Adventní Poznaň

od 869 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Vyjeďte si s námi užít předvánoční čas v Poznani, které v hlasování o nejhezčí adventní trhy obsadilo třetí místo. Polské město se na celý měsíc oblékne do skoro až pohádkového šatu, který zdobí mnoho dřevných stánků s dárečky, dekoracemi, dobrotami i tradičními ozdobičkami. Pokud chcete zažít opravdu klasické vánoční chvíle, je Poznaň ideálním ...

Popis

Vyjeďte si s námi užít předvánoční čas v Poznani, které v hlasování o nejhezčí adventní trhy obsadilo třetí místo. Polské město se na celý měsíc oblékne do skoro až pohádkového šatu, který zdobí mnoho dřevných stánků s dárečky, dekoracemi, dobrotami i tradičními ozdobičkami. Pokud chcete zažít opravdu klasické vánoční chvíle, je Poznaň ideálním místem na výlet. 

Program

Odjezd v ranních hodinách. Po poledni příjezd do Poznaně. Následuje krátká prohlídka města s průvodcem, během které se dozvíte něco málo z bohaté historie tohoto pátého největšího polského města nacházejícího se na řece Wartě. Uvidíte Poznaňskou radnici, symbol města a skvost renezanční architektury, dále Palác Działyńských, ve kterém se nachází knihovna Polské akademie věd. Navštívíme katedrálu svatých apoštolů Petra a Pavla na Tumském ostrově, jež je kolébkou polského státu a polské církve, a je i pohřebištěm Piastovců - Měška I., Boleslava Chrabrého, Měška II., Kazimíra Obnovitele a Přemysla II. Dále bude k vidění kostel Panny Marie s hvězdnou klenbou nebo Psalterium. Procházku zakončíme na Plac Wolności, kde se konají vánoční trhy zvané v Poznain Betlémské. Stánky najdete i na náměstí Stary Rynek. Následuje osobní volno. Odjezd po 18:00. 

Cena zahrnuje

 • zpáteční jízdenku
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupy do objektů 
 • cestovní a úrazové pojištění 

Nástup / Výstup

Adventní trhy budou organizovány se zohledněním aktuální epidemiologické situace, která může mít vliv na podmínky konání trhů. Program zájezdu tak může být vlivem vládních opatření změněn.

NÁSTUPNÍ  MÍSTA:
PRAHA - 5:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
MLADÁ BOLESLAV - 6:15 čerpací stanicí OMV, Jičínská ulic
LIBEREC - 7:00 ul. U Nisy, Na Rybníčku

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Ještě před několika lety se jezdilo do Polska především na nákupy. K současným polským hitům patří především Krakow, solný důl Wieliczka, Wroclaw, anebo Osvětim, která dává návštěvníkům nahlédnout do ponurého osudu mnoha Židů. V Polsku se ovšem nachází spousta jiných míst, která stojí za návštěvu.

Uznejte sami, kdo by nechtěl navštívit například město, jehož dominantu tvoří ufo? Tímto městem jsou Katovice, které jsou cílem turistů především díky industriální historii a památkám. Dříve tu fungovalo patnáct dolů, v dnešní době tu najdeme pouhé čtyři. V místech, kde se dříve nacházel Důl Katovice, byla v sedmdesátých letech minulého století vybudována multikulturní hala Spodek, která svým tvarem připomíná létající talíř a návštěvníky okouzlí především v nočních hodinách díky fascinujícímu osvětlení. Jeho prostory jsou využívány k pořádání koncertů, sportovních a jiných kulturních akcí.

Další pozoruhodnou budovou je Mrakodrap, postavený ve 20. letech minulého století jako první výšková budova v Polsku. Jedná se o památník slezských povstalců tvořen třemi křídly, které symbolizují povstání z roku 1919, 1920, a 1921. Zajímavé je taktéž Slezské muzeum, jehož většina prostorů se nachází pod zemí v prostorách bývalého dolu Varšava. Ve městě najdete rovněž muzeum nejmenších knížek světa Zikmunda Śkockého a v něm knížky psané na zrníčku máku. Při návštěvě města byste neměli zapomenout taktéž na nějakou místní specialitu. Jednou z nich je Rolada Šlonsko, což je roláda z hovězího masa, podávaná s bramborovými knedlíky a červeným zelím. Milovníky ryb jistě potěší Hekele, sleďový salát s vejci, okurkami, pepřem a hořčicí.

V hlavním městě Varšava žilo do doby holocaustu hned po městě New York nejvíce židů, jejichž kořeny spadají do roku 960. Nacházela se tu velká synagoga, která rovněž patřila k největším na celém světě. Nacisty byla zničena roku 1943. Dochovala se však novorománská synagoga z přelomu 19. a 20.stol, která je nejvýznamnějším místem židovských setkání. Kromě kulturních akcí se tu konají taktéž rituální koupele v lázních. Co se týče židovské tématiky, najdete tu taktéž muzeum dějin polských židů. Výstava je věnována informací, jak se židé zasloužili na obohacování polské kultury, vědy i ekonomiky. Varšava má však co nabídnout také z hlediska architektury. Za zmínku nepochybně stojí klasicistní palác Lazienki postavený na umělém jezeře rozdělujícího na dvě části. V hlavní části paláce stojí rotunda s Rubensovými a Rembrandtovými díly. Polsko je silně nábožensky založené, proto v každém městě najdete několik kostelů, které se neustále těší hojné návštěvnosti věřících. Na zpověď tu stojí fronty celé hodiny.

V absurdním dramatu Alfreda Jarryho Král Ubu se na konci setkáváme se větou: „ Nejlepší je Polsko, protože kdyby nebylo Polska, nebylo by Poláků“. O Polácích se říká, že je to hrdý a samostatný národ, který si však umí více užívat života, než například my Češi. Udělejte si čas a vydejte se poznat náš sousední národ, o kterém toho příliš mnoho nevíme.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.