Odjezdová místa

Popis

Vydejte se s námi poznat jednu z nejznámějších evropských metropolí, a to opravdu do hloubky. V rámci víkendového zájezdu navštívíme známou Postupim s mnoha památkami a nádherným parkem, ale podíváme se také hlavně do Berlína, metropole, která nikdy nespí.

Náš zájezd bude zároveň součástí berlínské muzejní a galerijní noci, festivalu, který se koná každý rok koncem srpna již od roku 1977. Budete mít možnost navštívit přes 70 muzeí a galerií, které mají zároveň připraveny bohatý program. Zároveň budete mít možnost cestovat speciální městskou dopravou, která je v ceně vstupenky. Detailní informace k programu Muzejní noci vám budeme posílat v odbavení.

Pojeďte s námi poznat Německo, užít si víkend plný kultury, historie a skvělých zážitků.

Program

Den 1: Odjezd v brzkých ranních hodinách. Okolo poledne příjezd do Postupimi (UNESCO). Budete moci navštívit zámek Sanssouci a přilehlý park. Dále můžete navštívit mnoho malebných staveb, které se v parku nacházejí – Neues Palais, čínská čajovna, zámek Charlottenhof a další. Prohlídka centra města („malá“ Braniborská brána, holandská čtvrť, Alexandrowka – ruská čtvrť, a další). V podvečer přejedeme do Berlína s ubytováním v hotelu.

Den 2: Po snídani následuje prohlídka města. Navštívíme pomník holocaustu, Postupimské náměstí, Braniborskou bránu, Check point Charlie, třídu Unter den Linden. Od 15 h začíná festival Muzejní a galerijní noc. Konec festivalu je ve 3 h ráno. Můžete se jít podívat do více než 70 muzeí, galerií a památek. Navštěvovat můžete jednotlivá muzea individuálně. Vstupenka na festival vám slouží jako lístek MHD. Pokud si na individuální prohlídky sami netroufnete, můžete se vydat na doporučenou trasu s naším průvodcem.

Den 3: Po skončení festivalu (cca 3:00) odjezd zpět do ČR a návrat v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse, dopravu
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (1 noc)
 • Vstupenka na festival Muzejní a galerijní noc (obsahuje vstupy do všech muzeí, galerií a památek obsažených v programu a také veřejnou dopravu)
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Profesionálního průvodce znalého destinace

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do muzeí a galerií mimo festival Muzejní a galerijní noci a vše ostatní co není uvedeno v „cena zahrnuje“
 • MHD
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den
 • Příplatek za neobsazené lůžko
 • Pobytovou taxu 3 €
* Doporučená částka na vstupy do ostatních objektů je cca 40 €.

Nástup / Výstup

PRAHA – 5:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
ÚSTÍ NAD LABEM – 6:15 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Německo

Spolková republika Německo se dělí na 16 spolkových zemí, z nichž nejvíce turisticky navštěvovanou je Bavorsko, které je ze všech zemí největší a velmi bohaté co se týče ekonomiky v rámci Německa, ale taktéž přírodních a historických krás.

Většinu území tvoří kopcovitý ráz, z něhož se vypínají mohutné hory. Najdete tu rušná Alpská lyžařská střediska jako Garmisch – Partenkirchen, a nachází se tu dokonce i největší německá hora Zugspitze. K dalším přírodním lákadlům patří bezpochyby národní park Berchtesgaden s proslulým Orlím hnízdem, pevností nacházející se ve výšce 1834 m.n.m, kterou dostal Adolf Hitler k 50. narozeninám. Kromě toho tu najdete překrásné ledovcové jezero Königsee a majestátní horu Watzmann, která pro horolezce představuje opravdovou výzvu. Podle legendy v této zemi vládl krutý král Watzmann, kterého jednoho dne s celou jeho rodinou proklela jedna pastýřka a na základě kletby se všichni proměnili v kámen, takže díky tomu vznikl nejvyšší vrchol Watzmann, vedlejší vrchol Watzfrau a několik dalších menších vrcholů.

Bavorsko je taktéž zemí piva, o čemž svědčí i proslulá pivní akce Octoberfest, která se koná koncem září v Mnichově. K pivu neuškodí něco dobrého zakousnout. Labužnici jistě nepohrdnou lahodnou klobásou, kterých najdete v Bavorsku hned několik druhů. Například bílá mnichovská klobása údajně vznikla roku 1857 a to úplnou náhodou, že hostinský naplnil světlou telecí hmotu do silnějších vepřových střívek. Tyto klobásky se konzumují se sladkou hořčicí, preclíky a bavorským pivem. Když se přesuneme o necelých 200 km dále, dojedeme do Norimberku. I zde patří k místím delikatesám klobásky, avšak o něco menší, než je tomu v Mnichově. Norimberské váží 25 gramů, měří 9 cm a užívají ochrany Evropské unie jako regionální specialita, kterou si můžete dát ve stánku, ale taktéž v restaurací se zelím nebo bramborovým salátem. A proč jsou klobásky takto malé? Jedna z legend praví, že byly protahovány klíčovou dírkou, aby mohly nasytit hladové pocestné, kteří zůstali v noci před městskou bránou. Stejným způsobem se krmili i lidé ve věznici.

Návštěva Norimberku je vhodný typ pro rodiny s dětmi, neboť se tu na rozloze 63 ha nachází překrásná Zoo, jehož součástí je i delfinárium. Během jednoho dne zde můžete shlédnout až tři delfíní přehlídky. Dále můžete navštívit muzeum hraček, které se skládá ze tří podlaží, kde naleznete hračky od dob antických až po dnešek. Právě v Norimberku se každoročně pořádají mezinárodní hračkářské trhy, kde se představí známé světové značky, velké obchodní řetězce, ale taktéž úplní nováčci. Asi 15 km odtud se nachází zábavní park Playmobil Fun Park, kde ožívají oblíbené figurky Playmobil, ale nejen to. Těšit se můžete na rytířský hrad, zámek pro princezny, velké jezero s pirátskou lodí, westernové městečko s ukrytým zlatem, dinosauří šplhající park a další. Výhodou je, že na rozdíl od jiných zábavních parků se areálem neline hlasitá hudba, žádné davy lidí a žádné fronty na atrakce.

Německo je taktéž mekou automobilismu a techniky. Najdete tu několik muzeí, například v Mnichově muzeum BMW, ve Stuttgartu muzeum Porsche a Mercedes-Benz. Za návštěvu stojí taktéž Drážďany se svoji manufakturou Volkswagen nebo dopravním muzeem, kde se od května 2018 chystá zcela výjimečná výstava o vztahu německé společnosti k automobilům. Za návštěvu stojí taktéž technické muzeum ve Speyeru, kde si můžete prohlédnout veterány, motorky letadla nebo historické hasičské vozy. Další pozoruhodné technické muzeum se nachází v Sinsheimu, kde ve sbírce najdete například původní Concorde společnosti Air France.

Ačkoli se nyní může zdát, že Německo je díky technice, pivu a klobásám spíše zemí vhodnou pro pány, není tomu tak. Na své si přijdou i dámy a to především milovnice nákupů, neboť německé nákupní galerie nabízí časté slevy, kvalitní zboží a velmi široký výběr. Proto neváhejte a vydejte se s celou rodinou k sousedům do Německa.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.