Jednodenní lyžování Obertauern

od 1 190 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Pokud toužíte po jednodenním lyžování v lyžařském ráji Rakouska, konkrétně Salzburska máme pro vás skvělou nabídku! Přidejte se k nám na této fantastické lyžařské mini dovolené ve vysokohorském středisku Obertauern. Zažijte nezapomenutelné chvíle na špičkových rakouských svazích. Budete mít tak možnost využít co nejvíce času na svahu a celý den ...

Popis

Pokud toužíte po jednodenním lyžování v lyžařském ráji Rakouska, konkrétně Salzburska máme pro vás skvělou nabídku! Přidejte se k nám na této fantastické lyžařské mini dovolené ve vysokohorském středisku Obertauern. Zažijte nezapomenutelné chvíle na špičkových rakouských svazích. Budete mít tak možnost využít co nejvíce času na svahu a celý den lyžovat.

Program

1. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách.

2. den: Ráno příjezd do lyžařského střediska před "odjezdem prvního lana". Možnost celý den lyžovat. Po lyžování v 17 hodin odjezd zpět do České republiky.

3. den: Příjezd do České republiky v ranních hodinách na Hlavní nádraží v Praze.

Obertauern je malebná vysokohorská horská oblast v rakouských Alpách v nejrozsáhlejší lyžařské oblasti Salzbursko a areálu Ski Amadé, která je známá svými vynikajícími lyžařskými podmínkami. Toto místo je ideálním útočištěm pro milovníky zimních sportů. Navíc je z okolních středisek umístěno velmi vysoko a je zde vysoká záruka kvalitního sněhu. Středisko Obertauern je ze tří stran uzavřeno mezi alpskými masivy a za celý den stěží dovedete objet městečko po všech sjezdovkách. Nabízí stovky a stovky kilometrů sjezdovek různé obtížnosti a velmi kvalitní služby. Okolní krajina je plná nádherných horských scenérií a je ideální pro lyžařské nadšence v rozumné dostupnosti z ČR.

Cena zahrnuje

 • Dopravu z Prahy do lyžařského střediska Obertauern

 • Přepravu jednoho páru lyží / snowboardu, lyžařských bot a holí

 • 1 zavadlo a palubní tašku k přepravě

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby technického průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

 • Jednodenní skupinový skipas na rok 2024 v ceně 57 € dospělá osoba + vratná záloha na skipas 3 €.
  (Junioř 44,50 € + vrátná záloha 3 €; děti 29,50 € + vrátná záloha 3 €).
  Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná. Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy.
 • Cena jednodenního skipasu zakoupeného na pokladně (dle webových stránek):
  dospělá osoba – 59 € + vratná záloha na skipas 3 €
  junioři (ročník 2005-2007) – 44,50 € + vratná záloha na skipas 3 €
  děti (ročník 2008 – 2017) – 29,50 € + vratná záloha na skipas 3 €

  Vždy je nutné uhradit zálohu 3 €/skipas, která vám bude vrácena s vrácením skipasu po lyžování na pokladně areálu.
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 59 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:45 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 00:30 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 01:15 ČERPACÍ STANICE BENZINA, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.