Europa Park - den plný zábavy

First Minute od 1 390 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava

Europa Park je zábavní park ležící ve městě Rust v Německu nedaleko hranic s Francií. Je to druhý nejnavštěvovanější park Evropy hned po pařížském Disneylandu.
Tematicky je rozdělený do 13 částí podle různých zemí: Německa, Francie, Španělska, Portugalska, Itálie, Rakouska, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí, Islandu, Řecka a Ruska.
Park má velmi ...

Popis

Europa Park je zábavní park ležící ve městě Rust v Německu nedaleko hranic s Francií. Je to druhý nejnavštěvovanější park Evropy hned po pařížském Disneylandu.
Tematicky je rozdělený do 13 částí podle různých zemí: Německa, Francie, Španělska, Portugalska, Itálie, Rakouska, Švýcarska, Rakouska, Nizozemí, Islandu, Řecka a Ruska.
Park má velmi velkou rozlohu, zdlouhavých přechodů se ale bát nemusíte. Lze se zde přepravovat vláčky nebo místní nadzemkou.
V parku se můžete těšit na spoustu atrakcí, pojďme si představit některé z těch nejznámějších:

Arthur – zavěšená horská dráha na motivy filmu Arthur a Minimojové. Jde o jednu z nejnovějších atrakcí v parku. Postavena byla v roce 2014.
Poseidon – skvělá kombinace horské a vodní dráhy, která vás rozhodně nenechá suché.
Blue Fire – divoká jízda na horské dráze, za kterou necháme promluvit dvě věci: zrychlení 0-100 km/h za 2,5 sekundy a zažijete také přetížení 3,8G.
Euro Mir – unikátní jízda na horské dráze umístěné mezi skleněnými mrakodrapy.
Eurosat – jízda na horské dráze rychlostí až 60 km/h v naprosté tmě!
Silverstar – nejvyšší horská dráha Evropy s rychlostí až 130 km/h.
Woodan – dřevěná horská dráha, která je druhou nejnovější v parku.
Atlantica Super Splash - další unikátní kombinace horské a vodní dráhy.
Swiss Bob – vzrušující jízda ve vozíčcích uvnitř koryta.
A spousta dalších.

Program

1. Den: Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.
2. Den: Příjezd do parku, celodenní pobyt v zábavním parku. Večer odjezd zpět.
3. Den: Návrat do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Cena zahrnuje

- Přeprava autobusem
- Služby technického průvodce
- 1x palubní zavazadlo a 1x zavazadlo do zavazadlového prostoru

Cena nezahrnuje

- Cestovní a úrazové pojištění
- Vstupenku do Europa Parku 42 euro/osobu

Nástup / Výstup

PRAHA – 00:15 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 01:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 01:45 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 02:45 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

O destinaci

Spolková republika Německo se dělí na 16 spolkových zemí, z nichž nejvíce turisticky navštěvovanou je Bavorsko, které je ze všech zemí největší a velmi bohaté co se týče ekonomiky v rámci Německa, ale taktéž přírodních a historických krás.

Většinu území tvoří kopcovitý ráz, z něhož se vypínají mohutné hory. Najdete tu rušná Alpská lyžařská střediska jako Garmisch – Partenkirchen, a nachází se tu dokonce i největší německá hora Zugspitze. K dalším přírodním lákadlům patří bezpochyby národní park Berchtesgaden s proslulým Orlím hnízdem, pevností nacházející se ve výšce 1834 m.n.m, kterou dostal Adolf Hitler k 50. narozeninám. Kromě toho tu najdete překrásné ledovcové jezero Königsee a majestátní horu Watzmann, která pro horolezce představuje opravdovou výzvu. Podle legendy v této zemi vládl krutý král Watzmann, kterého jednoho dne s celou jeho rodinou proklela jedna pastýřka a na základě kletby se všichni proměnili v kámen, takže díky tomu vznikl nejvyšší vrchol Watzmann, vedlejší vrchol Watzfrau a několik dalších menších vrcholů.

Bavorsko je taktéž zemí piva, o čemž svědčí i proslulá pivní akce Octoberfest, která se koná koncem září v Mnichově. K pivu neuškodí něco dobrého zakousnout. Labužnici jistě nepohrdnou lahodnou klobásou, kterých najdete v Bavorsku hned několik druhů. Například bílá mnichovská klobása údajně vznikla roku 1857 a to úplnou náhodou, že hostinský naplnil světlou telecí hmotu do silnějších vepřových střívek. Tyto klobásky se konzumují se sladkou hořčicí, preclíky a bavorským pivem. Když se přesuneme o necelých 200 km dále, dojedeme do Norimberku. I zde patří k místím delikatesám klobásky, avšak o něco menší, než je tomu v Mnichově. Norimberské váží 25 gramů, měří 9 cm a užívají ochrany Evropské unie jako regionální specialita, kterou si můžete dát ve stánku, ale taktéž v restaurací se zelím nebo bramborovým salátem. A proč jsou klobásky takto malé? Jedna z legend praví, že byly protahovány klíčovou dírkou, aby mohly nasytit hladové pocestné, kteří zůstali v noci před městskou bránou. Stejným způsobem se krmili i lidé ve věznici.

Návštěva Norimberku je vhodný typ pro rodiny s dětmi, neboť se tu na rozloze 63 ha nachází překrásná Zoo, jehož součástí je i delfinárium. Během jednoho dne zde můžete shlédnout až tři delfíní přehlídky. Dále můžete navštívit muzeum hraček, které se skládá ze tří podlaží, kde naleznete hračky od dob antických až po dnešek. Právě v Norimberku se každoročně pořádají mezinárodní hračkářské trhy, kde se představí známé světové značky, velké obchodní řetězce, ale taktéž úplní nováčci. Asi 15 km odtud se nachází zábavní park Playmobil Fun Park, kde ožívají oblíbené figurky Playmobil, ale nejen to. Těšit se můžete na rytířský hrad, zámek pro princezny, velké jezero s pirátskou lodí, westernové městečko s ukrytým zlatem, dinosauří šplhající park a další. Výhodou je, že na rozdíl od jiných zábavních parků se areálem neline hlasitá hudba, žádné davy lidí a žádné fronty na atrakce.

Německo je taktéž mekou automobilismu a techniky. Najdete tu několik muzeí, například v Mnichově muzeum BMW, ve Stuttgartu muzeum Porsche a Mercedes-Benz. Za návštěvu stojí taktéž Drážďany se svoji manufakturou Volkswagen nebo dopravním muzeem, kde se od května 2018 chystá zcela výjimečná výstava o vztahu německé společnosti k automobilům. Za návštěvu stojí taktéž technické muzeum ve Speyeru, kde si můžete prohlédnout veterány, motorky letadla nebo historické hasičské vozy. Další pozoruhodné technické muzeum se nachází v Sinsheimu, kde ve sbírce najdete například původní Concorde společnosti Air France.

Ačkoli se nyní může zdát, že Německo je díky technice, pivu a klobásám spíše zemí vhodnou pro pány, není tomu tak. Na své si přijdou i dámy a to především milovnice nákupů, neboť německé nákupní galerie nabízí časté slevy, kvalitní zboží a velmi široký výběr. Proto neváhejte a vydejte se s celou rodinou k sousedům do Německa.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje během cesty
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou na palubě našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.