Odjezdová místa

Popis

Pokud toužíte po dvoudenním lyžování v lyžařském ráji Rakouska, máme pro vás skvělou nabídku. Přidejte se k nám na této fantastické lyžařské dovolené nedaleko Hallstattu a zažijte nezapomenutelné chvíle na rakouských svazích severní stěny Dachsteinu a v údolí Gosau.

Abychom vám zajistili maximální pohodlí a dostupnost k těmto třem skvělým lyžařským střediskům, budete mít ubytování přímo v blízkosti středisek. Zkrátíme tak časy na přesun na minimum a vy využijete co nejvíce času na svahu. Díky odjezdu v pátek pozdě večer a návratu okolo nedělní půlnoci můžete využít celý víkend na lyžování, aniž byste si museli brát volno z práce.

Program

1. den: Odjezd v pátek v pozdních večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do lyžařského střediska Krippenstein, možnost celý den lyžovat. Po lyžování v 17 hodin přesun na ubytování do Obertraunu.
3. den: Ráno po vydatné rakouské snídani přesun autobusem na parkoviště skiareálu Gosau, možnost lyžování do posledního vleku, cca do 17 hodin. Poté odjezd zpět do České republiky. Příjezd do Prahy okolo půlnoci na Hlavní nádraží.
Oblast Obertraun
Obertraun je malebná horská oblast v rakouských Alpách, která je známá svými vynikajícími lyžařskými podmínkami. Toto místo je ideálním útočištěm pro milovníky zimních sportů. Nabízí více než stovku kilometrů sjezdovek různé obtížnosti a kvalitní služby. Okolní krajina je plná nádherných horských scenérií a je ideální i pro turistiku a procházky.
Dachstein
Toto úchvatné místo nabízí nejen vynikající lyžařské podmínky, ale také nádhernou horskou krajinu a nepřeberné množství aktivit pro zimní dovolenou. Sjezdovky zahrnují jak náročné tratě pro zkušené lyžaře a snowboardisty, tak i mírnější svahy vhodné pro začátečníky. Z vrcholové vyhlídky 5 prstů můžete obdivovat rozsáhlé horské masivy a křišťálově čistá alpská jezera. Případně se můžete zastavit v nedaleké medvědí jeskyni. Každý sjezd je tak nejen adrenalinovým zážitkem, ale také pohledem na krásu přírody. Nejdelší sjezdovka areálu měří 11 km.

Gosau
Leží v srdci rakouských Alp a nabízí vám jedinečnou kombinaci krásné horské krajiny a skvělých lyžařských podmínek. Sjezdovky zde naleznou všichni lyžaři dle svých lyžařských schopností. Místní horské chaty a restaurace nabízejí tradiční rakouská jídla a nápoje. Oproti nejznámějším salcburským lyžařským střediskům má Gosau klidnou a relaxační atmosféru, což je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek od shonu a ruchu. Když budete unaveni z lyžování, můžete se vydat na procházku okolo jezera Gosau See.

Cena zahrnuje

 • Dopravu z Prahy do lyžařského střediska Obertaun/Dachstein/Gosau

 • Ubytování – 1 noc se snídaní.

 • Přepravu jednoho páru lyží / snowboardu, lyžařských bot a holí

 • 1 zavadlo a palubní tašku k přepravě

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby technického průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

  • Dvoudenní skupinový skipas na rok 2024 (sobotu a neděli) v ceně 116 € dospělá osoba + vratná záloha na skipas 2 €. Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná. Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy. Standardní cena skipasu na pokladně je 120 € + vratná záloha na skipas 2 €.

   Zvýhodněné skipasy:
   Junioři 89 € (děti narozené v letech 2005 až 2007)
   Děti 60 € (děti narozené 2008 až 2017)
   Malé děti narozené v roce 2018 nebo mladší v doprovodu dospělé osoby obdrží skipas zdarma (vyžaduje se fotografie)

   Vždy je nutné uhradit zálohu 2 € / skipas, která vám bude vrácena s vrácením skipasu v neděli po lyžování na pokladně areálu.

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 – 59 Kč / den

 • Pobytová taxa 3,5 €/ osoba/den

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:45 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 00:30 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 01:15 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘ., PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.