Termální wellness a cyklovýlet

od 4 590 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Vydejte se s námi objevit nejzápadněji položené stepní jezero v Evropě – Neziderské jezero, které je pro svoji unikátní faunu a flóru zařazené do Světového seznamu dědictví UNESCO. Neziderské jezero je pozůstatkem historického oceánu Tethys a dodnes si zachovalo lehce slanou vodu.
Na vašich kolech objevíte pohádkové okolí jezera s romantickými ...

Popis

Vydejte se s námi objevit nejzápadněji položené stepní jezero v Evropě – Neziderské jezero, které je pro svoji unikátní faunu a flóru zařazené do Světového seznamu dědictví UNESCO. Neziderské jezero je pozůstatkem historického oceánu Tethys a dodnes si zachovalo lehce slanou vodu.
Na vašich kolech objevíte pohádkové okolí jezera s romantickými vinohrady. Jedná se o velmi jednoduchou cyklistiku po nejrovinatějších a nejníže položených částí Maďarska a Rakouska.
Na pěší turisty je zde také velmi dobře pamatováno. Zdejší krásy mohou objevovat také. Pokud nebudete chtít na kole ani pěšky, můžete čas zájezdu strávit v Maďarsku v termálním areálu Sá-Ra s 8 bazény a výřivkami s teplotou vody od 26 do 38 °C. Kousek od areálu je nejromantičtější a asi nejhezčí zámek Maďarska – Esterházy-kastély.

Na zájezd vypravujeme s autobusem cyklistický přívěs, kde bude o vaše jednostopé miláčky postaráno s maximální péčí. Jeho kapacita je 28 kol.

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

• Luxusní autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
• Polohovatelná sedadla s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
• Zkušení uniformovaní řidiči s kurzy bezpečné jízdy
• Technický delegát v každém autobuse
• Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
• Zabezpečený zavazadlový prostor
• Striktně nekuřácké prostředí

Program

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách z Prahy. Po příjezdu do Maďarska následuje prohlídka zámku Esterházy-kastély. Cyklisté se mohou vydat hned od zámku na objezd jezera Neusiedler. Jezero se dá objet celé. Jeho obvod je 125 km. Mnohem lepší je varianta využití trajektu na rakouské straně a zkrátit cestu na polovinu.
Na Neusiedlerském jezeru najdete vše, po čem vaše srdce milovníka cyklistiky touží. Jedinečná příroda, bohatá flóra a fauna ve spojení s kulturními památkami na trase se postarají o nezapomenutelný cyklo zážitek. Ten může být umocněn kulinářskými delikatesami. Trasu lemují vynikající restaurace, které hladové a žíznivé cyklisty nasytí prvotřídními víny a regionálními pochoutkami.
Pěší mohou po prohlídce zámku a areálu přejet do nedalekého městečka Hegykő. Zde se nachází středně velký termální areál Sá-Ra. Na návštěvníky v něm čeká 6 venkovních a 2 vnitřní bazény s termální vodou. K využití máte plavecké bazény, brouzdaliště a také bazén vhodný pro relaxaci a hry. Wellness nebo léčebný bazén, zde najdou rodiny nebo páry, které si chtějí odpočinout a relaxovat. Samostatné služby jsou k dispozici pro klienty, kteří se chtějí léčit.
Večer ubytování.

2. den: Snídani vám naservírují v hotelu s maďarskou pečlivostí a bohatostí. Po ní se vydáme do Rakouska na prohlídku zámku Halbturn.
Cyklisté si mohou dát od zámku další část cesty okolo jezera do malebného vinařského městečka Neusiedl am See.
S pěšími turisty se vydáme k jezeru do Podersdorf am See. Zdejší pláž a promenáda s majákem je fascinující v kteroukoli roční dobu. V podvečer vyzvedneme cyklisty v cíli jejich putování v Neusiedl am See. Po uložení kol do přívěsu se vydáme zpět do Prahy.

Cena zahrnuje

  • 1 místo v autobuse
  • Služby průvodce
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
  • Přepravu 1 kola v cyklo přívěsu
  • Ubytování v 2-3* hotelu pro jednu osobu v dvoulůžkovém pokoji (při obsazení 2 osobami)

Cena nezahrnuje

Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den
Ubytovací taxu 3 €

Vstup do termálních lázní Sá-Ra na den:
- Dospělý – cca 200 Kč
- Senior – cca 160 Kč
- Dítě – cca 120 Kč

Nástup / Výstup

NÁSTUP / VÝSTUP
PRAHA – 3:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
HUMPOLEC - 4:20 doplnit místo
JIHLAVA – 4:50 TŘ. LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - 5.20 doplnit místo
BRNO – 6:20 PARKOVIŠTĚ P+R ÚSTŘEDNÍ HŘBITOV
MIKULOV – 7:20 doplnit místo


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Maďarsko

Když se řekne Maďarsko, vybaví se nám nejčastěji klobásky, pikantní suroviny v podobě různých druhů paprik, guláš, čardáš, tokajské víno nebo relax v termálech, které hrají v maďarském cestovním ruchu zásadní roli.

Ale co jste možná nevěděli, že Maďarsko je kolébkou mnoha výzkumů. Kdo by neznal Rubikovu kostku? Tento nápad se zrodil v hlavě Ernö Rubika, který byl docentem na Akademii aplikovaných umění, kde zjistil, že studenti doktorandského studia mají potíže s trojrozměrnou vizualizací. Zvažoval různá cvičení a došel k závěru, že řez krychlí různými rovinami vede k dobře známým 2³ a 3³ polím. O patent zažádal roku 1975. Nutno dodat, že Magické kostky, jak byly původně nazývány, nepotřebovali ani reklamu, takový byl o ně zájem. Roku 1978 získala kostka cenz na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Budapešti a ve stejném roce je dokonce Maďaři používali jako tvrdou měnu, kterou odesílali do zahraničí. Taktéž kuličkové pero pochází z Maďarska. Patentováno sice bylo roku 1943 v argentickém exilu, kam musel Lászlo Bióra, novinář, který pero vymyslel, kvůli svému židovskému původu uprchnout, ale podstatné je, že myšlenka se zrodila na maďarské půdě a to zcela jednoduše. Jednoho dne sledoval Bióra děti hrající si s hliněnými kuličkami a inspiroval ho fakt, že když kulička projede kaluží, nechává za sebou stopu. Další inspiraci objevil v tiskárně, avšak vadilo mu, že tiskařská barva schne příliš dlouho. Poprosil tedy svého bratra chemika, aby pro něm vymyslel inkoustovou směs, která přiměje kuličku umístěnou ve špičce kužele přenášet barvu na papír. A kuličkové pero bylo na světě. A tak se na hranicích stávali, že se celníci cestujících ptali, kolik kostech s sebou vezou.

V Maďarsku se narodilo několik držitelů Nobelovy ceny, například Albert Szent – Györgyi, který toto prestižní ocenění obdržel za fyziologii a medicínu, konkrétně za objevy týkající se biologické oxidace ve spojitosti s vitamínem C a katalýzou kyseliny fumarové. Dalším známým maďarským rodákem, konkrétně z Budapešti byl Harry Houdini, což byl kouzelník, kaskadér a iluzionista, který se proslavil především jako král pout, neboť se dokázal vymanit z různých svěracích kazajek, zašitých pytlů, uzamčených skříní atd.

K nejnavštěvovanějším maďarským městům patří pochopitelně Budapešť, na jejímž půdorysu v dobách antických stávalo římské město Aquincum, které bylo největší ve 2.-3. století, kdy tu žilo 10.000 – 12.000 obyvatel. V současném muzeum můžete vidět pozůstatky jedné třetiny města z doby druhého až třetího století. V dobách největší slávy se tu nacházelo městské fóru, svatyně Císařského kultu, lázně nebo amfiteátr.

Turisté, kteří preferují klid venkova mohou navštívit největší maďarský skanzen Szentendre nacházející se nedaleko hlavního města. Nachází se tu spousta malebných stavení, muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout četná díla místních umělců.

Nedaleko hlavního města se taktéž nachází Královských barokní letohrádek Gödöllö s překrásným parkem o rozloze 29 ha, který si velmi oblíbil císařský pár František Josef I a jeho choť Alžběta, která měla k Uhrám velmi pozitivní vztah a proto je často navštěvovala. Vedly se spekulace o jejím milostném poměru s hrabětem Andraássym, který byl vůdce uherských liberálů, který se stal zřejmě její zásluhou ministerským předsedou Uherska a rakousko – uherským ministrem zahraničí.

Maďarsko může svým návštěvníkům hodně nabídnout a kromě toho, že se od naší země nachází nedaleko, nabízí taktéž velmi příznivé ceny, takže si jej můžete vychutnat plnými doušky.Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.