Zámek Neuschwanstein a wellness

od 1 590 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Vítejte ve světě, kde se skutečnost prolíná s pohádkou a historie ožívá před očima. Víte, co mají společného zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau, jezero Alpsee a termální lázně Kristal Therme? Jeden den strávený s Vega Tour. Proto pojeďte s námi na zájezd, který vám umožní stát se pánem svého času a prožít jeden den plný dobrodružství. Okolí ...

Popis

Vítejte ve světě, kde se skutečnost prolíná s pohádkou a historie ožívá před očima. Víte, co mají společného zámky Neuschwanstein a Hohenschwangau, jezero Alpsee a termální lázně Kristal Therme? Jeden den strávený s Vega Tour. Proto pojeďte s námi na zájezd, který vám umožní stát se pánem svého času a prožít jeden den plný dobrodružství. Okolí zámku Neuschwanstein vám nabízí nespočet atraktivit. Kde jinde byste hledali místo, kde jsou dva úchvatné zámky, romantické jezero Alpsee a termální lázně Kristal Therme. Celý den můžete strávit dle svých časových představ a nikdo vás nebude omezovat, že už se jde jinam.

Program

Odjezd chvíli po půlnoci z Prahy. V ranních hodinách je plánovaný příjezd (dle dopravní situace) do malebného prostředí Bavorských Alp, kde se nachází zámky Neuschwanstein i Hohenschwangau. V této lokalitě strávíte celý den. Můžete zde obdivovat překrásný panoramatický zámek Neuschwanstein, který se stal předlohou ikonickému zámku od Walt Disneyho. Počítejte s procházkou od parkoviště na nádvoří zámku – cca 2 km, případně můžete použít zdejší speciální autobusovou linku (jízdné do cca 5 €). Poblíž jezera Alpsee se nachází druhý zámek Hohenschwangau, který vás také zajisté okouzlí. Pokud byste si chtěli rozšířit znalosti z historie, navštivte Muzeum bavorských králů, které se nachází u samotného břehu jezera. V případě, že patříte mezi milovníky přírody a máte rádi procházky, můžete se projít podél jezera a nechat se unášet krásami okolí. Naopak pokud vás zláká relaxace a budete se chtít rozmazlovat, můžete příjemnou procházkou dojít do nedalekých termálních lázní Kristal Therme. Lázně nabízí vstup na 2, 4 anebo více hodin. Záležet bude jen na vašem výběru, kolik času zde budete chtít strávit. Výhodou tohoto zájezdu je, že si můžete sami naplánovat, co je pro vás prioritou a nebudete limitováni časem na konkrétní památku. Jediné, co vás bude časově omezovat je odjezd autobusem, který je plánovaný na pozdní odpoledne/podvečer (dle povinné pauzy řidičů; o čase vás bude informovat technický průvodce v autobusu). Ale jak a kde strávíte den, už bude záležet jen a jen na vás a budete pánem svého času. Návrat zpět do ČR je plánovaný s příjezdem do Prahy kolem půlnoci na Hlavní nádraží.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu

• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

• Průvodce znalého destinace (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19–49 Kč / den

 • Vstupné na zámek Neuschwanstein 18 € + 2,50 € poplatek za rezervaci (viz. oficiální webové stránky zámku)

 • Vstupné na zámek Hohenschwangau 21 € + 2,50 € poplatek za rezervaci (viz. oficiální webové stránky zámku)

 • Vstupné do wellness centra Kristal Therme 34,5 € / 4 hodiny
 • Speciální autobusová linka od parkoviště k zámku Neuschwanstein - jízdné cca 5 €

  Doporučujeme všem zájemcům objednat si vstupenky dopředu.

Nástup / Výstup

PRAHA – 00:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN – 01:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 01:45 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE
ROZVADOV – 03:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Německo

Spolková republika Německo se dělí na 16 spolkových zemí, z nichž nejvíce turisticky navštěvovanou je Bavorsko, které je ze všech zemí největší a velmi bohaté co se týče ekonomiky v rámci Německa, ale taktéž přírodních a historických krás.

Většinu území tvoří kopcovitý ráz, z něhož se vypínají mohutné hory. Najdete tu rušná Alpská lyžařská střediska jako Garmisch – Partenkirchen, a nachází se tu dokonce i největší německá hora Zugspitze. K dalším přírodním lákadlům patří bezpochyby národní park Berchtesgaden s proslulým Orlím hnízdem, pevností nacházející se ve výšce 1834 m.n.m, kterou dostal Adolf Hitler k 50. narozeninám. Kromě toho tu najdete překrásné ledovcové jezero Königsee a majestátní horu Watzmann, která pro horolezce představuje opravdovou výzvu. Podle legendy v této zemi vládl krutý král Watzmann, kterého jednoho dne s celou jeho rodinou proklela jedna pastýřka a na základě kletby se všichni proměnili v kámen, takže díky tomu vznikl nejvyšší vrchol Watzmann, vedlejší vrchol Watzfrau a několik dalších menších vrcholů.

Bavorsko je taktéž zemí piva, o čemž svědčí i proslulá pivní akce Octoberfest, která se koná koncem září v Mnichově. K pivu neuškodí něco dobrého zakousnout. Labužnici jistě nepohrdnou lahodnou klobásou, kterých najdete v Bavorsku hned několik druhů. Například bílá mnichovská klobása údajně vznikla roku 1857 a to úplnou náhodou, že hostinský naplnil světlou telecí hmotu do silnějších vepřových střívek. Tyto klobásky se konzumují se sladkou hořčicí, preclíky a bavorským pivem. Když se přesuneme o necelých 200 km dále, dojedeme do Norimberku. I zde patří k místím delikatesám klobásky, avšak o něco menší, než je tomu v Mnichově. Norimberské váží 25 gramů, měří 9 cm a užívají ochrany Evropské unie jako regionální specialita, kterou si můžete dát ve stánku, ale taktéž v restaurací se zelím nebo bramborovým salátem. A proč jsou klobásky takto malé? Jedna z legend praví, že byly protahovány klíčovou dírkou, aby mohly nasytit hladové pocestné, kteří zůstali v noci před městskou bránou. Stejným způsobem se krmili i lidé ve věznici.

Návštěva Norimberku je vhodný typ pro rodiny s dětmi, neboť se tu na rozloze 63 ha nachází překrásná Zoo, jehož součástí je i delfinárium. Během jednoho dne zde můžete shlédnout až tři delfíní přehlídky. Dále můžete navštívit muzeum hraček, které se skládá ze tří podlaží, kde naleznete hračky od dob antických až po dnešek. Právě v Norimberku se každoročně pořádají mezinárodní hračkářské trhy, kde se představí známé světové značky, velké obchodní řetězce, ale taktéž úplní nováčci. Asi 15 km odtud se nachází zábavní park Playmobil Fun Park, kde ožívají oblíbené figurky Playmobil, ale nejen to. Těšit se můžete na rytířský hrad, zámek pro princezny, velké jezero s pirátskou lodí, westernové městečko s ukrytým zlatem, dinosauří šplhající park a další. Výhodou je, že na rozdíl od jiných zábavních parků se areálem neline hlasitá hudba, žádné davy lidí a žádné fronty na atrakce.

Německo je taktéž mekou automobilismu a techniky. Najdete tu několik muzeí, například v Mnichově muzeum BMW, ve Stuttgartu muzeum Porsche a Mercedes-Benz. Za návštěvu stojí taktéž Drážďany se svoji manufakturou Volkswagen nebo dopravním muzeem, kde se od května 2018 chystá zcela výjimečná výstava o vztahu německé společnosti k automobilům. Za návštěvu stojí taktéž technické muzeum ve Speyeru, kde si můžete prohlédnout veterány, motorky letadla nebo historické hasičské vozy. Další pozoruhodné technické muzeum se nachází v Sinsheimu, kde ve sbírce najdete například původní Concorde společnosti Air France.

Ačkoli se nyní může zdát, že Německo je díky technice, pivu a klobásám spíše zemí vhodnou pro pány, není tomu tak. Na své si přijdou i dámy a to především milovnice nákupů, neboť německé nákupní galerie nabízí časté slevy, kvalitní zboží a velmi široký výběr. Proto neváhejte a vydejte se s celou rodinou k sousedům do Německa.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.