Odjezdová místa

Popis

Bergen, vstupní brána do světa norských fjorů. Pokud chcete poznat Norsko ze všech jeho úhlů, vydejte se s námi na tento několikadenní výlet, který vám představí přírodní krásy této severské země stejně jako každodenní městský život. Dokonalému zážitku nebude chybět ani plavba po proslulých norských fjordech, jízda vlakem do Flamu nebo návštěva skanzenu ukazujícího nám tradiční způsob života v drsné norské krajině.

Program

1.den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách. Po příletu přesun MHD na ubytování. Osobní volno na nákup potravin a odpočinek. Po dohodě s průvodcem večerní procházka městem.

2.den: Po snídani prohlídka města Bergen, která nám zabere celý den. Zastavíme se v Bryggenu, nejstarší části města, kde se nachází staré dřevěné domy jakoby přilepené k sobě. Dojdeme k pevnosti Bergenhus s královským sídlem Haakonshallen. Odpoledne nás čeká výstup na Stoltzekleiven se zastávkou na vyhlídce Sandvikspilen, odkud se nám naskytne dokonalý výhled na celé město i okolí. Na vyhlídce Fløyen následuje rozchod. Osobní volno a individuální přesun na hotel.

3.den: Po snídani se vydáme vlakem do Flam. Jedná se o světový unikát, jelikož se jedná o dráhu s nejprudším stoupáním na světě, přesně do výšky 865mnm. Čeká nás 20 km s 20 tunely po cestě. Z klasického vlaku přestoupíme v Myrdal do horského vláčku a pokračujeme do městečka Flam, ležícího na konci malebného fjordu Aurlandsfjord. Následuje osobní volno. Do Bergenu se vrátíme po moři, kolem norských fjordů. Plava nám zabere 5h. Večer individuální volno.

4.den: Výlet vlakem do města Voss nebo individuální volno. Voss nám nabídne pohled do dřívějšího způsobu života v Norsku, a to díky folklórnímu muzeu, které se v něm nachází. Milovníci přírody a turistiky si také přijdou na své. Okolí je jako dělané pro příjemnou pěší turistiku. Za zmínku stojí i kostel Vangskyrkja, stojící od 11. století. Návrat do Bergenu v odpoledních hodinách. Individuální volno.

5.den: Osobní volno. Během dne setkání s průvodcem a odjezd na letiště. Přílet do ČR v odpoledních hodinách.

POZORŇUJEME, ŽE ČASOVÝ HARMONOGRAM VČETNĚ ORGANIZACE FAKULTATIVNÍHO VÝLETU SE MŮŽE ZMĚNIT, A TO V NÁVAZNOSTI NA OKOLNOSTI BRÁNÍCÍ DODRŽENÍ PŮVODNĚ UVEŘEJNĚNÉHO OBSAHU ZÁJEZDU (počasí, doprava atd.). O změně itineráře je klienti informován do týdne před plánovaným odletem, a to emailem.

Plánovaný odlet může být posunut na kteroukoli denní dobu vzhledem k naplnění kapacity zájezdu (ranní slot místo odpoledního atd.).

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu do / z destinace
 • Kabinové zavazadlo dle podmínek dopravce (zavazadlo k odbavení za poplatek - k vyžádání u CK - orientační cena 1.000,- 20kg jeden směr)
 • Ubytování na příslušný počet nocí se snídaní / pobytová taxa hrazena extra na místě 25NOK / DEN
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Trajekt – Plavba po Fjordech 900 NOK
 • Jízdenka do Vossevangen 250 NOK
 • Lanovka Bergen 50NOK / ZPÁTEČNÍ 95 NOK
 • Kapesné doporučujeme cca 2000 NOK
 • Cestovní pojištění
 • Letištní transfer 250 NOK

Nástup / Výstup

Praha - Letiště Václava Havla - čas odletu je dán v pokynech na cestu do týdne před plánovaným odletem. Primárně se jedná o dopolední odlety.

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.


Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 12 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.
V případě nenaplnění minimální kapacity bude zájezd zajištěn bez průvodce individuálně. Nebo bude dána náhrada v nejbližším možném termínu nebo alternativa v podobě zájezdu autokarem.

O destinaci

Norsko, země plná úchvatných přírodních pokladů v podobě dech beroucích fjordů, rozlehlých hornatých oblastí a bezpočtu malých ostrovů a ostrůvků lemujících její západní pobřeží. Kdo z nás nezatoužil se tam jednou podívat...

Skandinávský stát je dnes vyhledávaný především kvůli své charakteristické krajině. Panenská příroda s rozlehlými lesy a loukami vybízí každého k turistice. Celé dny se tu můžete jen tak toulat norskou krajinou a nenarazíte skoro na žádnou známku civilizace. Pokud máte rádi hory, tak si čas můžete zkrátit výstupem na jeden z tisíce vrcholů a hodiny se kochat krásnou okolní scenérií. Stejně tak můžete zkusit své štěstí v lovu ryb nebo se svést na raftu. Dokonalým zážitkem jistě bude výlet na trajektu, který vám ukáže nepopsatelnou nádheru tamních fjordů. Země, kde slunce skoro nezapadá, láká i na bohatou faunu. Potkat se tu můžete se soby, losy, liškami nebo pižmoni. Pokud budete mít štěstí, můžete z trajektu spatřit i kosatky.

Co jsou to vlastně ty vyhlášené fjordy?
Fjord je pozůstatek z doby ledové, kdy ledovcová činnost vytvořila dlouhé a úzké mořské zálivy. Ty vznikaly v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů vlivem tlaků postupujících ledovců.

Mořské pobřeží se táhne kolem Norska více jak 2 500km. Je to prostě země zcela jiných měřítek. Například z hlavního města Osla putujete na sever skoro tak daleko jako z Prahy do Říma. Cestování je tak každodenní součástí běžného života. Pro turisty je v Norsku samotná cesta touto zemí stejně úchvatná jako její cíl. nejlépe se všude dostanete vlaky, kvalitními autobusy a trajekty, které hlavně na západě země fungují stejně jako naše MHD.

V Norsku se můžete těšit nejen na přírodu, ale i velmi srdečné a vřelé obyvatele tohoto státu. Na první pohled se vám mohou zdát chladní a odtažití. Když se s nimi ale dáte do řeči, překvapí vás jejich přátelská povaha i ochota pomoci. Norové vás mohou překvapit i bohatou kulturou a pestrou historií, která je naučila nespoléhat na náhodu. Jedná se o velmi praktické a plánující lidi, kteří dbají na ekologii a ochranu přírody stejně jako na kvalitu života. Z tohoto důvodu mají například velmi dobře propracovaný sociální systém podporující mladé Nory neodcházet do velkých měst a začít svůj život s podporou i na méně osídleném severu Norska.

Norská kuchyně vychází z přírody a jejího rázu. Vzhledem ke způsobu života a ne příliš příznivému počasí, tedy jiným možnostem zemědělství, je většina potravin uchovávána sušením a nebo nakládáním do soli, např. sušené a solené ryby, uzené maso, plochý chléb nebo sýr Gammalost. Norská kuchyně kladně opravdu velký důraz na využívání  ryb, především se jedná o lososy, tresky, makrely, sledě. K dostání je stále i velrybí maso. 
Oblíbená je tu i zvěřina, jako sob, los, zajíc, kachna. Norové jedí převážně studená jídla. Jediným teplým jídlem bývá večeře. Velké oblibě se zde těší obložené chlebíčky s s garnáty, masem, salátem a majonézou. Ideálně si ladí s norským sýrem charakteristické hnědé až karamelové barvy.

Pokud si chcete vychutnat k jídlu skleničku, tak se připravte, že cena je dost vysoká. Alkohol se v běžném obchodě kromě piva prodejného do 18:00 koupit nedá. Pro víno si tak musíte to baru, restaurace nebo specializované prodejny.

Ceny jsou v Norsku mnohdy i 2,5x vyšší než v České republice. Ta krása kolem za to ale opravdu stojí!Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.