Odjezdová místa

Popis

Pojeďte si pořádně zalyžovat do jedné z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska ležící v překrásné přírodě mezi jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn. Nemusíte se o nic starat, autobus vás doveze až do střediska a večer zase zpět. Snažíme se jít cestou, aby každý z vás mohl využít jízdy „prvním lanem nahoru a také posledním.“

Program

1. den (pátek): Odjezd v pozdních večerních hodinách z Prahy proti Hlavnímu nádraží.

2. den (sobota): V ranních hodinách příjezd do lyžařského střediska, možnost celodenního lyžování. Po lyžování nejpozději v 17 hodiny odjezd zpět do České republiky. Příjezd do Prahy na Hlavní nádraží je naplánován kolem půlnoci.


Kaprun a Kitzsteinhorn:
Kaprun a ledovec Kitzsteinhorn jsou dvě nádherná místa, které jsou navzájem propojeny novou společnou lanovkou. Bez ohledu na vaši úroveň dovedností zde najdete sjezdovky, které vám přinesou maximální radost z lyžování. Kitzsteinhorn se nachází v národním parku Hohe Tauern a nabízí úchvatný výhled na okolní alpské scenérie. Když se ocitnete nahoře ve výšce 3 203 m. n m., budete mít pocit, že jste na vrcholu světa, s nádhernými horami. Po dni stráveném na svazích se můžete těšit na bohatou après-ski scénu s restauracemi, pivem, bary a klubovými akcemi.

Zell am See
Lyžařské středisko se nachází na břehu malebného jezera Zell, což dodává této destinaci unikátní a půvabnou atmosféru. Naleznete zde širokou škálu sjezdovek vhodných pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní a dovedností. Nezapomenutelným zážitkem jsou panoramatické výhledy na jezero Zell a okolní alpské vrcholky.

Cena zahrnuje

 • Dopravu z Prahy do lyžařského střediska Kaprun/Zell am See

 • Přepravu jednoho páru lyží / snowboardu, lyžařských bot a holí

 • 1 zavazadlo + palubní tašku k přepravě

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby technického průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

 • Jednodenní skupinový skipas na rok 2024 v ceně 68 € dospělá osoba + vratná záloha na skipas 2 €.
  (SOBOTNÍ AKCE: Junioř 15 € + vrátná záloha 2 €;  děti 15 € + vrátná záloha 2 €).
  Technický průvodce vybírá tuto částku v autobusu hotově. Platba kartou na palubě autobusu není možná. Pokud chcete platit kartou, musíte si koupit skipas na pokladně, ale bez uvedené hromadné slevy.

 • Cena jednodenního skipasu Zell am See – Kaprun zakoupeného na pokladně
   dospělá osoba - 72 € + vratná záloha na skipas 2 €
   junioři (ročník 2005-2007) – 15 € + vratná záloha na skipas 2 € (SOBOTNÍ AKCE SKIARÁLU)
  děti (ročník 2008 – 2017) – 15 € + vratná záloha na skipas 2 € (SOBOTNÍ AKCE SKIAREÁLU)
  Vždy je nutné uhradit zálohu 2 €/skipas, která vám bude vrácena s vrácením skipasu po lyžování na pokladně  areálu.
 • Cestovní a úrazové pojištění na lyže během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 59 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:45 HOD (pátek) PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

BENEŠOV – 00:30 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU

TÁBOR – 01:15 ČERPACÍ STANICE ORLEN, ULICE SOBĚSLAVSKÁ

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Rakousko

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.