RELAX V TERMÁLNÍM JEZERU HEVÍZ

od 1 999 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Lázeňské město Hevíz je unikátní hlavně díky léčivému jezeru. Jedná se o největší teplovodní jezero s rašelinovým dnem na světě. Voda v jezeře obsahuje kationty sodíku, amoniak, vápník, brom, jód a spoustu dalších látek. Díky přítomnosti radonu je mírně radioaktivní. Ve vodě žije také mnoho bakterií, které mají podíl na léčivých a blahodárných ...

Popis

Lázeňské město Hevíz je unikátní hlavně díky léčivému jezeru. Jedná se o největší teplovodní jezero s rašelinovým dnem na světě. Voda v jezeře obsahuje kationty sodíku, amoniak, vápník, brom, jód a spoustu dalších látek. Díky přítomnosti radonu je mírně radioaktivní. Ve vodě žije také mnoho bakterií, které mají podíl na léčivých a blahodárných účincích vody. Lázeňství se zde provozuje již od roku 1795. Tehdy se začaly stavět první lázeňské budovy a bylo vytvořeno i přírodní koupaliště. Voda z jezera dobře působí na revma a jiné choroby pohybového ústrojí. K léčbě se používá bahno ze dna jezera. Teplota vody má příjemných 33–35 °C, v zimě kolem 24–26 °C, což umožňuje celoroční provoz. Neustálým odpařováním vody z jezera se čistí okolní vzduch. Díky filtraci prachu a alergenů ze vzduchu se zde tak lépe dýchá.
V sobotu v dopoledních hodinách (8 - 13 hod) bývá ve městě Hevíz nedaleko jezera "Farmářský trh" s typickými maďarskými specialitami.  

Program

Odjez z Prahy v pátek před půlnocí. Následující den ráno příjezd do Hevízu, možnost celodenní relaxace v termálním areálu. Vstupné není zahrnuto v ceně zájezdu.
V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR. Návrat do Prahy v pozdních nočních hodinách.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do termálního areálu Hevíz
  Celodenní vstupné pro dospělého je 7 500 HUF (studenti/senioři nad 60let 7 000 HUF)
  Vstupné na 3 hodiny pro dospělého je 4 500 HUF ( studenti/senioři nad 60 let 4 000 HUF)
 • Cestovní pojištění včetně STORNA a Covid19 - 49,- Kč/osoba/den

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:30 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
JIHLAVA – 1:00 TŘ. LEGIONÁŘŮ
BRNO – 2:15 PARKOVIŠTĚ P+R, ÚSTŘEDNÍ HŘBITOV
BŘECLAV – 3:15 PARKOVIŠTĚ PŘED ČERPACÍ STANICÍ TESCO, UL. LIDICKÁ, OC SHOPPING

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min. 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přesměrována a odbavena na nejbližším nástupním místě.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČASU ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, vybaví se nám nejčastěji klobásky, pikantní suroviny v podobě různých druhů paprik, guláš, čardáš, tokajské víno nebo relax v termálech, které hrají v maďarském cestovním ruchu zásadní roli.

Ale co jste možná nevěděli, že Maďarsko je kolébkou mnoha výzkumů. Kdo by neznal Rubikovu kostku? Tento nápad se zrodil v hlavě Ernö Rubika, který byl docentem na Akademii aplikovaných umění, kde zjistil, že studenti doktorandského studia mají potíže s trojrozměrnou vizualizací. Zvažoval různá cvičení a došel k závěru, že řez krychlí různými rovinami vede k dobře známým 2³ a 3³ polím. O patent zažádal roku 1975. Nutno dodat, že Magické kostky, jak byly původně nazývány, nepotřebovali ani reklamu, takový byl o ně zájem. Roku 1978 získala kostka cenz na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Budapešti a ve stejném roce je dokonce Maďaři používali jako tvrdou měnu, kterou odesílali do zahraničí. Taktéž kuličkové pero pochází z Maďarska. Patentováno sice bylo roku 1943 v argentickém exilu, kam musel Lászlo Bióra, novinář, který pero vymyslel, kvůli svému židovskému původu uprchnout, ale podstatné je, že myšlenka se zrodila na maďarské půdě a to zcela jednoduše. Jednoho dne sledoval Bióra děti hrající si s hliněnými kuličkami a inspiroval ho fakt, že když kulička projede kaluží, nechává za sebou stopu. Další inspiraci objevil v tiskárně, avšak vadilo mu, že tiskařská barva schne příliš dlouho. Poprosil tedy svého bratra chemika, aby pro něm vymyslel inkoustovou směs, která přiměje kuličku umístěnou ve špičce kužele přenášet barvu na papír. A kuličkové pero bylo na světě. A tak se na hranicích stávali, že se celníci cestujících ptali, kolik kostech s sebou vezou.

V Maďarsku se narodilo několik držitelů Nobelovy ceny, například Albert Szent – Györgyi, který toto prestižní ocenění obdržel za fyziologii a medicínu, konkrétně za objevy týkající se biologické oxidace ve spojitosti s vitamínem C a katalýzou kyseliny fumarové. Dalším známým maďarským rodákem, konkrétně z Budapešti byl Harry Houdini, což byl kouzelník, kaskadér a iluzionista, který se proslavil především jako král pout, neboť se dokázal vymanit z různých svěracích kazajek, zašitých pytlů, uzamčených skříní atd.

K nejnavštěvovanějším maďarským městům patří pochopitelně Budapešť, na jejímž půdorysu v dobách antických stávalo římské město Aquincum, které bylo největší ve 2.-3. století, kdy tu žilo 10.000 – 12.000 obyvatel. V současném muzeum můžete vidět pozůstatky jedné třetiny města z doby druhého až třetího století. V dobách největší slávy se tu nacházelo městské fóru, svatyně Císařského kultu, lázně nebo amfiteátr.

Turisté, kteří preferují klid venkova mohou navštívit největší maďarský skanzen Szentendre nacházející se nedaleko hlavního města. Nachází se tu spousta malebných stavení, muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout četná díla místních umělců.

Nedaleko hlavního města se taktéž nachází Královských barokní letohrádek Gödöllö s překrásným parkem o rozloze 29 ha, který si velmi oblíbil císařský pár František Josef I a jeho choť Alžběta, která měla k Uhrám velmi pozitivní vztah a proto je často navštěvovala. Vedly se spekulace o jejím milostném poměru s hrabětem Andraássym, který byl vůdce uherských liberálů, který se stal zřejmě její zásluhou ministerským předsedou Uherska a rakousko – uherským ministrem zahraničí.

Maďarsko může svým návštěvníkům hodně nabídnout a kromě toho, že se od naší země nachází nedaleko, nabízí taktéž velmi příznivé ceny, takže si jej můžete vychutnat plnými doušky.Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.