Koupání a poznáni v Polsku

od 5 900 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Prožíjte jedinečný zájezd do severního Polska, který Vám nabídne kombinaci kulturního zážitku, přírodních krás a historie. Tento pečlivě naplánovaný třídenní výlet Vám umožní poznat malebné město Gdaňsk, navštívit krásy Helské kosy s možnosti koupání a prozkoumat majestátní hrad Malbork. Věříme, že si z tohoto výletu odnesete nezapomenutelné ...

Popis

Prožíjte jedinečný zájezd do severního Polska, který Vám nabídne kombinaci kulturního zážitku, přírodních krás a historie. Tento pečlivě naplánovaný třídenní výlet Vám umožní poznat malebné město Gdaňsk, navštívit krásy Helské kosy s možnosti koupání a prozkoumat majestátní hrad Malbork. Věříme, že si z tohoto výletu odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.

Program

1. den – odjezd z Prahy v 22:00
2. den – příjezd do Gdaňsku kolem 9:00, odjezd lodí na Hel, večer příjezd na ubytování
Poloostrov Hel je 35kilometrová „kosa“ vytvořená mořským proudem. Je to písečná oblast pokrytá stromy s možností koupání. Ulice Wiejska, je hlavní promenádou, najdete na ní radnici a dřevěný rybářský dům z poloviny 19. století. Prohlédnout si můžeme rybářský přístav, přírodní rezervaci Helské duny nebo například Fokarium, které je součástí výzkumného a vývojového zařízení. Jde o centrum, díky kterému budou tuleni v budoucnu obývat jižní část Baletského moře.

3. den – procházka městem (průvodce) Gdaňsk, návštěva hradu Malbork (při cestě zpět), odjezd z Malborku do Prahy ve večerních hodinách.
Gdaňsk, je město na pobřeží Baltského moře u Gdaňského zálivu. Mezi nejvýznamnější památkyhHlavního města patří Radnice Hlavního Města, Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - gotický cihlový kostel, který je jeden z největších cihlových kostelů na světě. Artušův dvůr, Neptunova kašna, kostel sv. Kateřiny, Zlatý dům, Radnice Starého Města, Velký Mlýn, Katovna s vězeňskou věží.
Křižácký hrad Malbork je dominantou okresního města Malbork ležícího na severu Polska v Pomořském vojvodství. Obranná pevnost postavená v gotickém stylu zaujímá plochu více než 250 000 m². Skládá se ze tří částí: Podzámčí, Středního Hradu a Vyššího Hradu. Je to největší gotická stavba na světě a současně také největší hrad postavený z cihel.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou přepravu
 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 49,- Kč / den
 • Vstupenka na hrad 70 PLN
 • Přejezd lodí - 85 zl jedním směrem a 140 zl zpáteční lístek
 • Fokarium – 20 PLN

Nástup / Výstup

PRAHA – 22:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC 

MLADÁ BOLESLAV - 22:45

LIBEREC – 23:45

O destinaci Polsko

Ještě před několika lety se jezdilo do Polska především na nákupy. K současným polským hitům patří především Krakow, solný důl Wieliczka, Wroclaw, anebo Osvětim, která dává návštěvníkům nahlédnout do ponurého osudu mnoha Židů. V Polsku se ovšem nachází spousta jiných míst, která stojí za návštěvu.

Uznejte sami, kdo by nechtěl navštívit například město, jehož dominantu tvoří ufo? Tímto městem jsou Katovice, které jsou cílem turistů především díky industriální historii a památkám. Dříve tu fungovalo patnáct dolů, v dnešní době tu najdeme pouhé čtyři. V místech, kde se dříve nacházel Důl Katovice, byla v sedmdesátých letech minulého století vybudována multikulturní hala Spodek, která svým tvarem připomíná létající talíř a návštěvníky okouzlí především v nočních hodinách díky fascinujícímu osvětlení. Jeho prostory jsou využívány k pořádání koncertů, sportovních a jiných kulturních akcí.

Další pozoruhodnou budovou je Mrakodrap, postavený ve 20. letech minulého století jako první výšková budova v Polsku. Jedná se o památník slezských povstalců tvořen třemi křídly, které symbolizují povstání z roku 1919, 1920, a 1921. Zajímavé je taktéž Slezské muzeum, jehož většina prostorů se nachází pod zemí v prostorách bývalého dolu Varšava. Ve městě najdete rovněž muzeum nejmenších knížek světa Zikmunda Śkockého a v něm knížky psané na zrníčku máku. Při návštěvě města byste neměli zapomenout taktéž na nějakou místní specialitu. Jednou z nich je Rolada Šlonsko, což je roláda z hovězího masa, podávaná s bramborovými knedlíky a červeným zelím. Milovníky ryb jistě potěší Hekele, sleďový salát s vejci, okurkami, pepřem a hořčicí.

V hlavním městě Varšava žilo do doby holocaustu hned po městě New York nejvíce židů, jejichž kořeny spadají do roku 960. Nacházela se tu velká synagoga, která rovněž patřila k největším na celém světě. Nacisty byla zničena roku 1943. Dochovala se však novorománská synagoga z přelomu 19. a 20.stol, která je nejvýznamnějším místem židovských setkání. Kromě kulturních akcí se tu konají taktéž rituální koupele v lázních. Co se týče židovské tématiky, najdete tu taktéž muzeum dějin polských židů. Výstava je věnována informací, jak se židé zasloužili na obohacování polské kultury, vědy i ekonomiky. Varšava má však co nabídnout také z hlediska architektury. Za zmínku nepochybně stojí klasicistní palác Lazienki postavený na umělém jezeře rozdělujícího na dvě části. V hlavní části paláce stojí rotunda s Rubensovými a Rembrandtovými díly. Polsko je silně nábožensky založené, proto v každém městě najdete několik kostelů, které se neustále těší hojné návštěvnosti věřících. Na zpověď tu stojí fronty celé hodiny.

V absurdním dramatu Alfreda Jarryho Král Ubu se na konci setkáváme se větou: „ Nejlepší je Polsko, protože kdyby nebylo Polska, nebylo by Poláků“. O Polácích se říká, že je to hrdý a samostatný národ, který si však umí více užívat života, než například my Češi. Udělejte si čas a vydejte se poznat náš sousední národ, o kterém toho příliš mnoho nevíme.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.