  dospělá osoba – 72 € + vratná záloha na skipas 2 €
  junioři (ročník 2005-2007) – 15 € + vratná záloha na skipas 2 € - SOBOTNÍ AKCE ski areálu
  děti (ročník 2008 – 2017) – 15 € + vratná záloha na skipas 2 € - SOBOTNÍ AKCE ski areálu
  Vždy je nutné uhradit zálohu 2 €/skipas, která vám bude vrácena při vrácení skipasu po lyžování na pokladně areálu.

 • Cestovní a úrazové pojištění na lyže během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 59 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:45 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

BENEŠOV – 00:30 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU

TÁBOR – 01:15 ČERPACÍ STANICE ORLEN, ULICE SOBĚSLAVSKÁ

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.