"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Thajsko a Malajsie (jižní trasa)

Popis

Při této plavbě se dostanete do skrytého rohu Orientu, ráje dobrodružných cestovatelů za poklady jako jsou nedotčené pláže a krásné krajiny, jako ze snu. Malé přístavy a spousta ostrůvků, které působí jako tečky n Andamanském moři podél západního pobřeží Thajska a Malajsie, jež kdysi sloužily jako zastávky pro obchodníky z Indie, Indonésie, Číny, Barmy, Arábie a Evropy. Takže vás zde nepřekvapí chrámy, které se podobají těm čínským, nebo dřevěné lodičky jako z Portugalska. Potkáte se s přátelskými místními lidmi a budete objevovat křišťálově čistou vodu s rozmanitostí korálů a mořského života.

Naše okružní plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné kontinentální kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Phuket (Patong Bay) - Ko Butang/Ko Adang - Penang (Malajsie) - Ko Adang - Ko Rok Nok - Phang Nga Bay - Ko Hong - ostrov Similan/Ko Miang - Phuket (Patong Bay)

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Star Clipper
Doslova zářící hvězdy na moři: Star Clipper a Star Flyer jsou hbité jako vítr a elegantní jako labutě. Tyto moderní plachetnice hrdě brázdí moře a oceány v duchu staleté tradice. Tyto moderní lodě nabízí luxus a ten nejvyšší komfort. Obě jsou zhruba 110 metrů dlouhé a nabízí dostatek místa až pro 170 pasažérů.
Život na palubě je uvolněný, stejně, jako byste cestovali na soukromé jachtě. Na těchto lodích se nebudete cítit ničím omezení. Každá loď nabízí prostorné kajuty a rozsáhlé paluby, kde mimo jiné najdete také dva bazény, najdete zde tak více prostorů, než na jakékoliv jiné výletní lodi.

Designem připomínají slavné éry plachetnic. Naleznete zde starožitné tisky a obrazy, které potěší vaše oko. Obě lodě jsou vybaveny venkovním posezením a stolováním, naleznete zde také vnější Tropical a vnitřní Piano Bar, knihovnu a lounge.

S našim šéfkuchařem zažijete nádherné kulinářské dobrodružství zahrnující mezinárodní menu z potravin ze vzdálených koutů světa. Celkem 72 členů posádky se pak bude starat o vaší bezpečnost, pohodlí a relax během celé doby plavby.

Kajuta kategorie OWNER (clipper paluba)
Luxusní velká kajuta s manželskou postelí, posezením, minibarem a vlastní mramorovou vanou s vířivkou. To nejlepší, co na lodi můžete zažít.

Kajuta kategorie 1 (hlavní a sluneční paluba)

Deluxe kajuta s dvoulůžkem, minibarem, vlastní mramorovou koupelnou s vířivkou.

Kajuta kategorie 2 (clipper paluba)
Větší vnější kajuta s dvěma lůžky či manželskou postelí, vlastní mramorová koupelna. Třetí lůžko k dispozici na vyžádání.

Kajuta kategorie 3 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní mramorová koupelna.

Kajuta kategorie 4 (spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní mramorová koupelna.

Kajuta kategorie 5 (clipper a spodní paluba)

Vnější a vnitřní kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní mramorová koupelna.

Kajuta kategorie 6 (spodní paluba)
Vnitřní kajuta s poschoďovou postelí a vlastní koupelnou.

* Všechny kajuty jsou vybaveny TV, DVD přehrávačem, telefonem, individuálně ovládanou klimatizací, soukromým trezorem, fénem, večerním turn-down servisem a zásuvkou 110 V. Kajuty se liší velikostí a uspořádáním. Na přání je možné zaslat plánek s uspořádáním jednotlivých kajut.

Program

1 DEN (SOBOTA): Phuket, který je největším thajským ostrovem, se nachází v Andamanském moři a je spojen s pevninou mostem. Krajina je pokrytá kopci se zelení, kaučukovými plantážemi, kokosovými háji a spoustou velkolepých pláží. Phuket je prázdninovým rájem patongské oblasti s rušným nočním životem, obchody, restauracemi a bary a je kontrastem zbytku ostrova s přirozenou krásou a kulturou.

2 DEN (NEDĚLE): Další zastávkou bude ostrov Ko Butang nebo Ko Adang. Tyto ostrovy leží v blízkosti malajského ostrova Langkawi a vyznačují se tyčícími se skalními útvary a krásnými plážemi. Nachází se zde křišťálově čisté moře s bohatým podmořským životem, vhodné pro šnorchlování a potápění nebo jen k relaxačnímu koupání.

3 DEN (PONDĚLÍ):
Dnes poplujeme do Penang v Malajsii, tzv. „Perla Orientu“ ležící severozápadně od malajského pobřeží, která je spojena s pevninou jedním z nejdelších mostů na světě. Hlavní město Georgetown je ovlivněno směsí cizích komunit a nachází se v něm komplex Komtar, složený z 65 mrakodrapů, obchodních domů, restaurací, divadel a squashových kurtů. Na ostrově se nachází také jeden z nejkrásnějších buddhistických chrámů v jihovýchodní Asii Kek Lok Si Temple a je tak naprostým kontrastem rušnému Georgetownu.

4 DEN (ÚTERÝ): Skupina ostrovů Butang je položená nejjihozápadněji ze všech thajských ostrovů a jsou chráněny národním parkem Ko Tarutao. Toto souostroví s 61 ostrůvky je „co by kamenem dohodil“ od malajské hranice a jsou daleko od běžně navštěvovaných míst turisty. Jediné obydlí na ostrově Ko Adang patří správě parku, protože sem mnoho návštěvníků nezavítá. Nedotčené pláže a opuštěné zátoky si tak můžete vychutnat téměř sami.

5 DEN (STŘEDA): Nyní se vydáme na ostrov Ko Rok Nok, jeden z 15 ostrovů, které tvoří skupinu Lanta, nachází se jen kousek od východního pobřeží Thajska a jsou součástí národního mořského parku.

6 DEN (ČTVRTEK): Navštívíme oblast Phang Nga Bay, kde se nachází hory rostoucí z moře tvořící jedny z nejúchvatnějších scenérií v celém Thajsku. Ostrovy v této oblasti mají nádherné bílé písčité pláže a překrásné korálové útesy. Poté poplujeme do Ko Hong, který je součástí stejnojmenného souostroví a je pojmenován podle jeho velké vnitřní laguny. Jedná se o jednu z nejhezčích zátok v této oblasti, kde se nachází obrovské monolitické skály, které poskytují stín po celý den na krásných bílých křemičitých písčitýh plážích.

7 DEN (PÁTEK): Similanské ostrovy, nazývané také „devět ostrovů“. Nachází se v Andamanském moři na severu ostrova Phuket a jsou světově proslulé mezi potápěčskými nadšenci. Similanské ostrovy jsou úžasné pro své krásné scenérie jako vystřižené z vašich snů o tropickém ráji.

8 DEN (SOBOTA): Návrat zpět do Phuketu (Paton Bay) a během dopoledne vylodění.

Cena zahrnuje

 • Ubytování a plavbu na lodi ve vybrané kajutě 7 nocí/osoba
 • Stravování ve formě plné penze (včetně čaje, kávy a vody k jídlu)
 • Program na lodi a kapitánskou večeři
 • Využití sportovního vybavení (mimo potápěčského vybavení)

Cena nezahrnuje

 • Dopravu a transfery
 • Nápoje
 • Exkurze
 • Spropitné pro posádku
 • Cestovní pojištění

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.