Odjezdová místa

Popis

Vydejte se s námi za poznáním překrásné severské přírody v našem osmidenním poznávacím zájezdu do Norska s návštěvou Kodaně a Goteborgu. Kromě návštěvy hlavního města Osla se podíváme do norských národních parků, ledovci Briksdalsbreen nebo k nejkrásnějšímu norskému fjordu.

Program

1.den: Krátce po poledni odjezd z Prahy. Transfer přes Německo a Dánsko do Švédského Goteborgu.

2.den: Prohlídka Goteborgu – centrum města, rybí tržnice Feskekorka, skaliska Saltholmen, Universeum a zábavní park Liseberg.

3.den: Ranní zastávka u řeky Mjosa, procházka a přejezd do Lillehammeru. Prohlídka skanzenu Maihaugen a místních skokanských můstků. Odpoledne odjezd do blízkosti NP Rondane.

4.den: Turistický den s pěšími túry po NP Rondane a Romsdalen. Vpodvečer příjezd do městečka Stryn.

5.den: V dopoledních hodinách příjezd k jednomu z nejznámějších ledovců v Norsku Briksdalsbreenu. Odpoledne se přesuneme k jednomu z nejslavnějších norských fjordů Geirangerfjord.

6. Přejezd do hlavního města Norska Osla, prohlídka města – Frogner Park obklopený sochami Gustava Vigelanda, Radnici se zvonkohrou, Královský palác, Dóm, hrad Akerhus a osloský přístav. V podvečerních hodinách transfer směrem ke Kodani. Nocleh poblíž Goteborgu.

7.den: Ráno odjezd z Goteborgu do Kodaně. Prohlídka města, Malá mořská víla, kanál Nyhavn, projížďka lodičkami. Večer odjezd do Prahy.

8.den: Návrat do Prahy v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou dopravu
 • Ubytování se snídaní
 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • MHD, trajekt 25€
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj
 • Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA –  19:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
ÚSTÍ NAD LABEM – 20:30 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Norsko, země plná úchvatných přírodních pokladů v podobě dech beroucích fjordů, rozlehlých hornatých oblastí a bezpočtu malých ostrovů a ostrůvků lemujících její západní pobřeží. Kdo z nás nezatoužil se tam jednou podívat...

Skandinávský stát je dnes vyhledávaný především kvůli své charakteristické krajině. Panenská příroda s rozlehlými lesy a loukami vybízí každého k turistice. Celé dny se tu můžete jen tak toulat norskou krajinou a nenarazíte skoro na žádnou známku civilizace. Pokud máte rádi hory, tak si čas můžete zkrátit výstupem na jeden z tisíce vrcholů a hodiny se kochat krásnou okolní scenérií. Stejně tak můžete zkusit své štěstí v lovu ryb nebo se svést na raftu. Dokonalým zážitkem jistě bude výlet na trajektu, který vám ukáže nepopsatelnou nádheru tamních fjordů. Země, kde slunce skoro nezapadá, láká i na bohatou faunu. Potkat se tu můžete se soby, losy, liškami nebo pižmoni. Pokud budete mít štěstí, můžete z trajektu spatřit i kosatky.

Co jsou to vlastně ty vyhlášené fjordy?
Fjord je pozůstatek z doby ledové, kdy ledovcová činnost vytvořila dlouhé a úzké mořské zálivy. Ty vznikaly v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů vlivem tlaků postupujících ledovců.

Mořské pobřeží se táhne kolem Norska více jak 2 500km. Je to prostě země zcela jiných měřítek. Například z hlavního města Osla putujete na sever skoro tak daleko jako z Prahy do Říma. Cestování je tak každodenní součástí běžného života. Pro turisty je v Norsku samotná cesta touto zemí stejně úchvatná jako její cíl. nejlépe se všude dostanete vlaky, kvalitními autobusy a trajekty, které hlavně na západě země fungují stejně jako naše MHD.

V Norsku se můžete těšit nejen na přírodu, ale i velmi srdečné a vřelé obyvatele tohoto státu. Na první pohled se vám mohou zdát chladní a odtažití. Když se s nimi ale dáte do řeči, překvapí vás jejich přátelská povaha i ochota pomoci. Norové vás mohou překvapit i bohatou kulturou a pestrou historií, která je naučila nespoléhat na náhodu. Jedná se o velmi praktické a plánující lidi, kteří dbají na ekologii a ochranu přírody stejně jako na kvalitu života. Z tohoto důvodu mají například velmi dobře propracovaný sociální systém podporující mladé Nory neodcházet do velkých měst a začít svůj život s podporou i na méně osídleném severu Norska.

Norská kuchyně vychází z přírody a jejího rázu. Vzhledem ke způsobu života a ne příliš příznivému počasí, tedy jiným možnostem zemědělství, je většina potravin uchovávána sušením a nebo nakládáním do soli, např. sušené a solené ryby, uzené maso, plochý chléb nebo sýr Gammalost. Norská kuchyně kladně opravdu velký důraz na využívání  ryb, především se jedná o lososy, tresky, makrely, sledě. K dostání je stále i velrybí maso. 
Oblíbená je tu i zvěřina, jako sob, los, zajíc, kachna. Norové jedí převážně studená jídla. Jediným teplým jídlem bývá večeře. Velké oblibě se zde těší obložené chlebíčky s s garnáty, masem, salátem a majonézou. Ideálně si ladí s norským sýrem charakteristické hnědé až karamelové barvy.

Pokud si chcete vychutnat k jídlu skleničku, tak se připravte, že cena je dost vysoká. Alkohol se v běžném obchodě kromě piva prodejného do 18:00 koupit nedá. Pro víno si tak musíte to baru, restaurace nebo specializované prodejny.

Ceny jsou v Norsku mnohdy i 2,5x vyšší než v České republice. Ta krása kolem za to ale opravdu stojí!Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.