Z Bad Hofgastein až na Obří visutý most

od 1 590 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Vydejte se s námi pryč z města a davu lidí a užijte si trochu přírodní krásy, svobody a čerstvého vzduchu. Cesta nás zavede do Vysokých Taur, opravdového skvostu Rakouska. Těšit se můžete na nenáročnou alpskou turistiku, kterou zvládne jistě každý, nehledě na věk a kondici. Třešničkou na pomyslném turistově dortu bude 140 m dlouhý visutý most a ...

Popis

Vydejte se s námi pryč z města a davu lidí a užijte si trochu přírodní krásy, svobody a čerstvého vzduchu. Cesta nás zavede do Vysokých Taur, opravdového skvostu Rakouska. Těšit se můžete na nenáročnou alpskou turistiku, kterou zvládne jistě každý, nehledě na věk a kondici. Třešničkou na pomyslném turistově dortu bude 140 m dlouhý visutý most a panoramatická plošina v Stubnerkogelu. Milovníci přírody a netradičních zážitků se mají na co těšit.

Program

Odjezd je plánován na pozdní noční hodiny, a to z důvodu nutnosti ranního příjezdu do destinace. Kolem 8:30 autobus zastaví ve městečku Bad Hofgastein, kde začíná naše cesta. Dáme si zde 30 minut na přípravu na celodenní turistický zážitek. Zvolte pohodlnou horskou obuv i teplé oblečení, jelikož vyšší oblasti přináší zrádné počasí. Doporučujeme se vybavit i opalovacím krémem, ať si z Rakouska neodvezete červené nosy.

Bad Hofgastein je jedním ze tří míst sedících na úpatí Vysokých Taur. Společně s Dorgasteinem a Bad Gasteinem je jedním z center Gasteinského údolí, které si projdeme. Bude se opravdu na co dívat. V okolí Bad Hofgasteinu sahají vrcholy hor totiž do výšky přes 2 400 m. n. m. Turistická stezka, vedoucí z centra města trasou Gasteiner Höhenweg, nám zabere necelé 4 hodiny. Cílem této trasy je Bad Gastein, kam dorazíme kolem poledne. Následovat bude 45 minut osobního volna na občerstvení.

Poté vyjedeme lanovkou Stubnerkogel až na vrchol, kde bude čekat odměna za veškeré vynaložené úsilí v podobě nádherného výhledu a zážitku na visutém mostě, který mnohým vezme dech. Na vrcholu vás čeká další osobní volno na ochutnávku rakouského piva, focení a další aktivity. Kolem 15:30 odjezd zpět do Bad Gasteinu, kde už bude čekat autobus. Odjezd z města je plánován na 17:30, bude tedy dost času i na nákupy suvenýrů. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

Visutý most Stubnerkogel v Bad Gasteinu
Unikátní stavba postavená ve výšce 2 300 m. n. m. je 140 m dlouhý visutý most tyčící se 28 m nad zemí. Jednoduše dech beroucí zážitek v srdci kouzelné scenérie Vysokých Taur. Jedná se o první takový most na světě, který je navíc v provozu celoročně. A co je na něm tak unikátního? Je zcela průhledný!

Pohodlná cesta lanovkou Stubnerkogel, která je sama o sobě velmi pěkným zážitkem, nás zavede do restaurace s krásným výhledem. Cesta přes most není povinná, ale je opravdu jedinečným zážitkem a bránou k pohodové turistické stezce na druhé straně.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu

• Turistický doprovod

• Pojištění během přepravy

Cena nezahrnuje

• Jízdenku na lanovku pro jednotlivce 27,5 €

• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 1:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 1:45 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 2:30 ČERPACÍ STANICE ORLEAN, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min. 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přesměrována a odbavena na nejbližším nástupním místě.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČASU ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.